turbo takmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VSS-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
70li ve 80li yıllarda Avrupa yollarında ve Formula1 pistlerinde teknisyenler bu güce hakimiyet kurarken, bizler o seneler bambaska insani sorunlarla dünya capında teknik acıdan büyük bir yol kaybettik. Turbolarda bg gücünü saplamak zordur. Ne kadar hava soguksa o kadar bg'leri cogalır. Yani bir 25+ derecede Dyno sonucu -25° sonucundan daima kötü olur... Onun icinde 1930larda arabaların aerodynamik tam deneylerin en üst seviyesinde oldukları zaman hız rekorlarında turbo (Turbocharging = Ingilizce / Turboaufladung = Almanca) veya Kompressor (Supercharging = Ingilizce / Kompressoraufladung = Almanca) arabaların ön burunları kapalı olup - Hava Filtrelerine kalıp buz yerlestirilmistir...

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06BBA04' Alıntı:
tabi ki her gecen gun gelisen teknolojinin nimetlerinden faydalanmak icin 80 li 90 li yillarin arabalarini almiyoruz. hersey performans diildir. sadece performans isteseydim gidip peugeot 206 gti, renault sport clio gibi arabalar alirdim. sonra icinde ölür müydüm kalir miydim???

Bu durumda yeni Astra için üstün teknoloji ürünü ve güvenliği üst seviyede bir otomobil diyebilirmiyiz??

Kimse EVET demesin!! Daha 1 ay önce çok yakın bir arkadaşımın babası o teknolojik!!! ve çok güvenli !!! ASTRA'nın içinde hayatını kaybetti :(

Sebebini merak eden varsa yazıyım: KAFADAN ÇARPMADA AÇILMAYAN HAVA YASTIĞI :mad:

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle başınız sağolsun... Allah geride kalanlara sabır, uzun ömür versin...

Ancak bir astra H kullanıcısı olarak ; bunun tercih meselesi olduğunu belirtmeden edemeyeceğim... Olmaması gereken, bedeli ağır olan durumlar maalesef olsa da astra H euro ncap testlerinden 5 yıldız almış bir araçtır... Amacım bilgi sunup hava atmak değil yanlış anlaşılmasın... Motor konusuna gelince 90-2000 arası ele alalım araçlar genel anlamda daha yüksek güç vadediyorlar doğru... Ancak kişisel kanaatim sundukları konfor, rahatlık ve teknolojik kullanılabilirilikler (kanaatimce) yeterli değil... 2006 bir aracın konfor ve kullanım kolaylığı ve en önemlisi çıkardığı masrafların 90'lı modellerle kıyaslanamayacağı kanısındayım... Tabi audi, mercedes vs... opel ile karşılaştırmamak şartıyla... Aynı segmentteki bir kıyaslama için söz konusu durum... Tabiki 5 yıldız alması allah korusun olası riskler anında metal bir tabutta olunduğu gerçeğini değiştirmez ama kişisel gereksinimler olarak 2006 model bir araç 90'lı yılların modellerinden daha doğru seçim olabilir...
neyse başlık amacından sapmasın... saygılar...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bu bir tercih meselesi.tartışmaya gerek yok.bende şahsım adına o model bir araca ödeyeceğim verginin yarısını masraflarıma yarısınıda benzin parama eklerdim.yani bunu yazdım çünki her eski model gerçekten eski demek değildir.ama yanına bitanede astra neden olmasın.hepsinin tadı başka :)

Son düzenleme:

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06BBA04' Alıntı:
tabi ki her gecen gun gelisen teknolojinin nimetlerinden faydalanmak icin 80 li 90 li yillarin arabalarini almiyoruz. hersey performans diildir. sadece performans isteseydim gidip peugeot 206 gti, renault sport clio gibi arabalar alirdim. sonra icinde ölür müydüm kalir miydim???
bir şey olmuyor ya iidir clio;)

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
eee turbooo diyoduk :D

VSS-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turboyu "normal" kullanırsan, bir turbosuz arac gibi yakıt yakar, cünki egzos gazlarını yeniden enerjiye cevirdigi icin - hatta daha az yakdıgınada sahit olmusumdur. Bu Kompressor-Motorları icin gecerli degildir...

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
fiyat ne kadar acaba ne kadara gelirr

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dragon' Alıntı:
Bu durumda yeni Astra için üstün teknoloji ürünü ve güvenliği üst seviyede bir otomobil diyebilirmiyiz??

Kimse EVET demesin!! Daha 1 ay önce çok yakın bir arkadaşımın babası o teknolojik!!! ve çok güvenli !!! ASTRA'nın içinde hayatını kaybetti :(

Sebebini merak eden varsa yazıyım: KAFADAN ÇARPMADA AÇILMAYAN HAVA YASTIĞI :mad:

Allah rahmet eylesin ama olacağın önüne teknolojinin geçebileceğine inanmıyorum yavuz abi mercedes yada bmw ninde hava yastığı açılmayabiliyor ben bu yüzden hayatla ilgili meselelerde işimi teknolojiye bırakmıyorum onun yerine yaptığım işe konsantre olmak daha faydalı bence...

ozan_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardes best servısı hıc tavsıye etmem ben sahsen ızmırlıyım beste yaptırmama nedenlerı 1 cok pahalı yapıyo parcaları 2 isciligi guzel degıl yane ben ce orda yaptırma ıstanbulda mantar tunıng var orda yaptır kı arac kendıne gelsın
06cey66' Alıntı:
2006 model Opel Astra 1.6 Elegance marka aracim var. Aracimin herseyinden
memnunum fakat performansi cok dusuk kaliyor. 1.6 litrelik motor buyuk
kasayi kaldirmakta zorlaniyor ve ayni zamanda cok fazla yakit tuketiyor. Hem
performansi dusuk hem de yakit tuketiminin fazla olmasi cok kotu oluyor.
Turbo uygulamasindan sonra yakit tuketiminin artacagini biliyorum fakat iyi
bir performans alirsam yakit tuketiminden bu kadar sikayet etmem. Bu yuzden
aracima dusuk basincli turbo uygulamasi yaptirmak istiyorum. Dusuk basincli
bir turbo uyguladiktan sonra 105 beygir olan motor gucu kac beygire yukselir
ve bana maliyeti ne kadar olur? Bu uygulamadan sonra aracimin motorunun
zarar gorme ihtimali ne kadardir? Ben Ankara da yasiyorum burada anlasmali
oldugunuz montajini kaliteli bir sekilde yapabilecek, guvenilir, tavsiye
edebileceginiz bir yer var mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...