Yeni Rekor Denemem (1.4T ile 903km+112km menzil)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

biglove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Rekor Denemem (1.4T ile 903km+112km menzil)

astraowner link' Alıntı:

araç 15.000km de.

eketen link' Alıntı:
Eğer siz 320d ile astra 140 benzinliyi kıyaslayacaksanız yapacağınız iş yaklaşık iki katı parayı verip 320d almak. Bir de benim anlayamadığım nedense sizin gibi benzinden şikayet eden arkadaşlar hep 320d yi kıyas gösteriyor. İyiki üretmiş BMW bu aracı.

Bir arkadaş 10 litre yakıpta performans sunan araba var mı diye dedi örneği verdim.

eketen link' Alıntı:
Bazen kendimi keriz gibi hissediyorum. Acaba 320d 60bin di de ben mi fark edemedim diye. Hani silah zoruyla da satmadıkları için astra yı bana iyice işkilleniyorum kendimden.  general_hoho

öyle bir şey yok biz astrayı 50.000 e aldığımızda arkadaş 83.000 liraya 3.20d sadece deri koltuk opsiyonlu aldı.

vs vs vs.

arkadaşlar neden böyle konuyu dağıttınız ben anlayamadım kusura bakmayın.
burada astrayla 3.20 kıyası yapmıyoruz veya dizel benzin kıyası yapmıyoruz.
açıkca okursanız ben 1.4 turbo sahıbıyım ve çok yaktığından şikayet ediyorum neden bu şekilde bir yaklaşım gösterdiniz anlayamadım hem konu dağılmış hemde biraz dalga geçer moda dönmüş.

siz sordunuz ben yanıtladım örnek verdim 3.20 var dedim ben pişmanlığımı belirttim 100 liraya 200 km yol yapıyorum otoban kullanmadan ve arabanın bunu hak edicek şahane bir performansıda yok bunu söyluyorum bunlar benim kendi arabamla alakalı görüşlerimdir.siz bir depoyla 600 650 km yol yapıyorsanız ne mutlu size.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn. biglove  sizxinle dalga geçmek gibi bir niyetimiz yok önce bunu açıklığa kavuşturalım.

Siz 320d yi örnek olarak astra nın karşısına çıkarmışsınız da acaba 320d dediğiniz araç hangi segmentte biliyor musunuz?

İkinci olarak aracın yakışından şikayet ediyorsunuz tabi en doğal hakkınız ama Sn Hüsnü nün burada paylaştığı veriler de gerçek veriler. Kaldı ki Tolga KARACA nın tüketim değerlerini de incelemenizi tavsiye ederim. Siz kendi yol güzargahınızda kendi sürüş tarzınızla 10 litre yakıyor olabilirsiniz ama diğer arkadaşlar da bu verileri yakıyor. Yapacak birşey yok.

Pişmanlığınızı dile getiriyorsunuz da bu aracı almadan hiç mi araştırmadınız bu meret neymiş ne yakarmış nasıl gidermiş diye.

50 bine astra satılırken 83 bin e deri döşemeli 320 d varsa gerçekten ya arkadaşınız güzel fiyat almış ya da biz gerçekten kerizlik etmişiz.  şu kadarını söyleyeyim benim aracım kampanyalı listede 58bin iken 320 d stok halde 40 bin euro yani 100bin idi.

Madem 320 d nin nasıl gittiğini, nasıl yaktığını biliyor ve aralarında da öyle bizim söylediğimiz gibi aman aman bir fiyat farkı olmadığını söylüyorsunuz, ben de diyorum ki o zaman 320d almalıydınız neden almadınız?

biglove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle genel olarak şunu belirteyim.

Hayatımı bazı düşüncelere,bazı fikirlere,bazı felsefelere göre şekillendirmiş birisiyim.

İkili ilişkilerde en çok önem verdiğim düşüncelerden birisi "saygı göstermeden,saygı göremezsin" dir.

Bu sebepten ötürü hayatım boyunca ikili ilişkilerde bu yaklaşımla davranmaya çalıştım.Şimdi saygı göstermek sayın bey vs tarzı hitaplar kullanmak veya düzgün cümleler kurmakla olan bir durum değil.Cümlelerinizde gayet açık iğnelemeler gözüküyor zaten bunu anlamak için çok büyük olmaya veya çok zeki olmaya gerek yok.
Ben ne diyorsam o dur.Yakını veya uzağı yoktur.Her şeyi açık bir şekilde söylemeyi tercih eden bir insanım.
Siz veya sizin gibi başka kullanıcılar arabasıyla yapacağı bilmem kaç kilometreye tatmin olurken ben buna karışmam karışamam sizin geri dönüşleriniz benim için değerlidir çünkü.Burada dizelciler genel olarak arabanın performans eksikliğinden yakınıyor belki 1.4 ve 1.6 kullananlar da yakıt sarfiyatından yakınıyordur.Ben konuyu açan üyeye siz yalan söylüyorsunuz demedim ki,siz bana bunlar gerçek veriler diyorsunuz.900 km yol yapıcam diye ben uzun yolda 90 100km hızla gidemem.Okuyup bulmanız zor olmasın diye buraya tekrardan yazıyorum.
Sabrınızdan ötürü sizi kutluyorum fakat bu değerleri dizel araçlar çok normal görüyorlar bu şekilde kasmadan rahat rahat bu verilere ulaşabiliyorlar.
Ben arabayı aldığımda böyle forumlar paylaşımlar vs yoktu.Ortalama yakıt tüketimine baktık üstüne 1.5 litre koyduk fazlalık olarak bu şekilde aldık arabayı ama 100 liraya 200 km yol gidemiyeceğimizi tahmin etmedik.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tek birseye yorum yapicam ort.tuketim yerine s.ici tuketime bakip 2lt fark koyup oyle almaniz daha dogru bir yakladim olur eger benzinliyse dizelde ise 1.5 lt fark yine olur ozellikle istanbulda hic bir standart icinde araba kullanmiyoruz maalesef birde 1.4t ile cok zorlamada uzun yolda 800 km gitmek mumkun 550 km lik uzun yolda 7 lt yakmistim ort . arac hizi 140 civarindaydi

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçen gün ist-izmit arası gişelerden çıktıktan kocaeli gişelere gelene kadar aracımı denedim.ortalama hız olarak 108.9 ortalama yakıt tüketimi olarak 5.7 yi gösterdi.ama gerçekten basmamak için baya sabrettim zormuş 1.4 ile basmama olayı

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökalp link' Alıntı:
geçen gün ist-izmit arası gişelerden çıktıktan kocaeli gişelere gelene kadar aracımı denedim.ortalama hız olarak 108.9 ortalama yakıt tüketimi olarak 5.7 yi gösterdi.ama gerçekten basmamak için baya sabrettim zormuş 1.4 ile basmama olayı
bAS BAS diye tahrık edıyor değil mi :) Tahmnin edebiliyorum