xenon istiyorum ama...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Papirus' Alıntı:
Xenonun en iyi rengi 4200 kelvin, en fazla ışık gücü sağlayan da bu ısı derecesindekiler. neden tuhaf renklere düşkünüzdür anlamıyorum, kelvin derecesi yükseldikce aydınlatma gücüde dramatik düşüyor çünkü objelerin ışığı yansıtma oranları azalıyor yağmurlu hava da iş daha dramatik oluyor bu sefer xenon kötüdür yağmurda göstermiyor muhabbeti başlıyor.
:good:
Orjinal xenonlu arabalarda kelvin derecesi 4300 dür,ama estetik açıdan daha güzel olsun diye millet K yı yükseltmek istiyo;bence 6000K en ideali.(sağlıklı bi aydınlatma ve görüntü açısından) Tercih meselesi tabiki ...

helanvalla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zevk meselesi tabi, :)
en iyi görüntü 4300k oda gün ışığı rengine en yakın olandır.
kelvin arttıkça beyaza, maviye, mora doğru gider.
4 gözlü deriksiz beyaz bi impalaya mor takmak isterdim...
sonuçta xenon un mor u bile normal ampullerden daha iyi aydınlatmazmı...;)

corsa_fb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fastest89' Alıntı:
bide ben bişe daha sorcam bende 100 w ampuller var noolcak arabaya zararı varmıı varsa hemen koşa koşa 55 w olanları takcamm lütfn yardım edin arkdaşlarrr

yaklaşık 2 yıldır 1oo w kullanıorum maşallah bi sorun çıkmadı bence kalsın tabi sen bilirsin genede en azından bende bi sorun çıkmadı

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa_fb' Alıntı:
yaklaşık 2 yıldır 1oo w kullanıorum maşallah bi sorun çıkmadı bence kalsın tabi sen bilirsin genede en azından bende bi sorun çıkmadı
peki role faln taktırdın mı?? yoksa rolesizmi kullanıyorsun??

mahsul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suleymandemiryurek.com
xenon dan şaşma.ben de xenon taktırcam.aracıma sonax da bakım yaptırdım bütün param bitti.keseyi düzelteyim.ilk işim xenon taktırmak olacak.

corsa_fb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fastest89' Alıntı:
peki role faln taktırdın mı?? yoksa rolesizmi kullanıyorsun??

yok taktırmadım her hangi bi sorunda olmadı tesisat dandik degil yaw opelin bi şey olcagını zannetmiorum dedigim gibi en azından ben bi sorun yaşamadım 2 senedir