üniversiteli öğrenci efsaneleri:)

korayhayirli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim üniversiteden gerçek bir olayı da ben anlatayım,

Makine Mühendisliğinde geçen bir olay. Mekanik bölümü öğrencileri bitirme projeleri için CNC yi kullanma izni alırlar ancak yaptıkları yanlış ayar yüzünden (dönen bölümde aluminyum malzemeyi sıkacak şekilde ayarlı makineye demir parça koymak) işlenecek demir parçası olanca hızıyla dönerken birden fırlar ve kurşun geçirmez diye geçen camı kırarak duvara çarpar. Tabi öğrenciler korkar (cam çok pahalıymış) ve olayı örtbas etmeye çalışırlar, sorumlunun kim oldunu söylemezler. Bunun üzerine bölüm hocasının final sınavında sorduğu soru aynen şöyledir.

"CNC nin camını kim kırdı, bu sorunu nasıl çözebiliriz?"
owwwwwwww :D:D:D haşırt desem yeridir :D

tatlisert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçekten bu olayları bizlerde okulda duymustuk bende bi anımı anlatayım sizlere okulu bölüm birinciliği ile bitirdim sebebi yeni geldiğimiz bir mekanda çevre yapmaktansa oradan biran önce kurtulma stratejisini benimsedim ve inek derler ya aynen öle okul yurt sonra ev oldu tabiki öyle aktiftim hertürlü eğlenceyede katılırdım derslerimi engellemeyecek şekilde yine bir gün muhasebe final sınavıydı ben zaten bu dersten en yuksek olan 90ı vizede aldığım için sınıftakiler bana para teklif ettiler bende dedim o zaman yaz okulunda vereyim millette geçsin çan olayından dolayı benden sonra en yüksek alan 35-29 falandı. neyse sorulardan 13 tane soru işte 2 tane yazdım çıktım boş kağıt verdim resmen sıfır alacaktım. sınav sonuçları açıklandı herkes yine aynen ortalama 15-30 arası en son dedi fiak sen yine aynı herkes nasıl olur hocam o sıfır alacakmıs öle dedi dediler sorun deil o yalnıs yazsada onun olaya bakış açısını bilios çık tahtaya dedi 2 soru sordu bana bende yaptım tamam dedi faik paranıda güle güle kullan harca olum sen geçtin dedi sınıf 120 kişi idi çandan hesap yapmış nasıl yaptıysa hoca 30 dedi altını veremios dedi 30un altı kaldı sanırım biz 6 kişi geçtik herkes geri istedi parasını dedim siz teklif ettiniz siz verdiniz hediye geri istenmez dedim zaten zorla kabul ettirdiniz dedim o akşam hocay dedi faik yemeğe gidelim dedi bana tamam dedim yemeğe gittik hoca ile dedi oğlum iyi yapmışsın vermedin demi bu eşşeklerin parasını dedi ye onlarda akıllansınlar dedi dersi bunlara anlatan sensin soruları hazırlayan sensin bunlar gerçekten çok salak kim verdi bunlara bu akılı biliomusun dedi hoca bilmiorum dedim ben dedi hoca ikinci kez salak olduklarını anlasınlar diye ben verdim akılı kimsede benim verdiğim akılı unutmuslar kendileri akıl ettiler sanıolar dedi ne tuhaf durum dimi :):):)

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir tanede benden
üniversiteye yeni başlamıştık,çok muhabbet bir hocamız vardı.dersin birinde tahtaya bir soru yazdı.Bunu çözecek varmı diye sordu.Sınıfta ki hızlı !! kızlardan biri çıktı tahtaya soruyu çözmeye başladı.Biraz çözdükten sonra tıkanıp kaldı.Sağa sola bamaya başladı.
Hocada şöle dedi.
-ne oldu kızım mazotun mu bitti?

Ondan sonrasını siz düşünün 10 dakka gülmekten dersi dinleyememiştik

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
meşhur bilkent efsaneleri vardır bi de bilen bilir :D

coyote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi efsane de benden :D
derste asistan öğrencilere çıkışıyormuş "buraya eşşeği bağlasan 4 senede bitirir" demiş ve arka sıralardan öğrencinin teki de "2 sene daha bağlarsak asistan olur" demiş ve o öğrenci hala okuyormuş:D:D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim üniversiteden gerçek bir olayı da ben anlatayım,

Makine Mühendisliğinde geçen bir olay. Mekanik bölümü öğrencileri bitirme projeleri için CNC yi kullanma izni alırlar ancak yaptıkları yanlış ayar yüzünden (dönen bölümde aluminyum malzemeyi sıkacak şekilde ayarlı makineye demir parça koymak) işlenecek demir parçası olanca hızıyla dönerken birden fırlar ve kurşun geçirmez diye geçen camı kırarak duvara çarpar. Tabi öğrenciler korkar (cam çok pahalıymış) ve olayı örtbas etmeye çalışırlar, sorumlunun kim oldunu söylemezler. Bunun üzerine bölüm hocasının final sınavında sorduğu soru aynen şöyledir.

"CNC nin camını kim kırdı, bu sorunu nasıl çözebiliriz?"
:D:D:D soru bombaymış :D
piyasadan pleksiglass dan kestirilcek :D
kurşun geçirmez denen camlar kırık matkabı aynen geçiriyo zaten :D