yeni astra 1.6 115 hp araç sahibi arkadaşlar aracın ivmelenmesi nasıl yardım

• Konuyu başlatan tolgahan06
  • Başlangıç tarihi
T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bu sorunun net ve doğru cevabını burda bulacağıma inandığım için bu foruma üye oldum iyi ki de olmuşum.konumuza dönersek 5 seneye yakındır 2001 opel astra 1.6 kullanıcısıyım ve aracımda lpg li 1160 kilo ve 100 hp olmasına rağmen aracımdan aracımın ivmelenmesinden ve performansından cok memnunum.yeni astraların 1.6 115 hp leri için bi çok olumsuz yorumlar okudum bunlarda bnm içime kurt düşürdü açıkçası bende bu aracın sıfırını alıcam inş allah nasip ederse.bu aracı kullanan arkadaşlar beni bilgilendirise sevinirim
1)aracın ivmelenmesi nasıl
2)en son araçta kaç km hızı gördünüz
3)lpg li kullanan arkadaşlar varsa eğer lpg de nasıl benzinliye göre
4)motor kasayı kaldırmakta yeterli mi

ben yarış yapmayı sevmiyorum 120 ila 140 km hız yeterli bnm için.ama asıl önemlisi arabanın ivmelenmesi yani bi aracı gecmeye hazırlanırken o gaz pedalına dokundugumuzda arac atik davranıyor mu ? beni aydınlatırsanız sevinirim iyi akşamlar

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yeni astra 1.6 115 hp araç sahibi arkadaşlar aracın ivmelenmesi nasıl yardım

Selam.

Sorduğunuz motor seçeneğini çok iyi tecrübe etmediğimden fazla detay veremiyorum ancak orta ve üst devirlerde yeterince güçlü olduğunu biliyorum, eski 101Hp lik motor ise düşük devirlerden itibaren sağladığı esnekliğiyle zamanındaki kağıt üzerinde daha güçlü birçok rakibine eş ya da daha iyi performans gösteren bir makinaydı.

Günümüzde beygirler artmış gibi görünse de egzos emisyon kurallarının ve araçların eskiye göre ağır olmaları yüzünden bazı hız aralıklarında eskiye nazaran gerileme söz konusu olabiliyor.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş
Ynt: yeni astra 1.6 115 hp araç sahibi arkadaşlar aracın ivmelenmesi nasıl yardım

yok mu arkadaşlar başka kullanıcı yorumu

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende 1 yıl kadar o motor seçeneğini kullanmış biri olarak şöyle söyliyebilirim çok aşırı bir performans beklentiniz yoksa sizi rahatça tatmin eder çok ağır bir araç değil ama hızlanması son hızı iyi olmasına rağmen bunu size sağlarken çok fazla yakıt harcıyan bir motor var hiç ekonomik ve verimli değil o yüzden benzinli tercih edecekseniz mutlaka 1.4 140 bg düşünmenizi öneririm ya da dizel seçeneğini sonra kısa sürede satmak zorunda kalmayın benim gibi tabiki herkesin durumu farklı ama benim yorumumda böyle saygılar..  ;)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

parası çok olana benzin dert değil, olmayana dert işte :) benim gibi...

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

1)aracın ivmelenmesi nasıl
2)en son araçta kaç km hızı gördünüz
3)lpg li kullanan arkadaşlar varsa eğer lpg de nasıl benzinliye göre
4)motor kasayı kaldırmakta yeterli mi

1- polo 75 bg ilk 2 viteste geçiyor. ama sonra ayıra ayıra gidiyor astra...
2- 220 gördüm daha devrim vardı. biraz eğimli yolda.
3- lpg gelecek ay taktırıyorum. ancak aldığım yorumlar çok iyi. lpg için yaratılmış bu araç.
4- yeterli sayılmaz ama beni tatmin ediyor. kişiye göre değişir.

kısaca ben iyiki 115bg almışım diyorum. bu kadar sorunlu bir araçta birde turbo başa bela olur gibime geliyor.
tek sorunu 5 ileri olması bence. önceki aracımda 1.6 115 di ama 6 ileriydi. ha derseniz fark ne fark bence yok psikolojik olabilir :D astranın vitesleri daha uzun golf un daha kısaydı.

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Lpgli kaç kuruşmu kmde ve ne kadara mal oluyormuş bilginiz varmı acaba?

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

prins marka taktıracagım için fiyatı 2500 lira civarında olacak. tabi ustanın işçiliği falan en önemli kısım.
10 taksitle almayı planlıyorum. bu suredede kendini ödeyeceğini umuyorum.

kmde kuruş olayını suan söylemem imkansız. ama kabaca hesap yaparsak suan 9 lt yakıyosa lpg de 10.8 / 100 km yakacaktır.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

sayın astra2011 yorumlarınız için çok ama çok tşk edrm.bnm için 140 bilemediniz 160 yeterli.ülkemizin yollarının durumu belli benim tek takıldıgım nokta kendimde 2001 astra var ve 100hp araç 1160 kilo artı yolcu artı akaryakıt deseniz toplam 1300 kilo diyelim ve lpg li aracımla 160 180 leri gördüm ve araçta rahat gidiyor lpg de 22 kuruş yakıyor şimdi 1.6 115 hp yeni astraya baktığımda 1320 kilo artı yolcu artı yakıt deseniz ortalama 1450 kilo arada 150 ila 200 kilo arasında bi fark var ama beygir farkıda ben bnm ikilemde kaldıgım nokta bu

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

bende işten eve evden işe kullanıcam ayrıca uzun yola okullar tatile girdimi malum öğretmen adamın tatil süresi belli senede 1 bilemesin 2 defa uzun yol yapıyorum.ayrıca senede 12000 ila 15000 km arasında yol yapıyorum.lpg de taktırdıktan sonra bi sorun yaşamayacağımı umuyorum inş.tekrar tşk edrm değerli görüşleriniz için