Yeni Rekor Denemem (1.4T ile 903km+112km menzil)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

biglove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Rekor Denemem (1.4T ile 903km+112km menzil)

eketen link' Alıntı:
10 lt. yakıp muhteşem performans sunan araç da yok ne yazıkki.

BMW 3.20D var muhtesem performans sizi heycanlandiran arac gaza basinca duz gitmeyen bir arac.
Ortalamasi 8.8 i gecmiyor.

astraowner link' Alıntı:
316 bmw 116 hp gitmeyen bir araç iş arkadaşımda var 0-100 ü 13 sn lerde olan tüketimi 2mizde neredeyse aynı yolda (levent-beşiktaş,levent -dikilitaş) ben 9.2 lt deyim şuan o 11.5 lt yakıyor nasıl aynı tüketime sahipler? 2 mizin araç kullanımıda hemen hemen aynı diyebiliriz ve akşam o kısacık mesafeyi almamızda 1.5 saat sürüyor tüketimim bu daha altını hiçbir  benzinli araç yakmaz 140hp gücünde yanlız şunu söyliyim sizin araç otomatikse buna katılırım çünkü sitedeki arkadaşların yorumları manuel ile otomatik arasında 2 lt ye yakın fark olduğu yönünde

Benim manuel fakat nasil bizim araclarda da yakit tuketimi farki varsa bmw de de olabilir arkadasimin 10 litre keza benimde oyle.

Hatta yakit tuketimini dusur diye tc bile kapamayi denedim.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

biglove link' Alıntı:
Simdi 2005 yilinin teknolojisiyle uretilen 3.16 bmw de 10 litre yakiyor veya gene ayni yil vectra da bu kadsr yakiyor,2011 teknolojisi dusuk motor yukdek performans az yakit diye ovunen aracta 10 yakiyor.

Suanda depo kaca doluyor bilmiyorimda isik yanmadan hemen evvel 220 liraya dolduruyordum,100 liraya 200 km 200 liraya 400 km demek hadi bir 100 daha koysak 500 km yapiyor totalde.
bana cok dusuk geliyor bu kadar yakita bu kadar tuketim..

Ben de istanbulda kullanıyorum. 600km yapmadan benzin istasyonuna girmiyorum. Ayrıca ışığım da yanmıyor. Biraz da kullanış şeklini belki sorgulamak lazım.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bmw 320d en az 120 bin tl ye satılan yakıt tüketimi olarak 2.0 dizelle en düşük tüketime sahip araç onun dışında 2.0 dizel olup o kadar az tüketen araç yok hatta 8.8 değil 7.5 larda geziyor istanbulda performans konusa gelince yine 2.0 dizelde en iyisi çok uç bir örnek oldu bence

biglove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Ben de istanbulda kullanıyorum. 600km yapmadan benzin istasyonuna girmiyorum. Ayrıca ışığım da yanmıyor. Biraz da kullanış şeklini belki sorgulamak lazım.

Bunlar benim verilerim :)
Gaza dip basan birisi degilim fakat normal kullanisa bu degerleri elde ettim sabit olrakz.
Birde siz otoban tarzi yollarda kullaniyorsaniz degisir ben ortlaama trafikle sehir ici dur kalk kullaniyorimz.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

biglove link' Alıntı:
Bunlar benim verilerim :)
Gaza dip basan birisi degilim fakat normal kullanisa bu degerleri elde ettim sabit olrakz.
Birde siz otoban tarzi yollarda kullaniyorsaniz degisir ben ortlaama trafikle sehir ici dur kalk kullaniyorimz.
araç kaç km de?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yorumları okudum da birkaç cümle ekleme gereği hissettim
forum olarak bazı şeyleri aştığımızı düşünüyoruz
zira 1.3 astra ile 1.4t yi karşılaştırmak birinci yanlış
ikinci yanlış bmw ile astrayı karşılaştırmak, teknik detayları, yüzlerce yorumu site
incelendiğinde hepsi gerekçeleri ve arkadaşlarımızın teknik detayları ile mevcut
site olarak bu karşılaştırmaları biz çoktan aştık kanaatindeyim

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

biglove link' Alıntı:
BMW 3.20D var muhtesem performans sizi heycanlandiran arac gaza basinca duz gitmeyen bir arac.
Ortalamasi 8.8 i gecmiyor.

Eğer siz 320d ile astra 140 benzinliyi kıyaslayacaksanız yapacağınız iş yaklaşık iki katı parayı verip 320d almak. Bir de benim anlayamadığım nedense sizin gibi benzinden şikayet eden arkadaşlar hep 320d yi kıyas gösteriyor. İyiki üretmiş BMW bu aracı.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Günümüz değeri 45-55.000 lira olan, 140Hp dolaylarında güç üreten BENZİNLİ araçlarla mukayese doğru olur.

Dizel ve 2.5 - 3 kat daha pahalı premium DİZEL araçlara binerseniz ödediğiniz meblağın karşılığını daha ileri teknoloji olarak satın almanız zaten doğaldır.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Eğer siz 320d ile astra 140 benzinliyi kıyaslayacaksanız yapacağınız iş yaklaşık iki katı parayı verip 320d almak. Bir de benim anlayamadığım nedense sizin gibi benzinden şikayet eden arkadaşlar hep 320d yi kıyas gösteriyor. İyiki üretmiş BMW bu aracı.

+1

Bu benim de dikkatimi çekti ne zaman biri yakıttan şikayet etse 320D örneği veriliyor, sanki Bmw de 140Hp Astra ile aynı fiyata bu aracı sana verebiliyor da!!

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

320d çok uçuk değerlere sahip olduğu için tüketim/performans konusunda yakıt işi devreye girince hemen 320d geliyor ortaya ama arkadaşlar yaklaşık 3 katına hatta full isterseniz 4 katı fiyatına satıldığını atlıyorlar ne kadar ekmek o kadar köfte