turbo takmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
olur soralim

astvect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TURBO TAKTIRIRSAN YAKIT TÜKETIMI OLDUKCA FASLA ARTIO AMA MUHTESEM BI SONUC ALIOSUN BABAMIN VECTRA SPORT WAR TURBO MOTOR 255 YAPTIM MUHTESEM GIDIYO AMA DEDIGIM GIBI YAKIT

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astvect' Alıntı:
TURBO TAKTIRIRSAN YAKIT TÜKETIMI OLDUKCA FASLA ARTIO AMA MUHTESEM BI SONUC ALIOSUN BABAMIN VECTRA SPORT WAR TURBO MOTOR 255 YAPTIM MUHTESEM GIDIYO AMA DEDIGIM GIBI YAKIT
turboyu nasıl yerleştirdiniz varsa bi fotosunu alabilirmiyiz.

rakkas_dream

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş ben lpg li yeni astraya chip taktırdım araba mükemmel oldu şimdi bide k&n italyan hava filitresi taktırdım oda 3000 devri gecince turboya geciyo subranın turbosu yanında halt etmiş 145 bg oldu artık 260 km\h geciyo araba km de 180 ykl yakıyo şehir içinde

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rakkas_dream' Alıntı:
kardeş ben lpg li yeni astraya chip taktırdım araba mükemmel oldu şimdi bide k&n italyan hava filitresi taktırdım oda 3000 devri gecince turboya geciyo subranın turbosu yanında halt etmiş 145 bg oldu artık 260 km\h geciyo araba km de 180 ykl yakıyo şehir içinde

180 ykl (yenikuruşlirası mı :kop: )

Neyse sen bide arabanın su fiskiyelerine mor ışık taktır +8hp ve 25nm tork alırsın:good: ayrodinamik açıdan kazanırsın...

Peki başka turbo görevi gören olaylar neler bilgilendirirmisin.
1-yakıt tasarrufu sağlayan turbo sistemii
2-K&N İtalyan hava filitresi turbo açıyo 3000dd dan sonra

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kayhan' Alıntı:
180 ykl (yenikuruşlirası mı :kop: )

Neyse sen bide arabanın su fiskiyelerine mor ışık taktır +8hp ve 25nm tork alırsın:good: ayrodinamik açıdan kazanırsın...

Peki başka turbo görevi gören olaylar neler bilgilendirirmisin.
1-yakıt tasarrufu sağlayan turbo sistemii
2-K&N İtalyan hava filitresi turbo açıyo 3000dd dan sonra

Yaa ben de geçenlerde gördüm sanayi tipi çift çıkış turbo egzost yaptırmışlar vectra'nın birine, kazan çapı 180mm'di gazı hızlı attığı için turbo görevi yapıyodu.Onu da listeye ekleyebilir misin, +45bg veriyomuş o da:rolleyes:

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu girmeyeyim diyorum bu tür polemiklere... Bugüne kadarda girmedim... Ama insan tutamıyor kendini... Turbo görevi sağlıyor, yakıt tasarrufu sağlıyor, +bilmem kaç bg veriyor... Çok büyük aldanmacalar bunlar... Bir chip + hava filtresi (ki açıkta uygunsuz yerde durup sıcak hava çekip düşürüyormu belli değil) nasıl olurda 1.6'ya 40hp verir... Büyük aldanmaca bunlar... Bende takayım bir kaç tane bilgisayar fanı hava girişine filtre yerinede selpak takayım halka değil fil nasıl olsa yüksek emiş gücü var +1500bg versin... Birde tüp atayım 150ykr'la 1600bg versin araba... K&N turbosuz araçlarda bile (TWIN turboyla) birlikte superchargerda açar, egzantirik milinide dereceliye dönüştürür 3000d/d'den sonra tabi...

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hamur cok su goturur...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...