vectra b

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
herkese iyi günler.arkadaslar size bir kaç sorum olacak birincisi vectra b2 lerde korna kaç adet var?İkincisi kitapçıkta kornanın 20 amper yazıyor fakat yirmi amperlik sigorta takınca hemen atıyor sizce nedeni nedir?son olarak aracım dizel egr valfinin kaç km de bir temizlenmesi gerekir?cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

OpelTeam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.atolyebukalemun.com
vectra b2 lerde çift korna var 400 ve 500 hz bir nevi tofaş kornası zaten son üretilenlerde türk malı korna çıkıyordu sigortanın atma nedenide kornalardan biri fazla akım çekiyor yani bozulmaya yüz tutmuştur değiştirirsen düzelecektir

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Be sorunuzu cevaplayamayacağım ama birşey danışmak istiyorum, araınız dizel ve km. kaçta acaba?

Bir de motor durumu ve yakıt bilgilerini öğrenmek istiyorum. Tavsiye eder misiniz?

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Be sorunuzu cevaplayamayacağım ama birşey danışmak istiyorum, araınız dizel ve km. kaçta acaba?

Bir de motor durumu ve yakıt bilgilerini öğrenmek istiyorum. Tavsiye eder misiniz?

sevgili knightrider arkadaşım aracım 211 000 km de motor durumu çok iyidi fakat burada bu motordan anlayan zor tek çare servis denen gözü para bürümüş araba canavarlarına:mad::mad::mad::mad: kalınca motor diye birşey kalmadı daha bugün bile aracın su hortumunu değiştirdim fakat bu seferde devir daimden kaçırıyormuş meğer boşu boşuna 90 tl ye hortum değiştirmiş oldum.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:sebep usta yanlış tespit etmiş.neyse çok biriktiği için birileri ile dertleşmek istedim.aracımın yakıtına gelince test verilerine göre 60 litre dizel ile yaklaşık 800 km fakat ben 60 litre euro dizel ile 1100 km yapıyorum.eğer temiz araç ve iyi usta n varsa bence fiyatına göre alınabilecek en iyi araç.:)

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili knightrider arkadaşım aracım 211 000 km de motor durumu çok iyidi fakat burada bu motordan anlayan zor tek çare servis denen gözü para bürümüş araba canavarlarına:mad::mad::mad::mad: kalınca motor diye birşey kalmadı daha bugün bile aracın su hortumunu değiştirdim fakat bu seferde devir daimden kaçırıyormuş meğer boşu boşuna 90 tl ye hortum değiştirmiş oldum.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:sebep usta yanlış tespit etmiş.neyse çok biriktiği için birileri ile dertleşmek istedim.aracımın yakıtına gelince test verilerine göre 60 litre dizel ile yaklaşık 800 km fakat ben 60 litre euro dizel ile 1100 km yapıyorum.eğer temiz araç ve iyi usta n varsa bence fiyatına göre alınabilecek en iyi araç.:)
Teşekkür ederim bilgiler için. Bende 2.0 cd aracımda bu su sorunu için çok uğraşmıştım. Yetkili servis de tespit edememişti tam olarak. En son motor açtırmak kalmıştı da, kaza yaptık araç perte çıktı...

Kazasız belasız binersiniz inşallah...

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar devir daim pompası kaç km de bir değişir fiyatı nedir orjinal

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili serviste 260 civarına değişmişti işçilik dahil. Eğer triger değişimi düşünüyorsanız yakın zamanda onunla beraber değiştirirsiniz ki boşa işçilik vermeyin derim...

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Yetkili serviste 260 civarına değişmişti işçilik dahil. Eğer triger değişimi düşünüyorsanız yakın zamanda onunla beraber değiştirirsiniz ki boşa işçilik vermeyin derim...

dizel benzinli aynımı