vectra b buji yataklarının çalışmaması

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar bu gün 97 model 1.6 vectra b aracımla normal seyrederken araç bi anda tekleme yaptı we dewam etti teklemeye. bundan 4 ay önce aynısını yapmıştı we dünya kadar parça değişmesi gerektiği çıkmıştı tech 2 ye bağlandığında. bugün yine cihaza bağlattık hiç bişey çıkmadı.4 ay önce araç ateşleme bobininin değişmesi ile düzelmişti. bugün yine aynısı oldu.
ustam bobin denedi düzelmedi.krank sensörü değiştirdik düzelmedi.bi tanede trigerin olduğu yerde sensör wardı onu da değiştirdik yine düzelmedi.sonunda gittik başka bi bobin aldık araç çalıştı ama çok boğuk çalıştı. 2-3 numaralı bujilerde ateşleme yoktu kabloların yerini değiştirip denedik düzelmedi,bujilerin yerini değiştidik düzelmedi.ustam aracın 2 silindir çalıştığını söyledi we aracı kaldığı yerden çekici ile dükkana gönderdik. bu aracın 2-3 numaralı bujilerin yataklarında sorun olabileceğini düşüüyorum ama çok canım sıkıldı bu duruma.
bilgisi we yardımcı olabilecek olanlar acaba yardım edebilirler mi?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bilgilerde 1.6 yazıyor, ama buji kablosu değiştim diyorsun. Kafam karıştı açıkcası. En güzeli kompresyon yada conta testi ile başlamak.

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgilerde 1.6 yazıyor, ama buji kablosu değiştim diyorsun. Kafam karıştı açıkcası. En güzeli kompresyon yada conta testi ile başlamak.

aracın üstündeki buji kablolarının birbirine değişimi yapıldı acaba kabloda mı sıkıntı diye örneğin 1. kabloyla 2. değiştirilip denendi yok 2.-3. bujilerin olduğu yerlerde hiç bi işlem yok çünkü aynı şekilde bujilerin yerini değiştirip de denedik yine düzelmedi.ustamda kompresyona sokalım dedi ama bilemedim walla ne olacak?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Plug on olması lazım sizdeki bobin.
Plug on:
ates4.jpg

Araçta Lpg kiti var mı?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Şimdi lpg den şüphelenmek lazımdı ama ustanız ateşleme yok dedi ise.
Yapılacakları baştan anlatiyim;
Bobin sökülür ve kısmen ateşleme olup olmadığı görülür. Ateşleme var ise, bobin arızalı da olsa tekleme yapar, çalıştıracak kadar ateşleme olur genelde. Bobini eledikten sonra,
Bujileri değişirim. Ateşlemeyi eledikten sonra, sıra gelir Lpg sistemine.
Lpg enjektörlerinde kaçak varsa, o silindirler boğulur ve ateşleme hatası verir, tekler.
Aynı şekilde enjektörlerin yanından hava alıyorsa gene aynısı olur.
İlk seçeneği elemek için aracı direk lpg ile çalıştırın, düğmeye basılı tutarak yapın.

O araç acayip kurumda bağlamış olabilir, herşey olabilir, yazmaktan vazgeçtim çok ihtimal var. Yatak ihtimali ise en sonlarda. İyi bir ustaya güvenmekten başka çareniz yok maalesef. Ustanıza güven duymazsanız, yapamazsa vs. istanbulda servis önerebiliriz, hangi yakada olduğunuza göre.

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet plug on dediğinizden

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşleme 1. ve 4. bujilerde war 2. bujide hiç yok 3. buji de ise çok az dedi ustam.bobini değiştirdik zaten ancak bizim sıkıntı arabanın sadece 1. we 4. bujiden aldığı güçle çalışması.onların ddışındakiler çalışmıyor.lpg sistemeinin enjektörleini ise yeni değiştirmiştim zaten.ewet istanbul anadolu yakasında oturuyoum.yardımlarınızın dewamı diliyorum.
usta konusunda ise ustam 10 numaradır walla çok çok ilgileniyo araçla ama bi türlü çıkamadık işin içinden.
serwislere dünya kadar para bayılmak istemiyorum ama işin içinden çıkamazsak mecbur kalcaz artık

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ateşleme hiç yok ise, Bobin, kablo tesisatı ve beyin diye gider. Bu kadar basit. Başka da seçenek yok. Ateşleme yok ise yuva ile ne işi var ustanın.

Anlaşılan, Usta sen anla diye ateşleme yok demiş öyle ise, zamanlaması bozuk olabilir, o da Sente kolay kolay kaçmaz ama sente kaçık, Supaplar tam kapanmıyor olabilir, kurum olabilir. Conta olabilir, Lpg tesisatı olabilir, lpg enjektörü olabilir, manifolt olabilir vs. vs.. Aracı görmeden yorum yapmak pek doğru olmaz. En azından arıza kodları lazım bize.

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yine de saol walla en azından bilgi edindim bunları da göstercem ustaya yapcak bişe yok deneye deneye çözecez bu işi
bu arada siz istanbulun neresindesiniz? anadolu yakasında iseniz size degöstereblirim aracı.