Toyota Avensis 2.0 - Nasıl Bilirsiniz?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hocam bence sen en güzeli opele dönüş yap boşver cruze'ları avensis'leri :D

Yok yok, Avensis bir arkadaş için... :)

Takılmış gidiyor Toyota diye. Ama haksız da değil hani, bugün birini inceledik çok tatlı araba... :)

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bence o Avensiste 1.6 hiç bakmayın.

D4'lere FSI benzeri LPG takılabiliyor. O forumdaki en son gelişme budur:

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=49293.0

Özetle rölantide birkaç saniye benzine geçecekmiş. Eski usül LPG takanlar da var.

Xenonlu alırsanız bir geri çağırma söz konusu, yine o forumdan arayarak açılan konuları bulabilirsiniz. Far sistemini Toyota Türkiye komple değiştiriyor, tam detaylarını bilmiyorum.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özetle rölantide birkaç saniye benzine geçecekmiş. Eski usül LPG takanlar da var.

Xenonlu alırsanız bir geri çağırma söz konusu, yine o forumdan arayarak açılan konuları bulabilirsiniz. Far sistemini Toyota Türkiye komple değiştiriyor, tam detaylarını bilmiyorum.
daha adamlar sistemin çalışacağından bile emim değiller alper abi :) kobay arıyorlar. 28 30 bin verip araba alacağım üstüne kepaze edilme ihtimali var arabanın. yok riske değmez şahsen. 1.6 kullanıcıları genel olarak memnunlar ama bilmiyorum. toyotaclubun sahibi olarak sen daha iyi bilirsin abi :D

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sorumluluk almak istemiyorlar :) Yoksa bence mikserli sistemden çok daha sağlıklı olur.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hayır,

ama ben zaten Vectrama bile kaç yıldır LPG yaptırmadım.

Şans eseri :)P) yeni aldığım LPG'li çıktı :D

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

Konuyu okudum ama keşke okumasaydım. 2.0'dan vazgeçireyim arkadaşı!

Abidik kubidik işler yerine, alsın 1.6 keyfine baksın...

Bu arada 1.6'ların tamamına normal sıralı sistemler takılabiliyor değil mi?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşım konuyu baştan sona oku ondan sonra gel ya. toyota arabasının 2001 - 2007 2.0 motorları d4 tip. bu motora sıralı sistem lpg takılmıyor. git brc landirenzo tartarini atiker zavolli hangisine sorarsan sor. ama izmir ve kocaelinde 2 tane usta var bunlarda eski tip mikserli sistemi uyduruyorlar.
toyota arabasına biniyoruz. forumlarına takılıyorum az çok biliyorum. yoksa gelipte bilmeden lpg takılmıyor demiyorum. uygun kiti bulursan sıralı sistem şeklinde haber verde toyotacı arkadaşlarında haberleri olsun...

Konuyu zaten okudum ve ona göre yorum yaptım. Genellemeye vurduğunda opelden sorunlu araç yok, opelden masraflı araç yok, opel kalitesizdir gibi şeylerle uğraşmak durumunda kalırız. Kolaya kaçan lpg ustaları yapmaya üşendiğinden veya beceremediğinden böyle muhabbetleri yaygın hale getirebiliyorlar.D4 tip ATMOSFERİK motora , "beyin uyuşmazlığı hariç" sıralı sistem lpg takmaya engel olan olayı madde madde yazıver ne de olsa toyotacısın forumdaki toyotacılar aydınlansın. İsim vermiyim bazı LPG bayileri adidas firmasının impossible is nothing anlayışını benimseyip manifold üzerine işlem yapıp hatta subap sistemiyle bile oynayarak takıyorlar bu kitleri, kasap usulü ustayla da pek ilgilenmiyorum. ve bu arada dostum fazlasıyla saldırgan bi tavrın var gibime geldi, bu ısırma güdüsüyle birinin olmadık bi yerini ısırmanı istemem
dipnot: Buradaki halk otobüslerinden bir kaç tanesine LPG sistemi yapılmış, turbo dizel büyük minibüsler, 50 kişi binmedikçe fena da gitmiyor :)

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu zaten okudum ve ona göre yorum yaptım. Genellemeye vurduğunda opelden sorunlu araç yok, opelden masraflı araç yok, opel kalitesizdir gibi şeylerle uğraşmak durumunda kalırız. Kolaya kaçan lpg ustaları yapmaya üşendiğinden veya beceremediğinden böyle muhabbetleri yaygın hale getirebiliyorlar.D4 tip ATMOSFERİK motora , "beyin uyuşmazlığı hariç" sıralı sistem lpg takmaya engel olan olayı madde madde yazıver ne de olsa toyotacısın forumdaki toyotacılar aydınlansın. İsim vermiyim bazı LPG bayileri adidas firmasının impossible is nothing anlayışını benimseyip manifold üzerine işlem yapıp hatta subap sistemiyle bile oynayarak takıyorlar bu kitleri, kasap usulü ustayla da pek ilgilenmiyorum. ve bu arada dostum fazlasıyla saldırgan bi tavrın var gibime geldi, bu ısırma güdüsüyle birinin olmadık bi yerini ısırmanı istemem
dipnot: Buradaki halk otobüslerinden bir kaç tanesine LPG sistemi yapılmış, turbo dizel büyük minibüsler, 50 kişi binmedikçe fena da gitmiyor :)
saldırgan bir tavrım yok. o zaman sen bana bul bir tane lpg firması ben bu arabaya sorunsuz lpg takarım. üstüne 2 yılda garanti veririm. bul bakalım bulabiliyormusun. lpg firmalarıda salak değil. eğer sorunsuz olacağına inansalardı her lpg firması takardı. bak alper abinin vermiş olduğu linkteki adamlar bile takacak kobay arıyorlar. olup olmayacağına garanti vermiyorlar. beyinden kaynaklı yada değil. araca uygun lpg kiti yok.