1.3 dizel astra bukadar yakani duymamissinizdir!!!!

KRH77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2012 1.3 dizel astram 0km aldim simdi 16.500 km de ve suan ordatalamada 9.5lt yakiyor araci biraz performansli kullaniyorum ama sakin kullanimdada 7.5lt nin altina daha dusuremedim(sehir disi izmir-cesme arasi 120km/h cc'de). Araci sehir disi sehir ici karisik kullaniyorum servise (kavuklar izmir opel) bircok defa danistim normal oldugunu ilk bakimdan sonra dusecegini soylediler fakat 15.000 bakimada girdi ama degisen hic birsey yok. Daha sonra servisten baska bir arkadas musait oldugun zaman gel yazilimini guncelliyelim belki yazilimsaldir dedi birdaha gittigimde isten cikmis arkadas ve diger calisan arkadasta bu tarz bi guncellemenin olmadigini soyledi ve tekrar tuketimin normal oldugunu soledi. Isin tuhaf yanida baska bir arkadasimda ayni aracin makyajlisi var(1.3 cdti sport) benim araba 12bin km de iken aldi arkadasin araci daha 1.000km ye gelmeden birgun beraber 2 araba cikip gazladik ve o 6.8lt yakarken ben 9.5lt lerde geziyordum ortalamada. Lutfen bir yardimda bulunun arabayi saticam yoksa dizel diye aldim benzinliden cok yakiyor.  walll walll walll

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 dizel astra bukadar yakani duymamissinizdir!!!!

mazotu aldınız yeri değiştirin vites gecıslerını 2  2.5 arası atıp deneyin bu kadar yakması anormal dun adanadan 110cc ile antalyaya geldim ort 4.5 aracın km 12000 de.sizin yakıtta asirı anormallik var

KRH77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yakiti shell'den veya petrol ofisinden aliyorum surekli farkli bayiilerinden vitesi 2-2.5 arasinda atsam dahi cok farketmiyor yakit aracta bi anormallik kesinlikle var neyden kaynakli olabilir veya cozumu ne olabilir sizce yardimlarinizi bekliyorum.

qwer001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.battlefieldturk.com

Bence arabanızı dizel kullanan başka bi arkadaşınıza verin bide o sürsün denesin.Sorun kullanımdan mı araçtan mı anlaşılır o zaman.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracıyla sizden daha ekonomik ortalamalar elde eden arkadaşınızla aracınızı değişin, öcelikle sorunun kullanım tarzı ya da teknik olup olmadığı anlaşılsın.

Dizel Astra da ilk kez bu kadar yüksek ortalama duyuyorum.

KRH77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

qwer001 link' Alıntı:
Bence arabanızı dizel kullanan başka bi arkadaşınıza verin bide o sürsün denesin.Sorun kullanımdan mı araçtan mı anlaşılır o zaman.

Onuda denedim kiz arkadasim bircok defa kullandi aracimi ozamanda 8lt civari yakiyor arac. Kendisinde benzinli suzuki var ve 7-8lt arasi yakiyor arabasi yani sakin kullaniyor kendisi ona ragmen bu sekilde yakiyor araba.  battle_Teroriste

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

170e sabitlesen bu kadar yakıyor zaten, kesin bir sıkıntı var.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınızın yakıtı kadar servisin normal demesi de anormal.. DPF niz sürekli çalışsa bile bu kadar yakmaz..

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dsc0331yw.jpg

dsc0330dt.jpg

dsc0332vz.jpg

Bunlar benim Karşıyaka verilerim.Aracınızda muhtemelen bir sorun var.

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dostum performanlı kullanıyorum diyorsan ben alasını yapıyorum 150den aşşa inmez aracım genelde bu ortalama  çok fazla kesin bir problem var