vectra b1 2,5cdx v6 hakkında yorumlarınız...

aknard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin benim gibi titiz kişlerin elinde olmuyo maalesef bu otomotikler :) insan çekinerek yaklaşıyo yoksa araca hiç lafım yok eski bi opel kullanıcısı olarak.

bu 2,5 ler bi dile düşmüş sizin de haber iniz vardır. İnanılmaz şeyler duyuyorum negatif olarak ...
yok 3 kişi ip atlarmış triger kayışıyla yok bilmemneymiş yok bi arıza çıkarırsa gör sen diye :s

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik araç en fazla öküz gibi kullanımda balata yakar yada pul kırar.kaldı ki amerikan malı şanzıman yenileme full kiti 1000 tl civarında.2000 tl masraf ederseniz şanzıman sıfırlanmış olur.trigere laf atanlara very very well,tri tri ger diyorum.opelden anlamayan 2,5 motor görmemiş kasapların elinde tabiki heba olur ama işin ehliyse tadından yenmez yıllarca tık demez

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik araç en fazla öküz gibi kullanımda balata yakar yada pul kırar.kaldı ki amerikan malı şanzıman yenileme full kiti 1000 tl civarında.2000 tl masraf ederseniz şanzıman sıfırlanmış olur.trigere laf atanlara very very well,tri tri ger diyorum.opelden anlamayan 2,5 motor görmemiş kasapların elinde tabiki heba olur ama işin ehliyse tadından yenmez yıllarca tık demez

Abi zaten opelin mekaniğine diyecek hiç bişey yok kaya gibi ama, gokalp arkadaş şehir içi 40 kuruşlardan bahsetti, ben manuel 2.0 ile 30 kuruş yakınca bi kötü hissediyorum kendimi, senin araba otomatik ve kaç kuruş yakıyor?

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi zaten opelin mekaniğine diyecek hiç bişey yok kaya gibi ama, gokalp arkadaş şehir içi 40 kuruşlardan bahsetti, ben manuel 2.0 ile 30 kuruş yakınca bi kötü hissediyorum kendimi, senin araba otomatik ve kaç kuruş yakıyor?

en son litresi 2,39 dan 37 lt gazla 298,5 km gittim

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin benim gibi titiz kişlerin elinde olmuyo maalesef bu otomotikler :) insan çekinerek yaklaşıyo yoksa araca hiç lafım yok eski bi opel kullanıcısı olarak.

bu 2,5 ler bi dile düşmüş sizin de haber iniz vardır. İnanılmaz şeyler duyuyorum negatif olarak ...
yok 3 kişi ip atlarmış triger kayışıyla yok bilmemneymiş yok bi arıza çıkarırsa gör sen diye :s

Şef trigerin o kadar fark edeceğini sanmıyorum, x25xe kodlu motor ve vectra B kasası müthiş alman mühendisler sayesinde nasıl sığdırdılarsa o motoru kaput altına :D çok dar olduğunu söylüyor ustalar, sadece içşiliği bir hayli meşakkatli diye duyuyorum yoksa biri i4 biri v6 motor motordan anlayan için hepsi bir, insanlar kolaya kaçmayı tercih ediyolar gerisi şehir efsanesi :)

aknard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik biraz da sürüş zevkimi törpüler diye vazgeçmiştim ama "neden olmasın" diyebilirim yorumlarınızdan sonra :)

otomatiği gündeme getirdiğimde beraberinde b2 v6 sport da aklıma geliyor. üzerine vereceğim bir miktar fark ile donanım ve üzerindeki aksesuar üstünlüğünü göz önüne alarak sizin tercihiniz b1 cdx mi yoksa b2 sport mu olurdu?

mecbur musun v6 ya derseniz mecbur fln değilim ama içimde kaldı tüple de kullanacak olsam bu v6 homurtusunu ne gt ne gsi ye ne de başka birşeye değişirim. ayrıca aşağı yukarı piyasası belli olan bu v6 ların fiyat aralığında ne mondeo ya ne de 156 ya hiç bakasım yok :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik biraz da sürüş zevkimi törpüler diye vazgeçmiştim ama "neden olmasın" diyebilirim yorumlarınızdan sonra :)

otomatiği gündeme getirdiğimde beraberinde b2 v6 sport da aklıma geliyor. üzerine vereceğim bir miktar fark ile donanım ve üzerindeki aksesuar üstünlüğünü göz önüne alarak sizin tercihiniz b1 cdx mi yoksa b2 sport mu olurdu?

mecbur musun v6 ya derseniz mecbur fln değilim ama içimde kaldı tüple de kullanacak olsam bu v6 homurtusunu ne gt ne gsi ye ne de başka birşeye değişirim. ayrıca aşağı yukarı piyasası belli olan bu v6 ların fiyat aralığında ne mondeo ya ne de 156 ya hiç bakasım yok :)

Forumdan bir arkadaşımızın aracı var, 25bin lira istiyor, 190 beygire yükseltmiş aracını ve olabildiğince orjinal, ancak LPG sistemi yok araçta, kaliteli bir lpg kiti olsaydı düşünmeden 25bin verebileceğim bir araç.

aknard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biliyorum aracı. ne kadar fanatik de olsam uzun süre kullanacak olsam da eninde sununda satacağım eski model bi araç için inanılmaz zarar etmek de istemem tabii ki.

hele ki bu devirde verdiğimiz paraya değecek bi makina olması şüphesi en büyük dileğimiz. Önceki yorumlarda bi arkadaş 12000 e veririm demişti.Onunla da görüşçem. Model farkı 2-3 sene olan hemen hemen aynı karakterdeki 2 aracın arasında 13000 lik fark bana inanılmaz geliyo ...Sizce?

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8 sene 98 vectra v6 otomatik kullandım. Şanzımanı yüzümü hiç güldürmedi,arızası olsun performası olsun,o kadar sene kullanan biri olarak ben tavsiye etmiyorum ;) ki şanzıman 4 kere o çok met edilen aydoğmuş şanzımanda yapıldı.Sonra çıkma takıldı oda cort ;) alıcaksan manuel al diye şiddetle tavsiye ederim.Ama 16 o araç için oldukça fazla,satmak istesen aylarca beklemen grekcek ki o fiyata satmanda çok zor.Daha ucuz ve temiz bi manuel vectra v6 bulabilirsin acele etmemek gerek ;)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biliyorum aracı. ne kadar fanatik de olsam uzun süre kullanacak olsam da eninde sununda satacağım eski model bi araç için inanılmaz zarar etmek de istemem tabii ki.

hele ki bu devirde verdiğimiz paraya değecek bi makina olması şüphesi en büyük dileğimiz. Önceki yorumlarda bi arkadaş 12000 e veririm demişti.Onunla da görüşçem. Model farkı 2-3 sene olan hemen hemen aynı karakterdeki 2 aracın arasında 13000 lik fark bana inanılmaz geliyo ...Sizce?
Dostum arkadaşının B1 CDX i nasıldır bilemem ancak kusursuza yakın bir araç benim bahsini ettiğim 2.5 Sport, Her ikisini de kullananlar B1 bezdirir B2 ihya eder diye yorum yapıyorlar, B1 deki hataların B2 de çıkma olasılığı oldukça düşükmüş ve motor kodları aynı olmasına rağmen yedek parçaları farklı, uzun lafın tercihimi b2 den yana kullanırdım ben, kendin göz atabilirsin araca, ne demek istediğimi net olarak anlarsın 16 bin lira otomatik CDX yerine 24-25bin bu araca rahatça veririm.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...lmayan-donanimda-hatasiz-sport-93162286/detay