yeni lsatik alıcam ama kararsız kaldım

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar lastikleri değiştirecem aracım 2003 astra g.
1) petlas imperium pt515.
2)nokian line,
3)dunlop sp sport lm703

lastiklerine baktım kararsız kaldım.
petlas ıslak zeminde iyi olmadığına dair yorumlar okudum.
nokian ve dunlop un bu serilerinden genelde memnun yorumlar var.
ama antalya gibi sıcak kışınsa yağdığında göle dönen yollarında hangisi mantıklı olur?

bazı lastikler 1 sene sonra daha çok sertleşir balon yapar gibi yazılarda okduum. sıcak için sertmi yumuşak lastik mi almalıyım?

michelin Energy Saver GRNX düşünüyordum bu ikisini görünce kafam karıştı bu 3ü arasında hangisini tavsiye edersiniz? yoksa şu anki lastiğim olan michelin energy saver mı alayım

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat Bey ben şimdiye kadar Lassa, Michelin, continenetal, Petlas kullandım.

-Michelin en iyisi, yumuşak hamurlu ve etiket değerleri çok iyi ama engebeli delik deşik yola gelmiyor, pürüssüz asfalt lazım. Yol tutuş iyi ama ıslakta süperdi.
-Lassa aracı aldığımda vardı ve biraz setleşmiş, dişi azalmıştı yorum yapamayacağım.
-Continental şuanki aracımın sıfır üzerinde geldi ve içlerinde en sağlam olanıydı. Biraz sert hamurlu ama yanaklar oldukça sağlamdı, kaç defa sürtme kaldırıma çıkma yaptım balon felan hiç yapmadı. Yol tutuş mükemmeldi.
-Petlas kışlık olarak kullandım fevkalade iyiydi ama 100 km hızı geçince uğultu yapıyordu, 4 seneyi doldurdu dişler iyi ama sertleşti sanki.

Daha 2 hafta kadar önce yazlık lastik bakındım ve herzaman gittiğim lastikçi SAVA vereyim dost lastiğidir, uygun, yumuşak, sessiz dedi ve aldım. Yol tutuş iyiler gibi elbette değil ama orta halli. Etiket değerleri petlas ile aynı fakat Petlas 72db, Sava 69 db. Yakıt E, ıslak C. Tanesini 110 TL' den aldım, siboplar da ücretsiz değişti.

Şuan bana şimdiye kadarki en sessiz ve yumuşak lastik geldi Sava ama sonu ne olur bilmiyorum. Biraz hızlı ve agresif kullanıyorsanız kesinlikle iyi marka bakının yoksa orta derece bilindik petlas yeter bence. Lastik iyi oldumu fiyatıda aynı oranda artıyor. Almadan etiket değerlerine ve üretim yılına dikkat edin, balanslarını iyi yapsınlar, siboplarını da araya katarak ücretsiz değişdirtin derim.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat Bey ben şimdiye kadar Lassa, Michelin, continenetal, Petlas kullandım.

-Michelin en iyisi, yumuşak hamurlu ve etiket değerleri çok iyi ama engebeli delik deşik yola gelmiyor, pürüssüz asfalt lazım. Yol tutuş iyi ama ıslakta süperdi.
-Lassa aracı aldığımda vardı ve biraz setleşmiş, dişi azalmıştı yorum yapamayacağım.
-Continental şuanki aracımın sıfır üzerinde geldi ve içlerinde en sağlam olanıydı. Biraz sert hamurlu ama yanaklar oldukça sağlamdı, kaç defa sürtme kaldırıma çıkma yaptım balon felan hiç yapmadı. Yol tutuş mükemmeldi.
-Petlas kışlık olarak kullandım fevkalade iyiydi ama 100 km hızı geçince uğultu yapıyordu, 4 seneyi doldurdu dişler iyi ama sertleşti sanki.

Daha 2 hafta kadar önce yazlık lastik bakındım ve herzaman gittiğim lastikçi SAVA vereyim dost lastiğidir, uygun, yumuşak, sessiz dedi ve aldım. Yol tutuş iyiler gibi elbette değil ama orta halli. Etiket değerleri petlas ile aynı fakat Petlas 72db, Sava 69 db. Yakıt E, ıslak C. Tanesini 110 TL' den aldım, siboplar da ücretsiz değişti.

Şuan bana şimdiye kadarki en sessiz ve yumuşak lastik geldi Sava ama sonu ne olur bilmiyorum. Biraz hızlı ve agresif kullanıyorsanız kesinlikle iyi marka bakının yoksa orta derece bilindik petlas yeter bence. Lastik iyi oldumu fiyatıda aynı oranda artıyor. Almadan etiket değerlerine ve üretim yılına dikkat edin, balanslarını iyi yapsınlar, siboplarını da araya katarak ücretsiz değişdirtin derim.

