Vectra B Jant Sürtme Sorunu..

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün amortisörcuye ugradım lastıklerı degıstırmeden 2 yol var dedı

1. Amortisöre takoz koyup sertleştirecek ve esnemeyi minumum hale getirecek tabi arka amortısorler kas katı kesılecek.Ben ordayekn E90 BMW takıyorlardı 265 lastık aynı ıslemı ona yaptılar.

2. Jantın göbeginın ıcten tornayla traslanmasıyla jantlar bıraz ıcerı gırerse surtme yapmaz dedı buda bır secenek cunku benım lastıkler davlumbazın ıcıne degıl camurluktan tastıgı ıcın surtuyor zaten 205 lastık taktık ıcerı surtmesı ımkansız.
Tornadan sonra jant ozellıgını kaybeder mı balans yaparmı dıye de dusunuyorum.

yada lastıkcıye gıdecez eldekını verecez tabi alırsa yada hangı sartlarda alırsa artık fark verırız gıbıme gelıyor.205 45 17 lastık almak gene para bayılacaz.

bu anlattıklarının hepsini 4 sene önce banada söylediler açıkçası yeri geliyo hızlı araba kullanıyorum viraja giriyoruz fln amortisöre takoz koydurmak ne kadar sağlıklı zaten arkayı kolay bırakıyo bizim arabalar.. aynı şekilde jantların içinden aldırmakta jantın direncini azaltıcak bana pek mantıklı gelmedi..

eğer lastiklerin yeniyse bence lastikçilerle bi görüş ben üste 100tl verip sıfır 205-45 almıştım ve dediğim gibi sürtme çok nadiren oluyor. jantlarında güzel maşallah çok yakışmış bence bi dene derim.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun lastikciyle konustum degistimeye sicak bakmadi haliyle kullanildi sonucta 2.el artik bu vs gibi seyler soyledi. Bende tuketici hakkindan vs bahsettim 1 ay icin hic bir sebep belirtmeden geri iade edebilecegime dair hakkim oldugunu vs soyledim. Bir tanidik vasitasiyla gitmistim neyse farkla degistirecem ama farki soylemedi lastiklerini sokelim bakalim ona gore fiyat farki cikartiriz dedi. Eger oldururse lastikler 600 tl ye almistim.200-300 vs derse tumden sokecem 195 65 15 e donecem 2 tane sifir lastik alip one takacam arkalarim fena degildi. Bu lastikleri diger A3 aracima takacam umarim onlara uyar. Onlar icinde elimde bir takim BBS mevcut zamaninda almistim ama oda 8j 5x112 umarim ona uyar.

Yada dedigin gibi fark az cikarsa 100 tl vs 205 45 17 takacam.Halende surterse 195 donmekten baska yapacagim bir sey kalmadi. Jantlarida satisa cikartirim..

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aracın surtme sorunu ustten mı buna emın mısınız, bence aracın arka kısmı esneyınce surtuyor dıkkat edersenız oranın mesafesı daha az benım arkadasın calıbrasında da yanı sorun vardı ustten degıl de arkadan surtuyordu ona dıkkat edın...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu neden onemlı sayet surtme dedıgım yerdense ne yaparsanız yapın en ufak esnemede yıne surtecek lastık yanagını ınceltmekten baska carenız yok bos yere para harcamayın amortısordu vs dı

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aracın surtme sorunu ustten mı buna emın mısınız, bence aracın arka kısmı esneyınce surtuyor dıkkat edersenız oranın mesafesı daha az benım arkadasın calıbrasında da yanı sorun vardı ustten degıl de arkadan surtuyordu ona dıkkat edın...

Distan surttugunu surdan dusunuyorum lastigin yan tarafi yanaga yakin kisminda iz olusuyor fotolarda belli. Ama dediginiz gibi olma ihtimalide olabilir tabi.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o detaya fazla dıkkat etmemısım bız de aynı sorunu yasayınca kesın ondandır dedım bende de onlerde sorun var cumartesı camurluk actırmaya gıdecegım ufak bır makınayla acıyorlar 150 tl camurluk basına dedı ama sağlam pazarlık yapacagım bakalım ne olacak ıstersen lınk ekleyeyım ankara uzak degıl sız de gelın actırın ıcınıze sınen,istediğiniz jant lastıgı kullanın bu ıslem ıcın boyada cok macun yoksa zarar gormuyor dedi yapanlar
http://www.sahibinden.com/ilan/hizm...ti-tadilatsiz-camurluk-sisirme-30002787/detay

ben usttekı servısle gıttım cok detaylı fotolar gordum yaptıkları araclar gorsel olarak da cok ıyı olmus

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta da ofsetli 215*45*17 var ilk aldığımda sizin fotolarda ki gibi sürtüyordu
bi kaportacıya gittim çamurluğu taşlattım birazda çamurluk ağzını genişlettirdim şimdi hiç bir sıkıntım yok tabi çamurluk ağızlarını lokal boya yaptırmam gerekecek çünki boyayı çatlattı
en güzeli durup karşısında bir siğara içince bütün hepsi unutuluyor keyfi kalıyor

Bende camurluklarin icini kivirtirim sorun olmaz diye dusunuyordum ama ole olmadi.Dedigin islemleri taktirdigimin ertesi gun yaptirdim ama maalesef..

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman esnemeyı azaltan aparatlar var sert plastık(kaucuk) ondan alıp koydurmalısın yanı takoz denen getlerden degıl amortisörün üstüne mile takılıyor böylece amortisör sonuna kadar esneyemıyor ve surtme sorunu ortadan kalkıyor

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jantin ET degeri cok onemli eger ET degeriniz dusuk ise jant disari ET degeri yuksekse jant camurluk icine yaklasiyor.Bu jant ET 35, 40 olsa daha iceride dururdu.

Eger ET degeri yuksek olan jantada cok genis lastik takarsanizda busefer icten surtme yapiyor.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman esnemeyı azaltan aparatlar var sert plastık(kaucuk) ondan alıp koydurmalısın yanı takoz denen getlerden degıl amortisörün üstüne mile takılıyor böylece amortisör sonuna kadar esneyemıyor ve surtme sorunu ortadan kalkıyor

Amortisor ustasinin soyledigide oydu ben takoz diye bahsettim ama o senin dediginden. Esneme azaliyor. Acaba oda aracin arkasin kolay savrulmasina sebep olurmu taktiran birileri varmidir ki..