tüp sorunu

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıttandır. Öncelikle gazı nerden alıyorsan orayı değiştir ve AYGAZ LPG al . Onun oktanı yüksektir ve arabanı yüksek devirlerde kullan belli bir süre.

merkez-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gdonmez77' Alıntı:
Bu sorun lpg ye özel değil. Bir kez bi istasyondan sulu benzin koymuşlar o zamanda yapmıştı benim araç. Aynı şekilde araçta bi silkeleme vardı, şaha kalkar gibi bi gidiyo bi duruyordu. O depo bitmeden ustaya gösterdim, aynen arkadaşların yazdığı tüm ihtimalleri söyledi, hatta Ateşleme sargısını yenisi ile değiştirip denedik. Sonra yeni depo ile binip denemem lazım dedi. Sonuçta dediği gibi araçta hiç bir sorun yokmuş, depoyu doldurup 200 km yapınca iş çözüldü. Arabada şu an hiç bir şey yok. LPG ye de su katıyorlar diye duymuştum. Opel motorlarında su motorun 1 nolu düşmanı. Silindir içine su girdiği anda motor sapıtıyor.
LPG ye su katıyorlar demişsin ama bana mantıklı gelmedi.

m1976x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HAKKAten bu lpg ye nasıl su katıyorlar yaw...
yurdumun insanının üçkağıttan başka birşeye kafası basmıyor mu?

25selim25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra comfor 2001 bedede sorunun benzeri var ama sadece benzinde gaz yemiyo gibi olup araba yığılıyor gazı köklediyim halde sonra birden hızlanıyor 100 km kadar benzinde bindiğimde düzeliyor fakat tüpte normal,tüpte biraz gittikten sonra benzine gectiğimde aynı sorun tekrarlıyor halen bi çare bulamadık