Vectra c hararet sorunu

sintech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba. Geçen yıl yoğun trafikte klima açık kullanırken hararetin yükseldiğini gördüm. Sağa çekip kaputu açtım ve fana baktığımda fanın düşük devirde çalıştığını gördüm. Elimi soğutma modülünden fan motoruna giden kabloya dokunduğumda fan hızlandı ve hararet düşüşe geçti. Sanayiye gittiğimde usta soğutma modülünde arıza var dedi değiştirdik. Bu zamana kadar sıkıntı yoktu. Geçenlerde yine yoğun trafik ve klima ile kullanırken hararet yükseldi. Bu sefer daha dikkat ederek fanın üzerindeki soket kısmını hafiften kastırdım ve sonuç fan hızlandı. Bugün elektrikçi bir ustaya olayı anlattım fan motorunda arıza olduğunu söyledi. Sokette hiçbir sıkıntı görünmüyor. Fan üzerindeki soket yuvasının iç kısmında temassızlık var gibi. Başka bir fikri olan yada tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Fana boşyere 350tl vermek istemiyorum. Şimdiden sağolun.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fana giren erkek sokette ise daha kolaydır o soketi alırsın taktırırsın benim başıma geldi müşürün erkek soketi fazla ısıdan ucu erimiş temassızlık yapıyordu kendim ince tel ile içini temizledim ama çok nadir takılma yaptı bende soketi aldım değiştirdim sıkıntı bitti
ama fanın soketi ise daha zahmetlidir