üniversiteli öğrenci efsaneleri:)

korayhayirli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler süpeeer :D

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlar harbi efsane ama kime sorsan bizim okulda oldu diyor..

hakkaten yaw. bu üniversite efsaneleri süper oluyo. kimse gerçek olduguna inanmıyo ama dilden dile dolaşıyo :D

çoğunuz bilirsiniz: bazı yerde tıp fakültesi diye geçer bazı yerde biyoloji genetik fln derler. bi spermin yapısında glikoz vardır geyiği var da şimdi ayıp olur burda :eek:

anladınız siz ;)

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman bi tanede benden
bizim bi hoca var tam bi öküzçelen bi şey bizim sağlık hocası
ben sağlıktan sınıfta kalmak üzereydim kurtarmak için dergi aldım
sınıfta hoca oturuo bizim arkadaş espiri yaptı buna sınıf güldü kadın gaza geldi bana da gülsünler die çocuğa "çok basitsiniz" dedi ben buna dayanamadım zaten kadına garezim var bende" basit olsak burada olmazdık" dedim kadın tabi buna bozuldu o sinirle de "dergi almış olsan bile sağlık dersinden kalacaksın ben bu okulda olduğum sürecede geçemeyeceksin" dedi bende tekrar laf attım "tamam siz beni bırakın bende haksızlık yaptığınız parayla not verdiğiniz için sizi şikayet ederim tüm yazılı kağıtlarımı da gösteriririm dedim" kadın bozuldu daha bi şey diemedi sonunda karneye baktığım zaman geçmiştim:D

ah beee gençliğim aklıma geldi. ilk orta lise hiç hocalara ezilmedik hakkımızı savunduk (bu yüzden çok az hoca severdi de şimdi hepsi iyi anıyo ;) ) da şimdi eğilip bükülüyoruz allahın asosyallerinin karşısında :(

okul bozdu bizi be :D

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lan koray tam iki sene olmuş be olm ya!.. :D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de her okulda anlatılan içip içip sınava yetişemeyen 4 arkadaşın hikayesi vardı,
arabayla geliyoduk lastiğimiz patladı yolda kaldık derler hocaya
hoca da ayrıca sınava alalım sizi der, salonun dört köşesine dağıtır bunları ve başlarına birer asistan. sınav kağıdı gelince üzerinde tek soru;
-Arabanın hangi lastiği patlamıştı ?

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim duyduğum başka bir üni.efsanesi de şöyle;
Bir üniversitenin yurdunda kızlar sürekli dudaklarına ruj sürüp tuvaletteki aynalara dudak izi yapıyorlarmış. Defalarca uyarılmalarına rağmen yapmaya devam etmişler. Birgün yurdun müdürü o kattaki kızların hepsini tuvalete çağırmış ve şöyle demiş; "Bakın kızlar uyarmama rağmen hala aynalara iz yapmaya devam ediyorsunuz ve temizlik görevlilerimiz bunları temizlemek için nasıl uğraşıyor bilemezsiniz" Ardından da görevliye seslenerek nasıl temizlediğini göstermesini ister. Görevli tuvalet fırçasını alıp klozete daldırır ve sonra aynayı bir güzel fırçalayıp temizler. Bunu gören kızlar sağa sola kusup kaçışır..

tjet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bir efsanede benden. Felsefe dersinde hoca sınav yapar oturduğu sandalyeyi kürsünün üzerine koyup bana aslında burada bir sandalye olmadığını anlatın der öğrencilerden birisi tek cümlelik bir cevapla sınavı geçer.
cevap: Hangi sandalye

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Bizim üniversiteden gerçek bir olayı da ben anlatayım,

Makine Mühendisliğinde geçen bir olay. Mekanik bölümü öğrencileri bitirme projeleri için CNC yi kullanma izni alırlar ancak yaptıkları yanlış ayar yüzünden (dönen bölümde aluminyum malzemeyi sıkacak şekilde ayarlı makineye demir parça koymak) işlenecek demir parçası olanca hızıyla dönerken birden fırlar ve kurşun geçirmez diye geçen camı kırarak duvara çarpar. Tabi öğrenciler korkar (cam çok pahalıymış) ve olayı örtbas etmeye çalışırlar, sorumlunun kim oldunu söylemezler. Bunun üzerine bölüm hocasının final sınavında sorduğu soru aynen şöyledir.

"CNC nin camını kim kırdı, bu sorunu nasıl çözebiliriz?"