triger seti değişimi

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence değiştir.Çünkü 25000 km de olup 4 yaşını doldurmuş trigeri kopan bir astradan forumda söz edilmişti.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zicirliler 100bin galiba öyle duymuştum

teşekkür ederim leonss öğrendiğim iyi oldu ...he bide bu zinciri değiştiriyorlarmı yoksa kontrolmü ediyorlar zincirlerin ömrü uzun olması lazım...saygılar..

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
ben 65.000 de değiştirdim...şuan 97.000 de...değiştireli 5 yıl oluyor...napsak acaba :s

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konu forumda daha öncede açıklandı daha geniş bilgi için arama yapabilirsin. Triger ömrü 4 yıl yada 60bin km. ile sınırlandırılmış. Hangisi önce biterse onu kriter olarak almak gerekiyor. Benim ki 4. yılını 35binlerde doldurmuştu kıyamadım 5. yılında değiştirdim. Çok yol yapmıyorsan, sürekli dur kalklı güzergah izlemiyorsan (dur kalklarda kayışın yükü artıyor) 5. yılı bekleyebilirsin. Araban genç olduğundan kayışa temas eden dişliler henüz sivri değildir. Benimkinde çıkan kayış iyi gözüküyordu, ustaya bu iyi görünüyor dediğimde gözle, elle anlaşılmaz her an bırakabilir dedi. Neticede kimyasal bir bileşim tabiki hiç kullanmasan bile raf ömrü var, bileşimi bozuluyor. Zincirli olanlar 100bin km. hatta daha fazla değişmeyebilir. Ses yapana kadar değiştirmeyebilirsin ama ses yapınca zinciri hemen değiştir derler.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konu forumda daha öncede açıklandı daha geniş bilgi için arama yapabilirsin. Triger ömrü 4 yıl yada 60bin km. ile sınırlandırılmış. Hangisi önce biterse onu kriter olarak almak gerekiyor. Benim ki 4. yılını 35binlerde doldurmuştu kıyamadım 5. yılında değiştirdim. Çok yol yapmıyorsan, sürekli dur kalklı güzergah izlemiyorsan (dur kalklarda kayışın yükü artıyor) 5. yılı bekleyebilirsin. Araban genç olduğundan kayışa temas eden dişliler henüz sivri değildir. Benimkinde çıkan kayış iyi gözüküyordu, ustaya bu iyi görünüyor dediğimde gözle, elle anlaşılmaz her an bırakabilir dedi. Neticede kimyasal bir bileşim tabiki hiç kullanmasan bile raf ömrü var, bileşimi bozuluyor. Zincirli olanlar 100bin km. hatta daha fazla değişmeyebilir. Ses yapana kadar değiştirmeyebilirsin ama ses yapınca zinciri hemen değiştir derler.

bilgi için tşkler...

rompun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zincir 100 bin kmde kontrol ediliyor yaglaniyor eger bir problem varsa degistiriliyor benim bildigim

kıbrıslı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar triger kayışı 4 yıl veya 60 000 km ötesi yok eğer masrafına katlanacak varsa buyrun

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşim Benzinli Araçlarda Triger Kayişi 90 Binde Değişir Ama Içim Rahat Etsin Diyosan 60 Binde Değiştir.

sedatumut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk değiştireceksen 70-75 bim km ye kadar yolu var.yalnız kafam rahat etsin diyorsan değişecek km ye gelmişsin.