tüp sorunu

m1976x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar...
ben 2001 model opel vectra 1.6 comfort aracıma tartarini sıralı sistem tüp taktırdım ve bir süre sonra araç göğüsleme yapmaya başladı, tüpü takan usta başta enjektörler çalışmıyor dedi, onları değişti, daha sonra bizden kaynaklanmıyor, bobini değişmen gerekiyor dedi. Bu konuda bir bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum. Ayrıca aracı kısa bir süre önce aldım ve teknik özellikleri konusunda ayrıntılı bilgiye sahip değilim bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Saygılar...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım öncelikle arcın buji ve buji kabloları bakılması yada değişmesi gerek gene olmazsa ateşleme bobini değişmesi ve denenmesi gerek,gene olmazsa ozaman silindir kapak contası yanık kontrol edilcek

m1976x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujileri yeni değiştim, ateşleme bobinini dün değiştim usta beni doğru yönlendiriyor anlaşılan...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Göğüsleme derken tam olarak neyi kastettin anlayamadım ?

m1976x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
göğüsleme derken araç seyir halindeyken ileriye doğru çok kısa mesafeli sıçrama hareketlerini kastediyorum, halk arasında "göğüsleme veya tekleme yaptı" denir

m1976x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar teknik özellikleri hakkında herhalde kimsenin bir fikri yok
cevaplarınızı bekliyorum

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
setapxxx' Alıntı:
arkadaşım öncelikle arcın buji ve buji kabloları bakılması yada değişmesi gerek gene olmazsa ateşleme bobini değişmesi ve denenmesi gerek,gene olmazsa ozaman silindir kapak contası yanık kontrol edilcek
yazdığım cevabın rkasındayım arkadaşım başka yerde arama çonta yanık olabilir ozaman

m1976x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teknik özellikler derken aracın sorunu ile ilgili değil genel özelliklerini kastettim...
ayrıca şuan bobini değiştim(170 YTL ödedim fiyatı makul mü onu da bilmiyorum) ve deniyorum..sabahları çalıştırdıktan sonra tüpe geçerken, tüpe geçeceğini hissettiriyor. normalde sıralı sistemlerde bildiğim hissedilmemesi gerekiyor..

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorun lpg ye özel değil. Bir kez bi istasyondan sulu benzin koymuşlar o zamanda yapmıştı benim araç. Aynı şekilde araçta bi silkeleme vardı, şaha kalkar gibi bi gidiyo bi duruyordu. O depo bitmeden ustaya gösterdim, aynen arkadaşların yazdığı tüm ihtimalleri söyledi, hatta Ateşleme sargısını yenisi ile değiştirip denedik. Sonra yeni depo ile binip denemem lazım dedi. Sonuçta dediği gibi araçta hiç bir sorun yokmuş, depoyu doldurup 200 km yapınca iş çözüldü. Arabada şu an hiç bir şey yok. LPG ye de su katıyorlar diye duymuştum. Opel motorlarında su motorun 1 nolu düşmanı. Silindir içine su girdiği anda motor sapıtıyor.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralının markası ne?