Triger kayışı

senkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ndn karsılanmasınki. 2 hafta önce motor yaptıgım bı ford focus lpg montajı sırasında yatak sarmış ve motorunu tekrar yapmayı kabullendim. ama ndn bılıyormusun? o müşterim bunca zaman tum işlere bana geldi senin ıvır zıvır dediğin işleride getirdi aracının motorunuda bana yaptırttı. ha ben bılıyorumki lpg montajı sırasında oldu ne olmussa ama kabulllendim. egerki o kayıs kopsun örnegin lpg montajı sırasında o serviste bunu kabullenırse bende bu tulumu cıkarırım

Sende hasarı , devamlı sana geldiği ve müşterin olduğu için üstlenmişsin.LPG montajı sırasında motor neden yatak sarsın arkadaşım motor sistemi ayrı Yakıt sistemi ayrı Hadi yağlama sistemine bi müdahale olmuş olsa aklım alacak.Ayrıca araca lpg taktırmak zaten aracı garanti kapsamından çıkartıyor servis bunu neden karşılasın?Kaldıki lpg takarken neden kayış kopsun?...
Siz bana kalırsa motoru toplarken yanlış birşey veya teknik bir hata yaptınız.
Ayrıca sanayiye bir arızadan gidip de başka bi arıza ile dönmeyen arkadaş varsa banada bildirsin.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sende hasarı , devamlı sana geldiği ve müşterin olduğu için üstlenmişsin.LPG montajı sırasında motor neden yatak sarsın arkadaşım motor sistemi ayrı Yakıt sistemi ayrı Hadi yağlama sistemine bi müdahale olmuş olsa aklım alacak.Ayrıca araca lpg taktırmak zaten aracı garanti kapsamından çıkartıyor servis bunu neden karşılasın?Kaldıki lpg takarken neden kayış kopsun?...
Siz bana kalırsa motoru toplarken yanlış birşey veya teknik bir hata yaptınız.
Ayrıca sanayiye bir arızadan gidip de başka bi arıza ile dönmeyen arkadaş varsa banada bildirsin.
ah arkadasım ah bu işler söylenirken kolayda uygulamaya gelınce iş değişik. aracta bı hata olsa motoru toplayıp marşa bastıgım an ilk 5 dakıak içinde belli olur heleki yaglama sısteminde. e arac 2 hafta cok guzel sorun yok. lpg ye gırmeden önce son kontrolu gene yaptım. lpg cıde 2 gun kaldı ve yatak sardı. ve 4 yatagıda bırden sardı.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba herkese kolay gelsin aracımın triger kayşını değiştireceğim sizce servis e sordum 270 ytl diye söylediler % 25 indirimli kendi ustama sordum o da aynı rakamı söyledi..sizce kime tercih etsem pazarlık yapmak istemedim ustamla şimdi..birde triger değişirken neleri değiştiriyorlar...sizlerden ögrenmek istedim hepinize tşk ederim

arkadaşım sana verilen fiyat doğru çünkü servis triger setiyle beraber devirdaimi de değiştiriyor toplam 350 filan tutuyor indirimle beraber 280 -270 oluyor forumlardanda takip ettiğim kadarıyla bu seti yetkili serviste değiştir başın ağrımasın kampanya dolayısıyla servisin fiyatları özel servislerin fiyatlarıyla aynı oluyor bunu değerlendir derim...
hee şuda var yetkili servisin de öyle ahım şahım işçiliği yok ama faturanı göstermen halinde istediğini yaptırabiliyorsun 2 yılda garanti veriyorlar.

Askerin Emaneti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba herkese kolay gelsin aracımın triger kayşını değiştireceğim sizce servis e sordum 270 ytl diye söylediler % 25 indirimli kendi ustama sordum o da aynı rakamı söyledi..sizce kime tercih etsem pazarlık yapmak istemedim ustamla şimdi..birde triger değişirken neleri değiştiriyorlar...sizlerden ögrenmek istedim hepinize tşk ederim

Arkadaşım temmuz ayında Ankara da özel serviste benim vectranın triger kayışını set olarak değiştirdim, devirdaim da dahil gm marka işçilik ücreti ile birlikte 260 YTL.ye. Düşünürsen servisin adresini verebilirim.

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 97 astranın komle setini serviste %35 indirimden yararlanarak 470 ytl ye iki ay önce değiştirdim.Servis parçaya ve parçalardan doğabilecek hasara 2 sene garanti veriyor.Ama sanayide değiştirdiğin kayışlar olurda yolda kopar motorunu dağıtırsa kime gideceksin? Yada ustan 3-4 milyarlık hasarını karşılayacakmı? Sanayi ve özel servisler bir yere kadar iyi, yani ıvır zıvır parçalar için gidilebilir,ama bu işi için bence servis tercih edilmeli...
Biz servisimizde triger ve devirdaimde orjinal parça kullanıyoruz. Orjinal parçayıda yetkili servislerden aldığımız için aynı garanti bizim içinde geçerli. Ayrıca yetkili servis triger değiştikten sonra garanti kapsamında kalması için triger değişiminden sonra bütün bakımları yetkili serviste yaptırırsanız garantiyi geçerli sayıyor. Yoksa yetkili serviste triger değiştir sonra git başka yerde yağ değiştir. Gitti o 2 yıl diye bildiğiniz garanti...

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende vectranınkini değiştiricemde bir servise sordum 600 dedi diğeri 500 dedi parçaçıya gittim aksarayda komple triger setine 140 dedi anlamadığım 400 milyon 500 milyon işçilik mi olur yani nerde görülmüş %400 işçilik bu resmen soygun bende alıcam seti kafama göre bir usta bulıyım bu işlerden anlayan namuslu hakkıyla yapan yaptırıcam

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hepinize tşk ederim triger 29 ekim de ustama rica etdim dükkanı açtı sabahdan değiştirdik 270 ytl tirger devirdaim ve seti değiştirdik ayrı olarak yağ hava filtresi benzin filtresi polen filtresi yağ filtresi antifiriz işçilik 140 ytl verdik toplam 410 ytl vererek kışlık bakımımızıda halletmiş olduk inşallah uygun dur fiatlarımız birde kelebek bogazını temizledi spreyle unutmadan hepinize sonsuz tşk ederim...umarım fiatlar uygundur...

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakımın içinde kaliteli bir motor yağıda var ise fiyatlar uygun güle güle kullan

baretta_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger seti

bende geçen gün komple değiştirmiştim bilyelerle beraber kayış işçilik 200 civarı bir şeydi sanırım. servis en garantisi ama onlarda rakamı uçuruyorlar bazen,mekanik işçiliği servis olmadanda yaptırabilirsin tabi işini bilen usta olmalı.