Vectra B Butonları Led Uygulaması

shellext

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. sayfadaki fotolar

öncelikle elinize sağlık çok güzel çalışmalar ama bi sıkıntı var 1.sayfadaki fotoları ben ne cepten ne pc den görüntüleyemedim fotolar silinmiş sanırım yenileyebilir misiniz yada mail versen fotoları atabilir misiniz acaba

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar. klima düğmemin lambası yanmıyordu düğmenin yenisi pahalı geldi ve içindeki lambayı değiştirmek içinde lambayı zor bulmuştum ama artık led uygulamasıyla normal sarı lambalara gerek kalmadı. ben yine mavi led ve kırmızı led kullandım isteyen başka renkler kullanabilir. herkeze şimdiden kolay gelsin.

öncelikle butonlarımızı ince ağızlı düzbir tornavida yardımıyla üsten kastırarak arabamızdan çıkartıyoruz.sonrada butonumuzun arkasından ince düz tornavida yardımıyla yanlardan esneterek butonumuzun içini açıyoruz.

bae43245.jpg

cc2b8035.jpg

3971784b.jpg

sonra sarı düz lambaların bulunduğu yuvayı yerinden düz ornavida yardmı ile çıkartıyoruz.

e8843b3c.jpg

sonra üst kapağıda bir birinden ayırıyoruz ilerde ledleri taktığımızda yuvalarına oturuyorlarmı diye kontrol etmek için yalnız dikkat edin iki tane küçük yay var kaybolmasın. kaybolsada çok önemli değil ( ben birini kaybettim :) )

24f9aec7.jpg

sonra sıra geldi ledlerimizi lehimlemeye. aşağıdaki resimde ledlerin artı ve eksi uçları önemli olduğu için artı uçları ( iki tane biri parkları açınca yanan lamba için biri butonu aktif hale getirdiğimizde yanan lamba için ) kırmızı ile işaretledim, diğer eksi ucu ise mavi ile işaretledim. en sağdaki kırmızı artı uç parklarla yanan lambanın artı ucu, ortadakii kırmızı uç ise butonu aktif hale getirdiğimizde yanan lambanın artı ucu bunları karıştırmayalım.

1daf2bd1.jpg

sonrada artıdan aldığımız uca bir direnç lehimliyoruz lehimin diğer ucuna ledin artı ucunu lehimliyoruz ve ledin diğer ucunuda eksiye lehiliyerek birini bağlantısını bitiriyoruz. ben yine burası çok küçük yer olduğu için şase olmasın diye ledlerin ve direncin uçlarını boş kablo ile muhavaza ettim.

aşağıdaki resimde resme göre sağdaki parkla yanan lambanın ledi, soldaki butonu aktif hale getirince yanan led.

f6a01c3d.jpg

8c3d0af8.jpg

led uygulamamız bukadar sıra geldi butonu toplamaya. üst kapağı takıyoruz önce ve lambaların yuvaya oturduğunu görüyoruz.

04c79b5f.jpg

889aa6dd.jpg

sonra iki adet küçük yayı ve yanlardaki ikitane demir var arbada yuvaya oturmasını sağlayan onları takıp kapatıyoruz ve n zevkli yere geliyoruz. arabaya takıp nasıl yandığını görmeye. ben üstleri mavi altları kırmızı led yaptım butonlar aktif olduğunda dikkatimi çeksin diye. siz istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

d0094513.jpg

9be8ada8.jpg

yapmak isteyen herkeze kolay gelsin. herkeze teşekkürler....

gardaşş resimler gözükmüyor ama

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et