xenon istiyorum ama...

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10.000 k avrupa ve amerikada yasak hatta amerikada sonradan zenon takmak yasak .Eger çevreye hava atmayı karşındakilerin gozunu almaya değişiyosan durma al ayrıca far camın da kararacaktır. max 6000 k kullanılmalı . Bizim opel bmw audi 4000- 6000 k arası fabrikasyon çıkarıyor.
Tekrar soyluyorum 6000 k

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal fara Xenon ampul olurmu?

Selam Arkadaslar,ya ben bu arabada elektrik olayindan pek anlamamda,böyle bisey mümkünmü,olursada dezavantajlari neler?bide bu Bi xenon,De Xenon,FK Xenon bunlarin arasindaki fark ne,simdiden tsk

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 29 görüntüleme kimse bisey yazmamis,kimse yorum yapmiyormu yada kimsenin benim gibi bi fikri yokmu:D

Silverblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenon lambaların yapısı biraz değişik. Öncelikle içindeki gazın ışımaya geçebilmesi için yüksek elektrik voltajı gerekiyor, 20.000 voltlarda. Ateşleme sonrası da sabit 85 volt elektrik verilmesi gerekiyor.

Standart far ampul soketindeki 12 volt gerilim bunu ekstra bir cihaz olmadan yapabilir mi yapamaz mı diye sorarsak, bu durumda takılıp takılamayacağına karar vermek kolaylaşıyor.

Yok eğer ben kit almak istiyorum derseniz de, piyasada her tür araca uyan xenon kit satılmakta.

canercp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon kitlerdeki ballastlar xenon ampulunu ateşler aynı floresanlardaki starter gibi..
normal farlara takarsan xenon ampuller çalışmaz çünkü 12 v veriyorsun ballast o 12 voltu 85 volta çevirdiği için bu kadar fazla ışıma sağlanıyor.
yani arkadaşım dediğin şey olmaz. eğer öyle birşey olsaydı millet xenon kit yerine 2 tane ampul alırdı 100 milyona en iyisinden xenon sahibi olurdu...

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
canerin dediği doğru ancak farlarını değiştirmen gerekmiyor lambaları değiştiriyorsun xenon lamba takıyorsun ayrıca gerekli olan elektiriği sağlamak içinde uygun balast tı takıyorsun araca canavar gibi oluyor farı değil lambanın sistemini değiştiriyorsun yani yeni araçlar da arıza verebiliyor işini bilen birine taktırın derim

damlalar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet normal farlarada xenon kit takılabiliyor. Xenon ampül değil xenon kit, farımız yine eski far, far ampülünün yerine xenon ampül ama xenon ampülede balastını ( beyin diyorlar) bağlayacağız, her şey tamam ben aynen uyguladım, mükemmel, sağlıcakla kalın..

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet normal farlarada xenon kit takılabiliyor. Xenon ampül değil xenon kit, farımız yine eski far, far ampülünün yerine xenon ampül ama xenon ampülede balastını ( beyin diyorlar) bağlayacağız, her şey tamam ben aynen uyguladım, mükemmel, sağlıcakla kalın..

Yani yaptigimiz bu uygulamanin farlara bi zarari olmuyor diyebilirmiyiz?balasttan kastimizda zannedersem bu parca
ad13_1.JPG