Vectra B elektrik sorunu

damlalar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, bir kaç gün önce akü bitmişti şarj ettim yerine taktım GLS aracın saat , sıcaklık ve tarih göstergesinde tarih bölümü yanmamaya başladı üstelik kontak anahtarını çıkarmama ve kapıları kilitlememe rağmen bu gösterge yine saat ve sıcaklığı gösteriyordu. Kontak anhtarı takılı olmamasına rağmen tüm camlar çalışıyordu. gün sonra kendiliğinden düzeldi, bu gün yine aynı durum oluştu.Yine sadece saat ve sıcaklığı gösterirken tarih göstergei çalışmıyor, kontak anahtarı çıkmış ve kapılar kilitli olmsına rağmen gösterge çalışıyor camlar içeriden açılıp kapanabiliyor.Aracımda 1 yıldan beri alarm var. Daha önce benzeri sorun yaşamadım.Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

damlalar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım yanlış foruma geldim. Sadece tanıdıklarımızın sorunlarına eğileceksek onlara çözümler sunacaksak burada bulunmanın anlamı ne. Dün akşam 2 mesaj yazdım, ikiside en az 30 kişi tarafından okunmuş ama hiç cevap yok. Benden başkada cevap yazılmayan arkadaş yok. Sanırım hatalıyım..

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
sayın damlalar...kimse bir cevap yazmamış olabilir...ancak bu insanların taraf tuttuğu veya birilerini kayırdığı anlamına gelmez...mesela ben de okudum şimdi yazdıklarınızı başıma gelen birşey değil...bir fikrim yok...şimdi ben buraya ne yazayım :) yani yanlış bir şeyler yazarak yanlış yönlendirme yapmaktansa insanlar bilmedikleri konularda yorum yapmıyorlar...sakın üstünüze alınmayın...elbette bir bilen çıkacaktır...

bir de eğer yanlışsam düzeltin lütfen...acaba akünün ömrü bitme gibi bir durum olabilir mi?

veya kutupları ters bağlama gibi bir olay...

bildiğimden değil sadece düşünüyorum...

Son düzenleme:

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım yanlış foruma geldim. Sadece tanıdıklarımızın sorunlarına eğileceksek onlara çözümler sunacaksak burada bulunmanın anlamı ne. Dün akşam 2 mesaj yazdım, ikiside en az 30 kişi tarafından okunmuş ama hiç cevap yok. Benden başkada cevap yazılmayan arkadaş yok. Sanırım hatalıyım..

Hayır birader hatalı değilsin.Sadece bu konuda bilgisi olan birinin henüz yazını okumamasından dolayı birşey yazılmamış.Yoksa neden cevap yazmasınlar.Aklından asla başka şey geçmesin.Tüm içtenliğimle söyleyebilirim ki hangi konuda bilgi sahibi isek onu paylaşmak için can atıyoruz.Eminim ki senin bu sorununa bir çözüm de bulacaktır arkadaşlar.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
slm öncelikle sakin olalım lütfen şimdi akü değişmeden önce bu sorunlar yoktu sanırım soket temassızlığı olabilir veya akü kutup alrı tam olarak geçirmiyor olabilir servise gitsen daha iyi olur veya kutup başlarını sök içlerini zımpara yap tekrar tak düzelebilir.

damlalar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler sayın kaptan , selamlar arkadaşlarımın fikirlerini bekleyeceğim.

selimkocer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler sayın kaptan , selamlar arkadaşlarımın fikirlerini bekleyeceğim.
tansu hocanın dediğini yap sen başka bi fikir beklemene gerek yok kardeş... teşhisi koymuş tansu hoca o kadar daha üstüne bi şey söylenmez

Silverblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu tür sitemkar mesajlarla sadece gerginlik yaratırsınız, ötesi gelmez.
Kimse kimseyi tanımıyor, üstüne üstlük pek çok yeni üye var ve esi üyelerin onları tanımasına da imkan yok.

Bir de şu var, bu forum OPEL'in Zorunlu Garanti Hizmetinin verildiği teknik yardım merkezi değil. Herkes gönüllü olarak problemlere yorum yazıyor, fikir üretmeye çalışıyor. Kimsenin yazma zorunluluğu yok.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır birader hatalı değilsin.Sadece bu konuda bilgisi olan birinin henüz yazını okumamasından dolayı birşey yazılmamış.Yoksa neden cevap yazmasınlar.Aklından asla başka şey geçmesin.Tüm içtenliğimle söyleyebilirim ki hangi konuda bilgi sahibi isek onu paylaşmak için can atıyoruz.Eminim ki senin bu sorununa bir çözüm de bulacaktır arkadaşlar.
kesınlıkle:good:

damlalar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü, sorun kontak anahtarı çıkıkken dahi yol bilgisayarı üstünde yer alan tarih saat göstergesini çalışmasıydı. Aküyü tüketiyordu. Bi çok özel servis gezdim ankarada her biri göstergenin ana bordu bozuk, yok şarjın az vs.. Bu gün yine bir serviste genç bir usta teyp değişirtirirken daha önce kesilmiş ve ekler yapılmış berbat durumdaki kabloları söktü bağlantıları düzeltti sorun kayboldu, fikir öneren arkadaşlarıma teşekkürler, sağlıcakla kalın.