Vectra B Jant Sürtme Sorunu..

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B aracima aldigim jantlari sonunda takma firsatim oldu.Fakat surtme sikintisi yasiyorum.
Birazda benden kaynakalandigini dusunuyorum cunku lastikleri kolay balon yapar asiri sert olur diye 205 45 17 yerine 205 50 17 aldim.Cok terettut ettim ikisi arasinda ama sonunda tercihi 50 den yana yaptim.Bugun camurluklarida kivirttirdim ama genede arac seyir esnasinda esnediginde surtme yapiyor. Servistekiler son care olarak amortisore takoz koymak oldugunu soylediler.

Daha once buna benzer uygulama yapanlariniz oldumu..Takoz isi nekadar saglikli...

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi ara yine böyle bi konu üstüne konuşmuştuk sanırım jantlar aynımı et35 8.5 ofset?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aynı boy lastik kullanıyorum, doğru ölçülü lastik şu anda kullandığınızdır, orjinal lastiği ile aynı çaptadır.

7 inch genişlik ve ET40 üzeri ofset jant kullansaydınız sürtme olmazdı

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef jantlar ET 35 8 inc.

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende lastik alıcam bu ara llastiklerim bitti peder 50 yanak diyip duruyodu hiç bulaşmıyayım o zaman 45 yanak hem görüntü hemde sürtme yok öyle devam edeyim aynı durum olucak yoksa

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi ara yine böyle bi konu üstüne konuşmuştuk sanırım jantlar aynımı et35 8.5 ofset?

Evet bir ara konusulmustu ama jantlar umdugundan cok daha genis .. O zamanlar 215/45/17 dusunuyordum.205 le zaten yeterınce dısarıda duruyorlar sankı lastıkler 245 gıbı duruyor.

Takoz olayina bakacam deneyecegım eger onda surtme olursa jantlardakı lastıklerı 45 lıklerle deneyecegım bu lastikleri dıger aracıma takacam o jantlarda 8 j et 35 umarım onlarda sorun yasamam..Isler karısık bıraz..

Ejder1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takoz olayına gireceksen boşuna jant almışsın dostum, hem tüm görselliği gider olduğundan daha küçük görünür, hemde yakıtına yazık.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takoz sadece arka helezonlarin yaylanmasini azaltacak goruntuye niye etsin ki..

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın resmi varmı hiç??

ben 205-45-17 kullanıyorum et35 8.5x17 keskinlerle iri cüsseli 5kişi bindigimde sürtme yapabiliyo ama 3-4 kişi hiç sıkıntı yaşamıyorum ki bulundugum ilçede yollar çokta iyi durumda değil.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takoz sadece arka helezonlarin yaylanmasini azaltacak goruntuye niye etsin ki..

Takoz aracı kaldırır, tabiri caiz ise leylek gibi olur.Et değeri yüzünden o jantlarla tad alamayacağınızı düşünüyorum malesef.Jantlar sıfır ise fazla kullanmadan değiştirme yoluna gidin derim çünkü o sürtmeler çok can sıkıcı olabiliyor...