xenon istiyorum ama...

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mdellal' Alıntı:
Çok güzel bi teknoloji bu ama bence 6000K ... :good:
evet ya ,bu konuda bir sınırlama olmalı, 8000 k , karşıdan gelen adamın gözünü çok etkiliyor bence.Sen önünü net görebileceksin diye başkaları kör olmasın sonra.Kanunen bir düzenleme şart bence.Şu anda herkes istediği değerde far kiti taktırabiliyor bildiğim kadarı ile? kontrol var mı? Mesela Fenni Muayene de bakmaları gerek ?

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
pzeronero' Alıntı:
Şu anda herkes istediği değerde far kiti taktırabiliyor bildiğim kadarı ile? kontrol var mı? Mesela Fenni Muayene de bakmaları gerek ?
Haklısın ama bildiğim kadarıyla muayenede falan bakan yok ... :(

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pzeronero' Alıntı:
evet ya ,bu konuda bir sınırlama olmalı, 8000 k , karşıdan gelen adamın gözünü çok etkiliyor bence.Sen önünü net görebileceksin diye başkaları kör olmasın sonra.Kanunen bir düzenleme şart bence.Şu anda herkes istediği değerde far kiti taktırabiliyor bildiğim kadarı ile? kontrol var mı? Mesela Fenni Muayene de bakmaları gerek ?
Normal de Karayoları Trafik Kanun a göre suç ama bakan kim?Sis farı açmak normal havalarda,uzun farlar veya güçlü far sistemi,tek far uzun ker far kısa ayarlatmak ama kim bakıyor ki?Şimdiye kadar adana otoban bitiminde polis sisleri lütfen söndürün dedi amaçı dogrultusunda kullanın yani sisli ve görüş mesafesinin kısıtlı oldugu zamanlar da kullanın dedi.(yıl 1993 de)

güven68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ,
xenon far taktırmak istiyorum. ancak arabam 2001 astra elegance ve forumda daha önce okumuştum, farların mercekli olması gereklidir yazıyordu. benim farlar bildiğim kadarı ile merceksiz. yine de taktırsam diyorum, ne gibi olumsuzluk yaşarım? şimdiden yardımınıza teşekkürler...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
güven68' Alıntı:
arkadaşlar ,
xenon far taktırmak istiyorum. ancak arabam 2001 astra elegance ve forumda daha önce okumuştum, farların mercekli olması gereklidir yazıyordu. benim farlar bildiğim kadarı ile merceksiz. yine de taktırsam diyorum, ne gibi olumsuzluk yaşarım? şimdiden yardımınıza teşekkürler...
Hayır farların illaki mercekli olması gerekmiyor,normal fara da xenon kit takılabiliyo ama mercekli kadar sağlıklı bi aydınlatma olmaz tabiki;far yükseklik ayarı iyi yapılırsa kimseyi rahatsız etmez ... :good:

masques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b ye nasıl xenon taktırırım ?

Merhaba arkadaşlar,

98 model vectra cd ye xenon farlar taktırmayı düşünüyorum.Bazı konu başlıklarında bu durum sonucunda yol bilgisayarında hata çıktığını sölediler.Sizce olurmu böyle bi sorun ? Ve bu işlem bana ne kadara patlar bi bilginiz varmı ?

carpediem00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
M Tec Marka 6000 Kelvini Tavsiye Ediyor Herkes Bende Düşünüyorum Büyük şehirlerde Ist Ank Gibi 500ytl Bulabilirsin

pdrmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon yarrrddddıııııım

arkadaslar ben servısden xenon taktırdım fakat xenonlar kesme yapıyor yanı bı anda sonuyor. servıse gıttım 3 tane daha xenon taktılar ucude aynı hatayı yapıyor sonra servıs muduru devreye gırdı ve daha kalıtelı bı xenon takın musterımız magdur olmasın dedı super bı xenon takyılar yanısı bıle farklı gavurun malının ve benı yolladılar gecen gun garajdan cıktım xenonları yaktım gıdıyorum karsı dukkanın camından farlaarıma bakıcam guya bı bakarım sol gosum kor olmus yanmıyor hemen kapatıp tekrar actım ve sorun gıttı. ılk xenonlarımda boyle oluyordu kapatıp acınca bı kac kez yanıyordu ya arkadaslar ne yapıcam neden boyle yapıyor bu arac anlamadım ben garantı olsun dıye 200 ytl fazla para verdım servısden aldım xenonları mıllet aksesuarcıdan alıyor onlarınkınde hıc sorun yok benımkı sorun paramla sorun aldım basıma galıba........
ne yapıcagımı ve bılgısı olan arkadaslardan yardım
helppp

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slmm öncelikle gecmişolsun..benim xenon kampanyamı takip ettiysen belki okumuşssundur.üzerine basa basa söyledim marka değişitrdim diye ve..taktırdığın xenonun markası nedir öncelikle bunu sorcam.eğer cyclone marka değilse senin araca yani astra h şa olmuyor..türkiyede bulunan birçok markalardan sadace bu marka yeni model araçlara uyumlu.xenon balansı ile senin aracın voltaj ları uyuşmuyor buda xenonun balans yapmasına neden oluyor.