vectra b buji yataklarının çalışmaması

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunu bulduk araın beynindeymiş.başka bi beyinle denedik düzeldi.aracın kendi beynini tamir ettirdik tam düzeldi dedik.test sürüşüne gittik yine aynısını yaptı.yarın ustam bi daha başka beyinle deneyecek bakalım hayırlısı.
cinnet geçirip yakacam en sonunda aracı

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağlam çıkma beyin alın derim tamire vereceğiniz paraya mutlaka çıkma beyin bulursunuz

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
200 lira werdik tamirine ama çıkmaya da ne kadar güwenebiliriz bilemiyorum ki :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi tepki de alırım ama bu opellerin elektrik aksamlarında bir sorun çıktı mı? vay haline bir arkadaş bu yüzden aracı sattı...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide beyinden bobine giden kabloları ölçtürün hatta en iyisi işe şurdan başlayın sizin aracınızında kabloları büyük ihtimal gevremiştir motor elektrik tesisatını sağlam bi elektrikciye sardın yada sarabiliyorsanız tek tek ölçüp biçip kontol ederek sarıp tesisatı yerleştirin baktınız geçmedi farklı bi bobin (çalışan) ve farklı bir beyin deneyin büyük ihtimal düzelecektir çünkü bu arızanın başka nedeni olmaz sıkıntı ateşlemedense.Beyinde bobine enerji gönderen anahtar birimi tristör mosfer yada transistör olabilir ya bunlar arızalıdır beyinde yada bunları tetikleyen entegre mikro denetleyicide sorun vardır.Şimdi bu adam anahtar takımı olan tristör mosfer transistör her neyse bunu değiştirmiş olabilir muadil kullandıysa çevre şartlarına bağlı olarak (ısınma nem eşik gerilim farklılıkları) dolayı bi süre sonra stabil olarak çalışmayıp düzensiz çalışıyor olmasından dolayı araç yine sapıtmış olabilir. İşi kökten çözmek için önce tesisat sonra sağlam beyin ve bobin eğer düzene binerse tamamdır . Benimde başıma buna benzer farklı bi olay geldi.Egzantirik devir sensörü sürekli arızalanıyordu sorun beyinde çıktı tamir ettirdim 3 ay sonra bozuldu.Beyin tamirine 300 tl verdim daha sonra 300 tl verip 99 model bi arabanın beynini taktık imoları değiştirip sensörüde değiştirdim beyinle düzene bindi tesisatıda komple elden geçirdim 1.5 senedir maşallah tık demiyor elektronik yönden.

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi tepki de alırım ama bu opellerin elektrik aksamlarında bir sorun çıktı mı? vay haline bir arkadaş bu yüzden aracı sattı...

dünya kadar masraf yaptım aldım alalı nerdeyse 3 bine dayandı çok keyif almaya başladık arabadan sıçtı batırdı ya.inan düzeldiğinde bende satacam mecbur beni yedi bitirdi ya

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim arkadaşım tam 2.500 TL harcadı ama düzen tutmadı... bire bir şahidim o kadar para harcadığına :) ama yok Allah yok... dilinden yada soruna nokta vuruşu yapan bir ustaya da denk gelmedi. Kimse de bulamadı. Orayı sök burayı tak bilmem ne ama yok...canını sıkmak istemiyorum aslında konuya dünden bu yana bakıyorum ama içinde olduğun durumun farkındayım aslında. Dayanamadım yazdım :(

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimse nokta atışı yapamıyo ya.yok o yok bu deyip deneyerek çözüyo çünkü koydukları beyin sensörlerini tanımıyo bile