Vectra B Butonları Led Uygulaması

seagate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de düğme aktif olunca üst aydınlatma sönüyor. Enteresan bir durum düğme pasif olduğunda aydınlatma çalışıyor. İnce olan düğme aktif lambası acaba çalışınca park ışığınıda mı aydınlatıyor?

Arkadaşlar sorunumun nedenini bilen var mı? ben eksi ucuna direnç bağladım nedeni bu olabilir mi?

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar az önce tekrar lehim yaptım ve denedim.Parkları yaktığım zaman tuşun aktif oldğunda yanan lamba da yanıyor.Ledleri koparıp tekrar denedim...Olmuyor olmuyor :(
Arkadaşlar bu arada benim aracın buton takımı farklı.Vectra B butonu.Sizin paylaştığınız resimler B2 butonu sanırım...

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
b1 b2 butonları aynı. sadece ön kapakları farklı.

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş 1.sayfada resimlerini paylaştım.Sizin butonların içi ile bizimki farklı bence...
Bu arada butonun birini sadece parkları yakınca mavi görünecek şekilde yaptım.Ancak direnç değeri büyük geldi sanırım.Gece olmasına rağmen çok kısık yanıyo...

alperutku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 1. sayfada anlatılanlara göre yaptım... 470 Ohm direnç kullandım. Dirençleri ledlerin (+) ucuna bağladım...

77ffc324.jpg

d7e62d7d.jpg

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sonunda ben de mavi led olayını hallettim ancak sadece ECO tuşu belli bir süre sonra (sanırım biraz ısınınca) 2-3 sn lik aralıklarla tekrar tekrar yanıp sönüyor.Işık şiddetini yarıya kadar indirince problem olmuyor.Işık derecesini kıstığım zaman da yol bilgisayarı ve göstergeler sönük kalıyor.Sadece ECO tuşunda bu durumun olma nedeni ne olabilir sizce? Sonuçta kullanılan led ve dirençler aynı...

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapılan uygulamalar harika olmuş. elinize sağlık. benim arabada 4lü ve eco tuşları çalışıyor fakat içindeki yeşil orjinal lambaların takılı olduğu plastik deforme oldu. bu led uygulaması ile düğme almaktan kurtulursam çok memnun olurum hakkaten çünkü bu 2 düğme fiyatı çıkmacıda 80 serviste 90 tl .