Kolay gelsin.

acıkcası dunlop ile nokian arasında kaldım. nokian daha mantıklı fiyat olarak hem orjinal boyurtunda michelinle aynı fiyat.(şu an üzerinde michelin energy saver var 195/65/15) aynı michelinle orjinal boyut nokian aynı fiyat. forumlarda pek şikayette görmedim.

antalya şehir içinde yollar çok güzel odluğunu söyleyemem. çukur olmasada engebeler yamalar çıkıntılar... senede 2-3 defa şehir dışı yaparım 100ü geçmem şehir içide sakinimdir max 70 kurallara takıntılıyım biraz :)

micheline balans+siboplar dahil fiyat vermişti lastikci ama dediğim gibi orjinal lastik boyutuna dönme isteğim, makul fiyat, ve beni 3-3,5 yıl kadar götürecek bi lastik arıyorum.

beyazitcakir31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
petlas pt 741 velox sport kullanıyorum 1500 km oldu alalı yağmurlu havada ve kuru zeminde kullandım inanılmaz memnunum.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acıkcası dunlop ile nokian arasında kaldım. nokian daha mantıklı fiyat olarak hem orjinal boyurtunda michelinle aynı fiyat.(şu an üzerinde michelin energy saver var 195/65/15) aynı michelinle orjinal boyut nokian aynı fiyat. forumlarda pek şikayette görmedim.

antalya şehir içinde yollar çok güzel odluğunu söyleyemem. çukur olmasada engebeler yamalar çıkıntılar... senede 2-3 defa şehir dışı yaparım 100ü geçmem şehir içide sakinimdir max 70 kurallara takıntılıyım biraz :)

micheline balans+siboplar dahil fiyat vermişti lastikci ama dediğim gibi orjinal lastik boyutuna dönme isteğim, makul fiyat, ve beni 3-3,5 yıl kadar götürecek bi lastik arıyorum.

Yazdığınız özelliklere göre Petlas yeter gibi. Ama Michelin tabiki daha yumuşak ve sessiz.

exelsior

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Petlas ozellestikten sonra büyük yatırımlar yapti. Su an ürettiği lastikler fevkalede guzel ve dayanıklı. Benim araçta kışlık ve yazlık hepsi petlas, daha önce Michelin vardı araç virajlarda hafif kayiyormus petlasa geçince anladım. Şunu belirtmek lazim her lastiğin ömrü üretildikten sonra 5 yildir, rafta beklese de aynıdir. Petlas fabrikayı gördüm gezdim, birçok bilinen markaya da üretim yapıyor ve inanın üretim talebi karsilayamiyor.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
yollarda kasisler, ufak çukurlar va ise michelin yaramaz. onun dışında herşeyi gayet mükemmel. benim size önerim GoodYear Efficient Grip Performans serisi olacak. Bu lastikleri kullanmaya başladıktan sonr lastik sesi nedir hatırlamıyorum. ıslak zemin performansı kuru zemin performansı kadar iyi. geçen hafta kliksa'dan 205/55/16 ebatlarında aldım 170 lira tanesi, kampanya var. bolu'daki goodyear bayisi aynı lastik için 230tl demişti. hem performanslı kullanımda, hem kasisli yolda, hem ıslak zeminde sıkıntısız kullanılabilecek bir lastik.yol tutuşu çok başarılı, aşırı sessiz..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
goodride ıslak kuru 1o numara

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
goodyear hiç bakmadım hep itici gelmiştir bana :)

continental bayisi nokian bayiliği yapıyormuş ona nokianı sordum fiyat almak için siparişle geliyor ama istediğin boyutta 2015 üretimli continental cpc 5 180tl sökme takma balans sibop dahil dedi. aklımıda çeldi aslında.

petlas aynı boyutu nette 150 tl. contiden daha ucuza mal olur aslına bana o yüzden petlas mı alsam diyyorum. ama continentalin cpc 5i nette 2014 üretimi 175tl satıyorlar sökme takma hariç ama burdaki bayisi 180 deyince kafam yine karıştı

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik boyutlarıyla ilgili bir sorum olacak.

ebatını değiştirmek için hesaplama siteleri var. benim orjinali 195/60/15. ben 195/65/15 seçersem %3ü geçiyor onun yerine 185/65/15 daha uyumlu çıkıyor nettede birkaç kişi yazmış. acaba 185/65 almam sıkıntı yaratır mı? yada ne gibi değişim olur