vectra c gaz yememe

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Akü başını sök bekle tak kontağı çevir kaibrasyon yapsın sonra bak bakalım arıza ışığı yakmaması iyi. Eğer düzelirse ala,düzelmezse egr yi sök dene çünkü bildiğin gibi silkeleme egr sorunu ama sende potensio arızası ermiş idi.eğer olmadı tech cihazı ile potensio verilerine baksınlar Kolay gelsin Halil

araçta egr yok ,opcomla potansiyometre verilerini okuyabilirim sanırım,sabah denerim kutup başını sökmeyi...

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
3 gündür aracı kullanmıyordum,bugün sabah bir yere gitmem gerekti ,giderken hiç sorun yoktu ama dönüş tamamen kabusa döndü, araç birden kırmızı ışıkta beklerken stop etti ve bir daha çalışmadı, kenara itip kutup başını söktüm ve biraz bekledim, sonra taktım ve çalıştı,diğer kırmızı ışıkta da aynı şeyi yaptı ancak bu sefer yeşil ışık yanana kadar çalıştırabildim, ve eve gelene kadar üç sefer daha stop etme eğilimine girdi fakat sadece tekleme yapıp stop etmedi, eve geldim ve opcoma bağladım,hiçbir arıza kaydetmemişti, acaba beyni test etmek için ateşleme bobininin şasesini iptal edip direk şase vererek denesem mi? ya da opcomla hangi verilere bakmalıyım;potasiyometre değerleri ne aralıkta olmalı...?

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
sorun düzeldi;araç bir anda park ederken stop etti ve çalışmadı, opcomla baktığımda yine arıza yoktıu,bende o kablo senin bu kablo benim kurcalamaya başladım ve buldum;krank devir sensörünün soketinden çıktı arıza,soketi iptal edip yerine fiş uydurdum ve şuanda problemsiz kullanıyorum aracımı...

• Beğen
Tepkiler: camel2019

Bozdağ

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
sorun düzeldi;araç bir anda park ederken stop etti ve çalışmadı, opcomla baktığımda yine arıza yoktıu,bende o kablo senin bu kablo benim kurcalamaya başladım ve buldum;krank devir sensörünün soketinden çıktı arıza,soketi iptal edip yerine fiş uydurdum ve şuanda problemsiz kullanıyorum aracımı...
Hocam sorunu cözdünmü bendede aynı sorun var