1.3 dizel astra bukadar yakani duymamissinizdir!!!!

Erm2323

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 dizel astra bukadar yakani duymamissinizdir!!!!

bende aracı performanslı kullanıyorum ama ş.içi 6,5 litreyi geçmiyor başka bir servise götürün mutlaka bir problem var aracınızda

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uzun yollarda 160'dan aşağı inmem , şehir içinde 3000 devir civarı vites değiştiririm ortalamam 5.9. 8 litre yakan 1.3 dizel mı olurmuş! aracı aldıgınız yere göturun ve halletmelerını ısteyen kesın sorun var.

KRH77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
dsc0331yw.jpg

dsc0330dt.jpg

dsc0332vz.jpg

Bunlar benim Karşıyaka verilerim.Aracınızda muhtemelen bir sorun var.

Aracimda bir sorun oldugu kesin ama servis bana konuyla ilgili yardimci olmak istemiyor sizde izmirdeymissiniz acaba kavuklardan baska onerebileceginiz bir servis varmidir bana yardimci olabilecek. Birde soyle bir dusuncem varki baska bir serviste araci onlardan almadigim ve bakimlarini orda yaptirmadigim icin yardimci olmak istemezler diye dusunuyorum.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Pdf surekli calissa bu kadar yakar...
Bu yuzden, bu tuketim fazlaliginin nedeni dpf nin bozuk olmasi olabilir bence...

xisunknown

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

KRH77 link' Alıntı:
Onuda denedim kiz arkadasim bircok defa kullandi aracimi ozamanda 8lt civari yakiyor arac. Kendisinde benzinli suzuki var ve 7-8lt arasi yakiyor arabasi yani sakin kullaniyor kendisi ona ragmen bu sekilde yakiyor araba.  battle_Teroriste

Hocam aynı sorun bende de var uzun yolda genelde basarım 150-160 tan aşaşğı inmem öyle olunca 8.5 falan yakıyorum. istanb uldada 7.5 olan ortalamam yazın gelmesi ile ve klimanın devreye girmesi ile 9,4 e çıktı tabi bunda aşırı trafiğin ve benim biraz sert kullanımımın da etkisi var. arkadaşların yazdığı 6 lı değerler inan banada çok garip geliyor. servise soruyorum yok abi mümkün değil 8-9 normal diyor bende anlamadım gitti bu işi. millet mi üfürüyor bizde mi bir problem var gerçekten merak ediyorum artık...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xisunknown link' Alıntı:
Hocam aynı sorun bende de var uzun yolda genelde basarım 150-160 tan aşaşğı inmem öyle olunca 8.5 falan yakıyorum. istanb uldada 7.5 olan ortalamam yazın gelmesi ile ve klimanın devreye girmesi ile 9,4 e çıktı tabi bunda aşırı trafiğin ve benim biraz sert kullanımımın da etkisi var. arkadaşların yazdığı 6 lı değerler inan banada çok garip geliyor. servise soruyorum yok abi mümkün değil 8-9 normal diyor bende anlamadım gitti bu işi. millet mi üfürüyor bizde mi bir problem var gerçekten merak ediyorum artık...

011zaa

Arkadaş insan ister istemez aklının ucundan böyle şeyler geçiriyor ama ben defalarca Oğuz un (TheJazz) İzmir de 5.1 ortalamasına şahit oldum, hatta ben tüketim rekoru denememde 4.4 ortalamaya düştüğümde o 3.1 e kadar düşmüştü, oluyor yani  8)

xisunknown

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
011zaa

Arkadaş insan ister istemez aklının ucundan böyle şeyler geçiriyor ama ben defalarca Oğuz un (TheJazz) İzmir de 5.1 ortalamasına şahit oldum, hatta ben tüketim rekoru denememde 4.4 ortalamaya düştüğümde o 3.1 e kadar düşmüştü, oluyor yani  8)

