Vectra B'de arkadan ses problemi

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkese selamlar dileyerek baslayayim...

ben bir süre önce 2.el bir opel vectra b station 2.0 97 aldim. (almanyada yasiyorum, burda station cok tutuluyor).

neyse alet süper,cok memnunum.
fakat bir süredir arkadan bir ses geliyor. bu sesin gelmesi icin aracin hareket etmesinede gerek yok. aractan inince bile arka taraftan tikir diye bir ses geliyor. sürerken pek rahatsiz etmiyor,cünkü genelde teyp acik ve ses düsük cikiyor. burda bir türk tamirciye götürdüm. beraber baktik. benim arka amortisörler orjinal opel degilmis. tuh dedi neyse ses bundan degilmis. orda baglanti elemanlarinin orda bir sürü plastik eleman felan var. bunlardan biri sürtüyordur büyük ihtimal dedi. tüm baglantilari kontrol etti. hersey yolunda dedi. sayet cok rahatsiz ederse gelirsin tüm o elemanlari degistiririz dedi...

sizce böyle kullanayayim mi yoksa degistirteyim mi? yada baska bir sorundan kaynaklanabilir mi?

cok sagolun...

ciao

coddy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın arka koltuguna oturunca ses geliyormu tahminen o ses amörtisörden geliyordur sert yapılıdır yada yapım hatasıdır

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hmmm
söyle mesela arabayi arka tampondan tutup havaya cok hafif kaldirincada o ses cikiyor... amortisördense degistirmem gerekir degilmi...

almanyadayim ve arka 2 amortisörü 50€ya yeni buldum

http://cgi.ebay.de/2-STOSSDAMPFER-HINTEN-GAS-OPEL-VECTRA-B-NEUWARE-BNZ_W0QQitemZ170046986407QQihZ007QQcategoryZ57454QQrdZ1QQcmdZViewItem

acaba orjinalmi alsam yoksa böyle birsey idare edermi?+ kendim takabilir miyim? burda genelde tamirhaneler kendi pisir-kendin ye tarzi. adamlar yaprsa coook pahali oluyor...

+ ilginize tesekkürler
+ umarim basiniza gelmez..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tur sesler arka suspansıyondan olmaz bagajın ıcını komple bı boşalt arka koltuklarıda ac arka camda hoparlor varsa baglantılarını kontrol et ama arabyı kaldırınca ses yapıyorsa calısan bı parcadan dır z rot oynak burc vıraj kol lastıkları 4 tane oynak burc var

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
arabyı kaldırınca ses yapıyorsa calısan bı parcadan dır z rot oynak burc vıraj kol lastıkları 4 tane oynak burc var

sanirim sunu kast ediyorsunuz
4ic-2y.jpg

cok sagolun. bagaji bosaltip denedim. sanirim dediniz parcadan. ben degistirteyim. ya cok olmazsa birsey daha soracagim: bu parcayi ben kendim degistirebilir miyim? yoksa usta birimi yapmali? coook sagolun

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı arabadan bende de var. Arkadan dediğinize benzer bir ses geliyor. Ancak çok iyi ustalara gösterdim arabayı ve sonuç hepsinde aynı idi. (torsion fişekleri ve amortisörler kontrol edildi. Genelde torsion fişekleri lop lop şeklinde bu sese yol açarmış ancak arabanın herşeyi sağlam çıktı. Sonuç olarak bütün ustalar aynı şeyi söyledi. Station wagon olması nedeni ile bütün vectralarda olan bu sesler bagaja hapsolmuyor. direk arabanın içine geliyor. Normal dediler.
Torsion fişeklerine gelince her tekerlekte 2 tane var alt ve üst. İnşaallah seninkindede gelen sesler normal olanlardandır ve birşey yoktur, masraf yapmazsın.

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta banada sorun yok dedi... caresi yok diyorsunuz yani...

ne yapalim bizde teyibi kapatmayiz.

ilginize tesekkürler

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hiçbir ses normal değildir.eğer el freni çekiliyken indiğinde ses yapıyorsa bu hariç.elfreni çekmeden dene bide ozaman gelecekmi bak.bide arkada denge kolu lastikleri var onlarda aşınyo ve ses yapıyo.el frenini dikkate al dene