Yazlık lastik hakkında...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malum yaz ayları yaklaşıyor, herkes kışlıkları çıkarıp yazlıkları takmaya başlayacak...
Belki de çoğu bu sıcak havaları görünce kışlıkları çoktan çıkardı bile...
Benimde bir 4 lastik takımı almam gerekiyor...
Petlas düşünüyorum ama tanesine 150 TL gibi bir rakam çekiliyor...

İnternette pert olan aracının lastiklerini 400'e satan bir abi var, ne zamandır ilanda ve satamıyor... 540 TL'ye almış...
300'e düşürsem alınır mı 2012 lastiğiymiş?

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...imperium-pt515-lastik-yepyeni-143914225/detay

havaciahm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 20 gün önce 4 adet Petlas aldım. Uzun yolda 1000 km yaptım ve şu anda toplamda 1200 km gibi bir km yapmış oldum. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Önceki lastiklerim continental di ama ondan çok daha iyi yol tutuşu var. Sessizliğine de oldukça sessiz bir lastik. Michelin, continental, petlas kullandım. Petlas tavsiye ediyorum. 195-60-15R 140 liradan aldım tanesini. Fiyatı kadar kendisi de iyi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ahmet bence sen yine de sıfır al derim. İkincil el lastik iş değil bana göre.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İyice inceleyip alırsanız 2. el makul bence. Ben de 4-5 set satmışımdır internet üzerinden. Hepsi de jant boyu, araç değişikliği vs. nedeniyle. İyi durumda lastik bulunabiliyor ve oldukça büyük israf önlenmiş oluyor. Lastiğin genel durumunu zaten ilk gördüğünüzde anlıyorsunuz, çok da özel bilgi gerektirmiyor.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler herkese, lastik işinde pek üçkağıt olacağını zannetmiyorum ya.
Kim ilgileniyorki lastiklerle. Koca bir yarık olmadığı sürece diş derinliklerine bakılarak alınabilir sanki... Çünkü 4 lastik almak birçok aile için maaşın 3/2'si demek...

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz lastikler neredeyse iki senelik. Diş derinliği iyi olsa da sertleşmiştir artık. İkinci el lastik alınacaksa bence daha yeni ürünlere bakılmalı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nisan ayında kart dönüyor sanırım yine petlas alacağım diğer lastiklerin fiyatının yanına varılmıyor.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
185 / 65 /15'e tanesi 125 TL'den fiyat aldım... Takıyorum inşallah bu haftasonu...