Yağ soğutucu arızası

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Haklısınız ancak benim bildiğim GM yağ soğutucu ve diğer birçok parçayı zaten kendisi üretmiyor. Başka firmalara yaptırıp üstüne GM logosu vuruyor sadece. Febi Bilstein, menşei Alman olan ve VW grubu ve Opel dahil birçok araca bu tarz parçalar üreten bir firma. Sistemi temizlemek için ben de bakım zamanım gelince tekrar uğraşacağım. Olmazsa sizin gibi yedek su deposunu falan da değiştiririm bakalım..
Yağ soğutucunun üzerinde gm ibaresi bile yoktu kime ürettirdiğini bilemiyorum. Yedek su deposunu değiştirmedim ama bence değiştirseydim psikolojik olarak çok daha iyi olurdum.

uzunkise

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçtiğimiz Aralık ayında Erzurum'da bir özel serviste yağ soğutucusunu değiştirdim. Orjinal parçaları kullandık ve 900 tl gibi bir masraf oldu. Soğutucunun yanı sıra bütün hortumlar ilaçlı suyla temizlendi. Fakat yedek su deposunu değiştirmemiştim ve 1-2 ay sonra depo temizlenmesine rağmen delindi ve sağdan soldan antfirizli su kaçırmaya başladı. Mart ayında depoyu da değiştirdim 200 tl gibi bi masrafı olmuştu. Yağ soğutucu değiştirenler mümkün mertebe depoyu da değiştirmeye çalışsınlar. Temizleme işe yaramıyor ne yazık ki.

astrahnigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
51-Niğde
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 20 bin kmdir kullandığım119.000 km olan 1.6 astra h arabamda bende aynı sorunu yaşadım bir kaç ay önce köpük yaptı aklımdaydı bi sıkıntı olabileceği.

allahtan hareret göstergesini gizli menüden açıp öyle kullanıyorum sürekli. bir kaç gün önce antfirizin kışlık direncini ölçtüreyim dedim sogutma suyu baya kötü olmuş. yağ sogutucu olduğu aklıma gelmedi conta yaktık diye düşündüm daha büyük bir sıkıntı vardır diye acayip korkutum allahtan sade yağ sogutucu değişimi ile düzelecek inşallah.
araba sanayide parçanın gelmesini bekliyorum

yağ sogutucu değişimi sonrası antifriz illa kirlenecek 1-2 ay sonra komple antifiriz değişimi yapmak lazım tekrar yağ sogutma sıvısı sisteminin her yerine işlemiştir. hatta bir kaç sefer değişmek gerekecek antfirizi sonradan. maliyeti 2000 lirayı bulması normal. orjinal yağ sogutucu 1000 liradan aşağı değil sıfırdan yağ konulacak motora. kolay bir iş değil sogutucu baya ağagıda radyatör falan sökmek gerekecek de zor bir yerde.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Radyatör sökülmez gerek yok manifold alınır egzoz kat alınır arasında duruyor zaten ve ilk inde normal su koyun gerekirse hazır olsun dururken aracı 10 dakika motor ısınına kadar çalıştırın sonrasında suyu döküp temizleme ilacı var radyatörü onu atıp tekrar su koyun ve yarim saat durağan çalıştırın suyu dokun temizlenmiş olur ve antifiriz ekler yazın değiştirir sin düzelir inşallah

• Beğen
Tepkiler: astrahnigdeli

sailor24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba,
Benim aracta da yag kacagi vardi yetkili servise goturdum. Sanziman oldugu yerden bir kacak vardi bunun icin aks kecesi degisecek dendi 300 gibi fiyata,
Motor ust kapagi ordan terleme gorunuyordu kapak ile motor arasi baglanti noktasinda, burada conta degisimi icin 500 tl dedi.
Bir de egzoza yag damliyordu o da sogutucudan dedi degistirecegiz 1400 tl dedi.
Spreyi yag eklemesi iscilik filan 2900 tl dedi.
Sogutucuda yag kacagi varsa contasi degisse yetmez mi ve ayrica bu contalar neden pahali,
Motor ust kapak contasi internette 200 tl ama plastik parca 100 gram plastiktir herhalde 😃
Sonuc olarak istanbul anadolu yakasinda bunlar icin nereyi onerirsiniz, parcalari internetten alip mi gotursem acaba.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
500 tl denen conta 70 tl gm de sanırım 100 tl idi aks keçesi de 30 40 tl bişey yağ soğutucu contası da 60 70 diye biliyorum duruma göre contadan kaçırıyorsa yapılır ama suya yağ yada yağa su karışıyorsa o zaman soğutucu değişir sökülür ve içine su yada hava basılır bakılır

memederol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de iki gün önce yedek su deposundaki suyun köpürmesiyle bir ustaya gittim. Hatta iki ustaya gittim. İkisi de yağ soğutucu ve contanın değişeceğini söyledi. Arabalarımızda kronik arıza imiş. Araç henüz 115000 kmde ve ikinci sahibiyim. Açıkçası bu kronik arıza ilerideki tercihlerimin Opel olmamasına sebep olacak. Ben parçaların hepsini GM orijinal kullanmayı tercih ediyorum. Ustaların söylediği, 7-8 parça 1500 liranın üstüne çıkıyor. Şu süreçte maddi açıdan da yoracak beni. Bu arada yağ çubuğunu çıkarınca ve motor kapağını çıkarınca da motorda ses değişimleri oluyor. Neden olabilir acaba?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
contadan olabilir üstad

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Hocam Drt
Geçtiğimiz Aralık ayında Erzurum'da bir özel serviste yağ soğutucusunu değiştirdim. Orjinal parçaları kullandık ve 900 tl gibi bir masraf oldu. Soğutucunun yanı sıra bütün hortumlar ilaçlı suyla temizlendi. Fakat yedek su deposunu değiştirmemiştim ve 1-2 ay sonra depo temizlenmesine rağmen delindi ve sağdan soldan antfirizli su kaçırmaya başladı. Mart ayında depoyu da değiştirdim 200 tl gibi bi masrafı olmuştu. Yağ soğutucu değiştirenler mümkün mertebe depoyu da değiştirmeye çalışsınlar. Temizleme işe yaramıyor ne yazık ki.
hocam erzurumda ki usta güvenilir miydi kars'tan gelip yaptırmayı düşünüyorum kısmen aynı sorun var bende de. Bu arada geçmiş olsun Ergün hocam

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.