triger seti değişimi

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bn 8. yılda değiştirdim hiç bişey olmadı 60.000 i bekle bence ama yine karar senin

mrdag01

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
En iyisi ben dei_tireyim. Yard1mlar1n1z için çok t_k.

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta 2005 model ve şu an 47 binde 4. yıl dolacak bu yıl sonunda bende tereddüt içindeyim.

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 38 bindeki arabamda değiştirdim kafam rahat.(2004 model Vectra)

SSB_BASOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence km önemli yol yapmadan nasil aşınacak ki

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ustam sonuçta oda kul yapısı gün geçtikçe kayışta gerilmeler artıyor deforme oluyor yani yol yapmasada değişmesi gerek.Kayışın ömrü 4 yıl ben 2 biliyordum:S 4 yılmış arkadaşlar bilginize...ayrıca illa tam km si değilde biraz erken değiştirmede fayda var ne olurr ne olmaz düşüncesiyle saygılar...

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşım kısmen dediğin doğru lakin kayış neticede kimyasal bir bileşim, kauçuk esaslı bir oluşum. Araç lastiklerinden örnek vermek gerekirse örneğin araç kullanma kılavuzlarında şöyle bir not olur; ''stepnenizi hiç kullanmasın dahi 6 yıl sonunda değiştirin.'' Yada lastik alırken dikkat ederiz hangi yıl kaçıncı hafta imalatı diye. Neden bakarız? Hiç kullanılmamaış ''0'' lastik değil mi neticede. işte arkadaşım bütün bunların tek bir sebebi var ne yazık ki raf ömrü denen bir terim var. 20-30 bin liralık arabaya binince 4-5 yılda bir ceremesini çekeceğiz, vermezsek de bir şekilde fazlasıyla alıyorlar. Ha şuda var sen böyle bir araba yapacaksın sonra zincir takmayıp kayışla birde yedek parça satayım şunlara diye uyanıklık yapacaksın. İşte bu konuda (menfaatlerimi düşünerek elbette) Opel firmasını eleştiriyorum.