Yeni Opel Astra 2012 Enjoy Plus En Uygun Hangi Bayi?

• Konuyu başlatan ugurdogan__
  • Başlangıç tarihi

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Opel Astra 2012 Enjoy Plus En Uygun Hangi Bayi?

benim araçta necvoxla 42500 e denk geldi geçende 45000 teklif etti biri vermedim bir kerede 1.3 stil paket sport sahibi biri hemen  takas edelim dedi yaklaşik 1-2 saat dil döktü ama yine vermedim kırmızı çok istemiş ama bulamamış lacivert almış yada ona benzer bir renk tabi benim araçın 4500 km de olmasının da bu tekliflerde önemi var doğrusu fiyatlar uçmuş durumda şimdi satmak istesem 9 aylık aracı karlı satıcağıma eminim

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oda başka mevzu!!! adamlar 2. el aracı sıfırdan fazla istiyorlar!! çok komik değilmi?

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tabi geçen sene ucuz alıp şimdi güncel fiyata göre yüksek satmak çok normal bencede çünkü satınca zaten kendiside araç alırsa yüksek fiyata alacak..yani değişen birşey yok..benim demek istediğim ,şuanki liste fiyatından yüksek isteyen tipler için !!

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batu link' Alıntı:
oda başka mevzu!!! adamlar 2. el aracı sıfırdan fazla istiyorlar!! çok komik değilmi?

şöyle ben de bazen değişik araçlara bakıyorum, insignia ya da guliette gibi araçların ikinci el fiyatlarına
bazıları sıfır fiyatında hatta sıfır fiyatından daha fazla olan araçlara dek geldim
bunun nedeni sipariş süresinin uzun olması opsiyonlarla birlikte 4-5 ay gibi bir süre verilmesi ve
bazı kullanıcıların var mı bilemiyorum ama buna rağbet etmesi
doğru mudur yanlış mıdır orası tartışılır tabi :)

U

ugurdogan__

Bilgi Girilmemiş

Evet dövize bağlı olarak fiyatlar arttı ama takip ediyorum nerdeyse en fazla zammı opel yapmış :) Bayilerle yüzyüze görüştüm.Bir de tekrar arama gereği duydum çünkü adamların elinde araçlar yoktu henüz.yeni yeni geliyor araçlar.Şimdi doğal olarak en uygun fiyatı veren bayiyle görüşeceğim diyorum onlarda sağolsun yardımcı oluyorlar ama aradaki farklar gerçekten çok yüksek :)

sanırım araçlar geldikten sonra onlarında eline faturalar geldikçe fiyatlar düşecek.Bu seneki kriz sonrası normal diye düşünüyorum ama bende yerden bulmuyorum aracın ücretini :)
2. el satmak isteyen insanlarıda anlayabiliyorum.Onlarda haklı ama aracın liste fiyatından fazla satmaları dediğiniz gibi gerçekten komik.

Şimdilik arkas öncelikli gibi bana.yüzyüze görüşünce fiyatı daha da düşürecektir zannımca.görüştükten sonra burada yazarım bayiler ne istiyorlar diye.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu durumdakiler zaten gerçek satıcı değil!! onlar acaba bi enayi çıkarmı diye,vede vakit geçirmek için,iş olsun diye verilen ilanlar.. gerçek satıcı olsunda ,bi baksın bakayım guilettası vede insignası kaça gidiyor.. sonuçta ikinci el !! ama çok haklısınız eğer özel sipariş olursa süre çok uzun..çünkü stoksuz çalışıyor artık firmalar..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2. el km düşükse ve sunroof falan varsa yani ondan çok istiyor olabilirler çünkü 0 lar için 2-3 ay beklemek gerekebiliyor sıfırdan fazla isteyen satamaz %90 ama satma ihtimali de olabilir özellikle beklemek istemeyenler için birde geçen sene 41000 e almışken şimdi sıfırı 50000 se 38000 falan 2. el fiyatı istemek olmaz 43-45 1.4t enjoy plus lar için 2. el 2011 modelde uygun fiyat diye düşünüyorum
batu link' Alıntı:
tabi geçen sene ucuz alıp şimdi güncel fiyata göre yüksek satmak çok normal bencede çünkü satınca zaten kendiside araç alırsa yüksek fiyata alacak..yani değişen birşey yok..benim demek istediğim ,şuanki liste fiyatından yüksek isteyen tipler için !!
bende 45000 teklif edene  düşündüm ama satınca alabilcek birşey yok tek şuan gökhan_55 arkadaşımızın aracını düşünmüştüm full donanım 1.6t manuel 47-48 bin civarıydı ama 2010 model ve elimdeki 4000 ken 2.el 26000 km civarı olduğu için ceseret edemedim

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tabiki adam 40000 aldıysa vede araç 60000 olduysa ,tabiki aracına en az 50000 tl isteyecek..bu çok normal!! güncel liste fiyatı önemli... ama yinede % 20 ler civarı bir düşüş oluyor,yüksek fiyatlı araçlarda..tabi bu durum bazen çok satan B segmenti araçlarda ,kayıp biraz daha az olabiliyor!!

U

ugurdogan__

Bilgi Girilmemiş

batu link' Alıntı:
tabiki adam 40000 aldıysa vede araç 60000 olduysa ,tabiki aracına en az 50000 tl isteyecek..bu çok normal!! güncel liste fiyatı önemli... ama yinede % 20 ler civarı bir düşüş oluyor,yüksek fiyatlı araçlarda..tabi bu durum bazen çok satan B segmenti araçlarda ,kayıp biraz daha az olabiliyor!!

İşte bu düşüş kasım ayını buluyor mu?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kasım civarı başlamıştı yine ama o geçen seneki kadar düşmeyeceği kesin euro buralarda kaldığı sürece