Vectra c 1.9 CDTİ motor arıza lambası ve stop etme

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bosch car servise bıraktım araci, onlar makineye bağlayıp kontrollerini sağladı, aküyü degistirmem gerektiğini söyledi, aküyü değiştirip bilgisayar kucagimizda 2 saate yakın dolandik, tek tek değerleri not etti, ustanın dediği aynen şu, araba saat gibi oldu, yalnız az deparli kullan bir müddet, hep şehir içinde kullanılmış dedi. İki gundur araçta hiçbirşey yok, çalışması bile değişti, tuhaf ama bir akü değişimiyle hiç bir hata kalmadi. Yalnız o an sormak aklıma gelmedi neden deparli kullanmam gerekli bir müddet diye

alternatör, konjektör v.s eletkrikle ilgili her konuda sıkıntı çıkarıyor akü arızası. Devirli kullanma önerisi partikül filtresinin temizlenmesi ile ilgili olabilir ancak partikül filtresi rölantide de temizlenebiliyor, filtre temizlendiğinde ters basınç düşüyor beygir üretimi artıyor ama alt devirlerdeki boşluk ortaya çıkıyor. Yıllanmış 1.9CDTI motorların alt devirleri biraz daha iyidir, hem katalizör hem DPF hafiften tıkalıdır, aracı zorlayınca harika gitmez ama alt devirler iyidir, tercih meselesidir bosch'un tavsiyesi. sevindim akü ile çözülmesine

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Bende çok sevindim problemin bu şekilde çözülmesine, bir kaç sıkıntı kaldı onları da halledersek yaza hazır olacak. Teyp bazen kendi kendine açılıyor blaukpunt dergisiyle gorustum o problem kronik teybi kargoyla yollayın 150 TL ye problemi cozeriz dedi, diğeri de motor sogukken yanan arıza lambası motor isindiginda sonuyor, bunlarda çözülürse herşey dört dörtlük olacak inşallah