Triger kayışı

horizon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben daha dün servisteydim
60000 yada 3 yıl da bir değişiyor
ama son ana kadar beklemeye gerek yok bence değiştirmek için 250 300 masraf gidiyor ama allah korusun yolda koparsa 2500 ytl ye kadar masraf açıyor

horizon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben daha dün servisteydim 60,000 yada 3 yıl da bir değişmesi gerekiyor.
bunu değiştirmek 250 300 ytl en fazla ama allah korusun yolda koparsa
2500 ytl ye kadar masraf açıyor son ana kadar beklemeye gerek yok bence
benim servise sordum senin araba eğer 1,6 ise 200 ytl 2,0 ise 135 ytl

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son anı beklememek lazım.Mesela benim ki 53.000 de şuan.60.000'i beklemeden değiştirttim.Aracı riske atmaya gerek yok.3-5 kuruştan kaçılırken masraf 10 katına çıkabilir.Belki de motorda onarılmaz arızalara yol açar.

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar triger kayisi tamamda triger zinciri ne zaman degismeli benim araba zincirli cunku bilgisi olan varmi tesekurler

astra52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm bencede 3 yıl yada 60000 de değiştirlmeli.serviste aynı tavsiyeyi yapacaktır

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamıza bakarsak o da bize bakar.10.000 km bakımı düzenli yapılan araçlar hem güvenli hem de ekonomik olur.Kafamız rahat bineriz.Triger seti ise asla ihmal edilemeyecek kadar önemli bir konu.Kesinlikle ama kesinlikle vaktini geçirmemek lazım.Aracın yakıt tüketimi,motorun çalışması çok değişiyor bakımdan sonra.Mesela benim bujileri de değiştiler.Eski bujilere baktım paslanmış,kömür gibi olmuş.Dedim iyi ateşlemeyi yapıyordu bunlar.Pırıl pırıl bujiler takıldı araba daha bir atılgan oldu.Gaza dokundum mu uçuyor artık.

sorbetroyal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
telefonda bi özel servise sormuştum. trigger ve devirdaim işçiliğine 80 ytl alıyoruz demişlerdi. yani toplam 280-300 arası çıkıyo devirdaimle birlikte

emref

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar trigeri değiştiren devirdaim pompasınıda değiştirsin.devirdaim de en az triger kadar önemli allah korusun hararet fırlar ayrıca su kaçırma oluyo ve sonradan değişirse işçiliği çok tutar.arkadaşlar bence trigeri serviste değiştirin.periyodik bakım özel serviste yapılabilir ama triger,şanzıman,motor elektroniği bunları yetkili serviste yaptırın.yine de siz bilirsiniz.