YAKIT TÜKETİMİNE BAKARMISINIZ

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: YAKIT TÜKETİMİNE BAKARMISINIZ

bana hiç inandırıcı gelmedi açıkçası.
hesaptan çıkan depo 70litre ve gidilen süre 40saat hiç durmasa bu araç 54km/s hızla gitmiş ki 6 ileri bile olsa (bilmiyorum kaç vites) ve 6.vitesle gitse bu araçta can kalmaz.birde ortalama 3,2lt demekki bu değerin çok altında da seyrettiği olmuş. e düşünüyorum ihtiyaç molası hiç mi olmamış ve dur kalkla hiç mi fazla yakıt harcanmamış ki mondeo dan bahsediyoruz büyük bir araç ve içindeki kişilerle en az 1500kg.

eğer sürekli rakım indiyseler ve arkalarından saatte 30-40km/s rüzgar almışlarsa o ayrı :D çünkü ancak böyle olabilir
geçende arkadaş erzurum-horasan arasını (90km) tüple 5,2lt yakarken (araç bilgisayarı ortalaması) rüzgarlı bi hava da 3.8 ile gelmiş :D arada 200-250m rakım farkı var buna bi de rüzgar eklenince :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Ancak serbest düşüşte o kadar yakar. (:)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi ben sattığım 1,3 dizelle pisikopatlık yapıp otobanda 5. viteste 70 kmla sabit gittim yaklaşık bir saat ve 3,6 mı ne yakmıştı hatta burda paylaşmıştım

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yolun yarısını çekicide mi gitmiş acaba  011zaa

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yanılmıyorsam bi top gear programında buna benzer bir test yapmışlardı, audi a6 3.0 tdi bir araçla bir depoyla yine yanılmıyorsam 900 km yol yapmışlardı. İzleyen arkadaşlarım hatırlayacaktır .

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar dizel araçlarda bu şekil de değerler çok özel durumlarda yakalanabilir, benin astra 1.4 A.S. turbonun uzun yol (80-90 KM SABİT HIZLARDA) değerleri 5.0-5.5 lt lerde gezerken şirket aracım hyundai ix35 2000 dizel 184 ps  uzun yol yakıt tüketimi 80 km hızlarda ortalama 5,2-5,5 arası değişiyor.

Bir de bu adamlar test yaparken yok ön kaput aralarını ızgaraları falan bantlayıp dolduruyorlar, fazla ağırlıkları falan yok ediyorlar biraz psikopat bir sürüş anlayacağınız o yüzden olmaz değil. Tabiki katedilen güzergah da önemli mesela Ankara -Konya arasında araç nerdeyse yakmaz koklar ama dönüşte (Konya-Ankara )mantığı hemen kaparsınız :)