Türk tasarımcının büyük başarısı

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu tamamen parasal ve şanssal bir olay bu çocuğu ismen duydum.elinde imkan evinde bilgisayar vardı.benimde böyle bir hayalim vardı ulaşmaya çok çalıştım onun yaşındayken.ama imkan olarak elimde sadece bir rotring kalem bir silgi ve bir cetvel vardı.çizim yaparkende yatağın kenarına yere oturur yatağın üzerinde çizerdim.o zamanlar bilgisayar almak imkansızdı.babam bir emekli memur kendi ihtiyaçlarımızı zor karşılıyorduk.Aklınıza gelecek bütün otomobil firmalarına yazdım o zamanlar.Pininfarina,idea,fioravanti,audi,mercedes,bmw.... liste uzayıp gidiyor.hepsi çizimlerimin gayet güzel olduğunu eğitim almam halinde çok daha iyi yerlere geleceğimi ve otomobil firmelarında iş bulabileceğimi söylediler ve okul şart dediler.ama değil okula gidecek 100000 € yu otobüse binecek parayı bulamıyordum bazen.Murat Günakla konuşmuştum sene 2000 bana dediği şey mercedeste 2000 tane tasarımcı var bide sen olma dedi.Ondan sonra fachocshule pforzheim,royal collage of art,Instituto Europe di Design,coventry university...hepsinden başvuru formu geldi ama hiç elimden tutan burs verelim diyen olmadı.bende duydum marmara ve msü de endüstri ürünleri tasarımı bölümü varmış.sınavlarına girdim.kendi gözlerimle torpili gördüm...velhasılı kelam ya paran olacak ya yurtdışında yaşıyor olacaksın yada baban otomobil firmasında çalışıyor olacak (Murat Güler in babası ford almanya da marangozdu)...Ahhhh ahhh ben böyle dünyanın şanssızlığın haksızlığın şarap çanağına tüküreyim....:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

O dediğin bölümde amcaoğlu okudu, ne zengindir ne de torpil yaptıracak tanıdığı vardır, sadece iyi resim çizer!