Yeni FORD MONDEO 1.6 125BG-OPEL VECTRA 1.6 105BG

mbaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b den sonra çıkan bu yeni vectralar kesinlikle ne tasarım nede kalite olarak mondeodan iyi değil bence her durumda mondeo...

Sanki 100 bin km testini yapmışsın her iki arabanın gibi konuşuyorsun arkadaşım........

Vectra C ler 2002-2003 menşeili arabalar.

Hele bir d kasası gelsin bakalım.

Mondeo henüz çok yeni.

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bence bu tartışma yersiz. Kiralık olarak kullanan arkadaşa bir şey hatırlatmak isterim. Kiralama şirketleri arabaları filo halinde alırken fiyat pazarlığı sonucu daha kötü işçiliğe sahip araçları alabiliyorlar. Aracı sıfır alırken ucuza getirip kiralama bedellerini indiriyorlar. O yüzden bence TR de uzun dönem kiralama arabaları kıyaslama için çok iyi bir kıstas değil.

Bu araçların gerçek kalitesini görmek için 3-4 ay bekleyip mondeo nun 100.000 km testini okumak lazım. ( almanya da ADAC satılan her aracı 100.000 km kullanıp en küçük vidasına dek söküyor ve puanlıyor.) Tek sorun bu sitenin almanca olması.

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de mondeoyu test etmiştim birkaç gözlemimi aktaracağım başka bir yerde de denk gelmiş olabilirsiniz.:D

1.si o arabaya 1.6 lt benzinli motor olmaz ,kasa çok ağır , ayrıca dizel motorlarını aratmayacak şekilde gürültülü , zorlandıkça daha kötü oluyor. Hem de üst segment bir aracın içine o kadar motor sesinin sızması oldukça kötü.
2. lastik ölçülerinden midir nedir aracın sürüşünde bir huzursuzluk hakim, 'zorlama abi asabiyim ben' gibi bir hissi var biraz sert virajlarda beni acaip rahatsız etti hem de günlük güneşlik havada. Nerede o eski focus
3. ford gene sahtekarlık peşinde titanyum seviyesinde bile bir sürü şey opsiyon listesinde 50 milyar para verdiğim bir arabada hiç değilse!! park sensörü opsiyon olmamalı, kullandığımız araç güya titanyum seviyesindeydi ama dikiz aynasını elle karartıyorsunuz!? VWnin Golfte arka camları elle kumadalı yapıp garibanlara 40 milyara iteklemesine benzer şekilde. Xenon meonon da hak getire
4. aracın kalitesi beklediğimden düşük, yeni bir c segment aracın içinde o kadar tıkırtı gürültü olmamalı, malzeme de artık biraz iyi olmalı. Numaradan, ilk ele gelecek dikkat çekecek yerlerde biraz daha kaliteli his veren malzeme ama altlarda çürükler sokuşturulmuş gibi.
5.Sinyal kolu takır tukur çalışan babadan kalma sinyal kolu, Opelin elektronik sinyal kolunun değerini de bir kez daha anladım ne kadar büyük bir kolaylıkmış insan bazen unutuyor.
Mondeonun bazı yönlerine imrendim doğrusu debriyajı çok hoş, yumuşacık, direksiyonu çok rahat ve keskin, sağ dikiz aynasına bile çift açı koymuşlar, gösterge panelindeki LCD ekranda fena durmuyor , keşke başbelası astramda bunlar olsaydı.

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana göre oldukça şık bir araç olmuş. İç mekanda oldukça güzel. Pek fazla kötülenecek bir tarafı yok. bir takım eksiklikler elbette vardır her markada olduğu gibi.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bence bu tartışma yersiz. Kiralık olarak kullanan arkadaşa bir şey hatırlatmak isterim. Kiralama şirketleri arabaları filo halinde alırken fiyat pazarlığı sonucu daha kötü işçiliğe sahip araçları alabiliyorlar. Aracı sıfır alırken ucuza getirip kiralama bedellerini indiriyorlar. O yüzden bence TR de uzun dönem kiralama arabaları kıyaslama için çok iyi bir kıstas değil.

Bu araçların gerçek kalitesini görmek için 3-4 ay bekleyip mondeo nun 100.000 km testini okumak lazım. ( almanya da ADAC satılan her aracı 100.000 km kullanıp en küçük vidasına dek söküyor ve puanlıyor.) Tek sorun bu sitenin almanca olması.

Merak etme arkadaşım, alelade bir firma değiliz ve araçları alelade kişilere tahsis etmiyoruz.Şirket bünyesinde 1.600 civarında kiralık aracımız var ve bu konuda çok profesyonel firmalarla çalışıyoruz.Söz konusu araçlar bizzat Otokoç'tan teslim alındı.Bir konuda haklı olabilirsin, ön konsolda kullanılan malzeme eğer Trend'de böyle, daha üst donanımda daha kaliteli ise o yine Ford'un ayıbı olmuş.Çünkü hakkaten çok kalitesiz bir görünüme sahip, Trend de olsa kaç paralık araç ve sonuçta Mondeo...

Bu arada 1.6 olmasına rağmen aracın 125 Hp olması sevindirici ama maalesef yetersiz...

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar büyük bir kasaya 1.6 motor hem de dizel olursa araba basmaz.Bir çok özelliği de opsiyonel olması eksi bir durum.Opel kadar konforlu olmadığını biliyorum.Opelde motorun sesini asla içerde duymazsınız.Sürerken huzurlusunuzdur.Bir çok özelliği 40.000 ytl lik bir opelde bulabilirsiniz.Öyle 50.000 ytl ye filan gerek yok.

DJ_FIRAT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fordun motoru opel den kalite olmasına karşın daha çok satılmakta ve çokta lüks bir araç mondeo bi de yeni kasaları süper olmuş 2006 lar mercedese benziodu....

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanki 100 bin km testini yapmışsın her iki arabanın gibi konuşuyorsun arkadaşım........

Vectra C ler 2002-2003 menşeili arabalar.

Hele bir d kasası gelsin bakalım.

Mondeo henüz çok yeni.
:good: :good: vectra d piyasaya çıktığında piyasanın gözbebeği olacak bence.