Türkiye'deki ilk Astra Twintop 1.6 Turbo

buralp41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun güle güle kazasız belasız cezasız kullanman dileklerimle

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah nazar değmesin, benim boncuğu seninle paylaşayım :)

Phenomen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerlendirme

Kazasız belasız, çok güzel araba. 8 aylık kullanım sonunda genel değerlendirmen ne araçla ilgili? (İlk mesaj tarihi olan Haziran 2007 de aldığını varsayarak)

Genel değerlendirmem şöyle, ilk önce arabadan son derece memnunum, yani yine araba alacak olsam mutlaka bunu alırdım. Fakat şöyle olsaydı daha iyi olurdu dediğim birkaç şey var, öncelikle en büyük saçmalık arka koltuğa biri geçerken ön koltuğu yatırıp öne kaydırdığınızda koltuk tekrar eski pozisyonuna gelmiyor. Yani sırt ayarı eski konumuna geliyor ama koltuğu en öne kadar ittiyseniz en önde kalıyor. oturup tekrar arkaya almız gerekiyor. Onun dışında beni en çok rahatsız eden yönü önden çekişli olması. 180 beygir araba, özellikle yokuş yukarı hızlanmalarda ağırlık çok arkaya bindiğinden ön tekerler çok boşa dönüyor. (Gerçi dönmeden ASR engelliyor ama yine de hızlanmayı çok geciktiriyor) Keşke itişli olsaydı.
Son olarak da bozuk yollarda tavandan bi süre sonra tıkırtılar gelmeye başlıyor, eğer bu konuda titizseniz biraz rahatsız edebilir. Şayet ben müziğin sesini açıp kurtuluyorum bu durumdan :)

Fakat bütün bunlar sıcak bi havada üztünüzü açıp arkanıza yaslanıp deniz kenarında gezerken aklınıza bile gelmiyor :) Vites geçişlerindeki turbo sesi, sizi sıradan 1.6 zannedip yarışmaya çalışan arabaların rezil oluşu gibi performans faktörleri de gayet güzel :)

Hatta ekteki fotoğrafta bir başka özelliğini de görebilirsiniz arabanın :)

Ekli dosyalar

• n717508986_352857_5642.jpg
    n717508986_352857_5642.jpg
    25 KB · Görüntüleme: 35

DrCS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım araçtan memnunsunuzdur. Aynı modelden ben de 1 hafta önce sipariş ettim, mayıs ortası gibi gelecek inşallah. Çok beğenerek sipariş ettim ama sonra ikinci ellerine bakarken 20000-30000 kmde satıldığını gördüm, bu da "acaba genel bir sıkıntısı mı var?" sorusunu aklıma düşürdü. Forumdaki yazılarınızı okudum ama epey eski tarihliler gördüğüm kadarıyla. Bugüne kadarki yazdıklarınızdan farklı fikirleriniz oluştuysa bunları öğrenmek isterim. Hiç istemememe rağmen hala arabayı almaktan vazgeçme şansım var forumcuların yorumunlarına dayanarak.

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım araçtan memnunsunuzdur. Aynı modelden ben de 1 hafta önce sipariş ettim, mayıs ortası gibi gelecek inşallah. Çok beğenerek sipariş ettim ama sonra ikinci ellerine bakarken 20000-30000 kmde satıldığını gördüm, bu da "acaba genel bir sıkıntısı mı var?" sorusunu aklıma düşürdü. Forumdaki yazılarınızı okudum ama epey eski tarihliler gördüğüm kadarıyla. Bugüne kadarki yazdıklarınızdan farklı fikirleriniz oluştuysa bunları öğrenmek isterim. Hiç istemememe rağmen hala arabayı almaktan vazgeçme şansım var forumcuların yorumunlarına dayanarak.

1.6 Turbo motoru kullanan arkadaşlar var forumda.. Özellikle gtc lerin sayısında artış var. Ben duymadım bu zamana kadar..

zaten astra hb , sedan , twintop , gtc kasa bazında cok benzer iç ve dış aksesuarlar aynıdır. İçinizi rahat tutabilirsiniz bence..

Ayrıca sahibinden.com tarzı sitelerde cok fazla keyfi satılık araç var.. hani siz tamam alıyorum desenizde satmıycak bircok insan var.. çok aldanmayın derim..

Bende beğeniyorum twintopları.. siyah yada füme olucak iç döşeme kırmızı olucak geziceksin püfür püfür :D