vectra b hava debimetresi 90 ytl

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
ustalar geçen hafta debimetre cortladı ustamla konuştum değiştirmene gerek yok sen lpg kullanıyorsun o parça benzinde iş görür arıza ışığı kafana takılmazsa mesele yok dedi nispeten rahatladım ama biraz araştırayım dedim yetkili servis 550 ytl+işçilik dedi özel servis orjinal 550 ytl yan sanayi 240 ytl dedi bosch car servis orjinal 350 ytl dedi en son sanayide opel parçacılarını gezdim orjinale 450/540 ytl arası fiyat çektiler son uğradığım yer yan sanayisi var 90 ytl uzun zamandır satıyorum hiç şikayet gelmedi dedi hatta orjinali kendiside çok saçma ve kazık bulduğu için pek getirmiyormuş epeyce sohbet ettik başka parçalarda aldım ufak tefek birde taksit yapayım bundan sonra hep buraya gel dedi 5 taksit yaptı parçayı beraber taktık arıza ışığı hemen söndü rolantide ufak bir düzensizlik vardı düzeldi sizlerle paylaşmak istedim....:alkis:

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok iyi...:good:Bakalım ne kadar süre randıman verecek...Sen o ustaya söyle buralarada açsın bi dükkan....:)

leeroy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölantide ne gibi bir düzensizlik vardı?
aynı sorun bende de var o yüzden soruyorum...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
leeroy' Alıntı:
valla kardeş süratli giderken boşa attığımda hatta kırmızı ışıkta durduğumda normalde 900/1000 devir arızadan sonra 1300/1600 devir arası gidip geliyordu bazen stop edip tekrar çalıştırıyordum çoğu zaman o bile işe yaramıyordu dostum birde bu konuyu çok araştırdım debimetre tamamen arızalanıp motor arıza lambasını yakmasa dahi belli bir süreden sonra özelliğini yitiriyor test cihazı debimetreyi arızalı görmüyor temizlemekte kalıcı bir çözüm değil zaten içindeki pilatin tel veya film mutlaka zarar görüyor yenisini almak gerekiyor yenisi kendini yakıt tasarrufuyla amorti ediyor zaten bu parçanın araca etkileri çekişten düşme dengesiz rölanti ve yakıt tüketiminde artma şimdilik bukadar...

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
leeroy' Alıntı:
hala derdine çare bulamadın mı?o kadar saglam ustalar var (bence)neden bişey söylemiyorlar acaba?Geçmiş olsun arkadaş sanırım derdine çare olurlar.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla fiyat uygunda uzun ömürlü olabilirmi o tartışılır

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
Arkadaşlar affınıza sığınarak soruyorum, bu "hava debimetresi" sabahları araç soğukken çalıştırdığımızda fan gibi çalışan ve 50-60 saniye sonra duran şeymidir?
Eğer oysa benimkinde de (1996 Vectra GLS) bugün normalin dışında şiddetli sesler gelmeye başladı. Ustaya gittiğimde sesi dışında bir önemi yok dedi. Ciddi bir sorun açmaz böyle bin diyor.
Doğrumudur acaba? Fikirlerinizi bekliyorum.

vectracı__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cemdigital2003' Alıntı:
ustalar geçen hafta debimetre cortladı ustamla konuştum değiştirmene gerek yok sen lpg kullanıyorsun o parça benzinde iş görür arıza ışığı kafana takılmazsa mesele yok dedi nispeten rahatladım ama biraz araştırayım dedim yetkili servis 550 ytl+işçilik dedi özel servis orjinal 550 ytl yan sanayi 240 ytl dedi bosch car servis orjinal 350 ytl dedi en son sanayide opel parçacılarını gezdim orjinale 450/540 ytl arası fiyat çektiler son uğradığım yer yan sanayisi var 90 ytl uzun zamandır satıyorum hiç şikayet gelmedi dedi hatta orjinali kendiside çok saçma ve kazık bulduğu için pek getirmiyormuş epeyce sohbet ettik başka parçalarda aldım ufak tefek birde taksit yapayım bundan sonra hep buraya gel dedi 5 taksit yaptı parçayı beraber taktık arıza ışığı hemen söndü rolantide ufak bir düzensizlik vardı düzeldi sizlerle paylaşmak istedim....:alkis:
bizdede aynı problem var ya 600 ytl tutar dediler acaba burda bulabirmiyiz

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede sogukken bi çalışıyo harıl harıl böyle otomatik rolantide arkadasın dedigi gibi 1 dakka sonra falan rolanti düşüyo seste normale dönüyo.aşırı bi ugultu ama bazen çalıştırıp hiç beklemeden gidiyorum 1.2. viteste yolda giderken bile harıldıyo...