bu farkın olmasında istabulda olmamızın illa etkisi vardır sonuçta ben kuzguncukta oturuyorum ve çağlayanda çalışıyorum hergün 11 km yolu 40 dakkada gidip 1,5 saatte geliyorum dolayısıyla trafiğin maksimumunu görüyorum ama trafiğin olmadığı durumlar da da ortalamayı sıfırlayıp denediğimde 6,5 in altına inmek için gaz pedalının altına yumurta falan koymak ve o yumurtayıda kırmamak gerekir diye düşünüyorum. yani az yakacam diye sürekli anlık tüketime bakıp gaza basmamak lazım ki o zamanda bu arabayı sürmenin ne anlamı var diye düşünüyorum ve yol bilgisayarında hız göstergesini açıyorum hiç morelimi bozmuyorum...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Cuma günü babamın Passat dizelini uzunca bir süre kullanma şansı buldum. Arabayı aldığımda ortalaması 5.6 idi arabanın. Gerek kendi arabamda benzin harcamasının rekor düzeyde olması nedeniyle içimde biriken gaz olsun gerek altımdaki Passat'ı babamın arabası gibi kullanabilme olanağım olsun, acımadım diyebilirim arabaya. Top speed denemeleri, koca arabayla TC lambasını diskotek topu gibi yakıp söndürme. Artık elden ne gelirse yaptım, arabanın motoru açıldı, mazotu etrafa saçıldı. (Bu yazıyı babam görürse, ben yazmadım bu iletiyi, hesabım hacklendi.) (:)

2 saat sonra arabanın ortalaması 8.9 idi. Yakıt ibresi de aldığımla alakasız bir yere inmişti. Lakin, daha sonra tamamen sakin kullanıma geçtim, o ortalama direk 6.2'ye geri indi ve ibre daha da yerinden oynamadı. Araba acımasızca kullanılınca inanılmaz yakıyor, anladığım kadarıyla bu 1.3 dizel içinde 1.6 dizel içinde aynı. Sakin ve doğru kullanımda ise bu dizeller bir anda ekonominin dibine vuruyor. Ha benim Active Select'li 1.4T arabam ise hep acımasız modda. Çok basıyorsun çok yakıyor, abartıyorsun benzini içiyor kesmiyor kanını içiyor resmen, sakin kullanıyorsun sanki az yakarsa biri ona Corsa diyecek mi sanıyor nedir yine çok yakıyor. (:)

Ama dizelin kullanıma göre çok yaktığını kendimde gözlemledim, uygun kullanıma ise dizelin tepkileri çok iyi, ağlamak istiyorum, biri bana dizelini versin. ((:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xisunknown link' Alıntı:
bu farkın olmasında istabulda olmamızın illa etkisi vardır sonuçta ben kuzguncukta oturuyorum ve çağlayanda çalışıyorum hergün 11 km yolu 40 dakkada gidip 1,5 saatte geliyorum dolayısıyla trafiğin maksimumunu görüyorum ama trafiğin olmadığı durumlar da da ortalamayı sıfırlayıp denediğimde 6,5 in altına inmek için gaz pedalının altına yumurta falan koymak ve o yumurtayıda kırmamak gerekir diye düşünüyorum. yani az yakacam diye sürekli anlık tüketime bakıp gaza basmamak lazım ki o zamanda bu arabayı sürmenin ne anlamı var diye düşünüyorum ve yol bilgisayarında hız göstergesini açıyorum hiç morelimi bozmuyorum...

Aynen katılıyorum, hatta geçenlerde yeni Clio 4 ün 1.5 dizelinin İstanbul da en karışık trafiktek tüketimini denemişlerdi, yalan olmasın ama 8-9 litre civarında geziniyordu ki bu araç Astra dan çok daha hafif ve motoru da daha büyük; yani aracın az yakması için öncelikle hafif olması ve motorunun düşük hızlarda torklu olması gerekiyor, Clio bu 2 disiplinde de Astra dan avantajlıyken o bile 8-9 litre tüketmiş.

Diğer tüketim verilerini yayınlayan arkadaşlar muhtemelen sizinki kadar yoğun bir ortama girmiyorlardır.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Dizel astrayi 8.5 un ustune cikarmak, bana imkansiz gibi gelio
Ya surekli rampada kullancan yada 170 - 200 km/h ile kullancan :)
Bunlarda normalde olcek is deil