1.3 dizel astra bukadar yakani duymamissinizdir!!!!

xisunknown

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 dizel astra bukadar yakani duymamissinizdir!!!!

onderak link' Alıntı:
Dizel astrayi 8.5 un ustune cikarmak, bana imkansiz gibi gelio
Ya surekli rampada kullancan yada 170 - 200 km/h ile kullancan :)
Bunlarda normalde olcek is deil

arkadaşım sen hiç hayatında 11 km'yi 1,5 saatte gittin mi? ben hergün işe bu şekilde gidiyorum... Antalyada da muhtemelen trafik vardır ama bizim istanbulda yaşadığımız şey trafik değil başka bişey... o nedenle şartları ona göre düşün bence... haa trafik olmadığı durumda bile 6,5 in altına inemiyorum o ayrı :)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Olmaz die bisey yok tabi ama 2.5 senedir arabayi dip gaz kullandigim zamanlarda anca 8.5 gordum bende....
Bu deger araci hor kullanma degeri
O yuzden kulagima anormal gelio 9 ustu yakan dizel astra...

-ewt bayram trafigine girdim, 10 kmyi 2 saatte gittim,
Altimda dizel jeep vardi, onun ortalamasi bile 12 - 13 lt idi....
Koca bmw x3 den bahsediom

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Muhtemelen filtreleri 15000 de değişmiştir, ama siz gene de hava ve yakıt filtresini değiştirin derim ben. Özel bir servise götürün değiştirsinler. Hava filtresi ya da yakıt filtresi tıkalıysa çok fark eder.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın KRH77 ben aracımı Surtaş tan aldım servise de oraya gidiyorum.Ama ne yazık ki sitemizin de üyesi olan Gültekin Usta (mastertech) oradan ayrılıp Mercanlara geçti isterseniz onun yanına uğrayın forumdan olduğunuzu bahsedin mutlaka daha yakından ilgilenecektir.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer ortalamayı sıfırlayıp, atıyorum düz bir yolda 30-50 km arası sabit hızda deneyip yine bu ortalama varsa
kesinlikle bir yerlerde bir sıkıntı vardır, ama dediğimi denemeden sürekli yüklenerek yoğun bir şekilde gaz
çiğnenerek kullanılıyorsa bu değerler ortaya çıkabilir, ben 1.3 astramda hiç bu kadar bir değer görmedim

KRH77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dun bir test yapayim ölücü ekonomisi yapayim dedim aracla vitesi 2bin devirde atip gaza hic basmadan 90a kitledim ve 20km gittim gaz pedalinin altinda yumurta olsa kirilmazdi yani ortalamayida sifirladim 5.5lt ye dustu yakit tuketimi. Arkasindan sehir icine girdim cok kisa bir mesafede hemen 7.3lt ye cikti bu deger bana cok normalmis gibi gelmiyor sizin araclar bunu gaza bastiginizda yakiyor hava filtresi yag filtresi birde ustune enjektor temizligi yaptirdim degisen pek birsey yok bence olay kesinlikle yazilimsal.

onderak link' Alıntı:
Dizel astrayi 8.5 un ustune cikarmak, bana imkansiz gibi gelio
Ya surekli rampada kullancan yada 170 - 200 km/h ile kullancan :)
Bunlarda normalde olcek is deil

Ben her sabah 23 km yol gidiyorum 9 dk da siz dusunun kacla gittigimi ama bence 170-200 arasinda bile 9.5 lt yuksek geliyor bana sonucta o 23km yi otobandan yapiyorum ama sehir icine girdigimde dusuk hizlara indigimdede bu deger max 9.3 e iniyor

Babamda F10 kasa 5.20 dizel var araci aliyorum ortalama tuketim 8lt GNSpower'inda dedigi gibi babamin arabasi gibi kullaniyorum ESP off yapip sifir ciziyorum yanliyorum gazliyorum (babam duymasin :) ) ortalama yakit hala 8lt ve bu arac 2.000cc benim arabamdan daha ekonomik yakiyor benim aracta kesinlikle bir problem oldugu ortada.

KRH77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
Pdf surekli calissa bu kadar yakar...
Bu yuzden, bu tuketim fazlaliginin nedeni dpf nin bozuk olmasi olabilir bence...

Birde bildigim kadariyla bizim araclarda partikul filtresi isigi yakipta yapiyor bu temizligi benim araba 17bin oldu hala bu isigi yakmadi yakmadi bu normalmi acaba bununla ilgili bir problem olabilirmi sizce? Sizin araclariniz bu temizlemeyi nekadar zamanda bir yapiyor?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

KRH77 link' Alıntı:
Dun bir test yapayim ölücü ekonomisi yapayim dedim aracla vitesi 2bin devirde atip gaza hic basmadan 90a kitledim ve 20km gittim gaz pedalinin altinda yumurta olsa kirilmazdi yani ortalamayida sifirladim 5.5lt ye dustu yakit tuketimi. Arkasindan sehir icine girdim cok kisa bir mesafede hemen 7.3lt ye cikti bu deger bana cok normalmis gibi gelmiyor sizin araclar bunu gaza bastiginizda yakiyor hava filtresi yag filtresi birde ustune enjektor temizligi yaptirdim degisen pek birsey yok bence olay kesinlikle yazilimsal.

Ben her sabah 23 km yol gidiyorum 9 dk da siz dusunun kacla gittigimi ama bence 170-200 arasinda bile 9.5 lt yuksek geliyor bana sonucta o 23km yi otobandan yapiyorum ama sehir icine girdigimde dusuk hizlara indigimdede bu deger max 9.3 e iniyor

Babamda F10 kasa 5.20 dizel var araci aliyorum ortalama tuketim 8lt GNSpower'inda dedigi gibi babamin arabasi gibi kullaniyorum ESP off yapip sifir ciziyorum yanliyorum gazliyorum (babam duymasin :) ) ortalama yakit hala 8lt ve bu arac 2.000cc benim arabamdan daha ekonomik yakiyor benim aracta kesinlikle bir problem oldugu ortada.

F10 çok güçlü ve üzerindeki ağırlığı hissetmiyor bile, bu yüzden de gaza basınca yakıtı çok fazla tüketmeye ihtiyacı yok yani bir kükremesi yetiyor  :D

Ayrıca Astra nın birkaç misli olan fiyatına ileri teknoloji 8 ileri şanzımanı ve kayıpsız aktarım sağlayan teknolojileri de dahil  8)

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde şehir içinde sıkıntım. şehir dışı 110 km/h cc ile 4.4 lt/100km ort ile gidiyor. Ama şehir içinde 6.4 -6.2 arasi bi  5 li değerleri göremedim. Buda evin tepede olmasından kaynaklanıyor. Arabamdan vazgeçemeyeceğim için evi taşımam yakındır  general_hehe

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

KRH77 link' Alıntı:
Birde bildigim kadariyla bizim araclarda partikul filtresi isigi yakipta yapiyor bu temizligi benim araba 17bin oldu hala bu isigi yakmadi yakmadi bu normalmi acaba bununla ilgili bir problem olabilirmi sizce? Sizin araclariniz bu temizlemeyi nekadar zamanda bir yapiyor?

- bende tam bunu demek istiorum, dpf bozuktur ve bozuk uyarisida vermiordur arac...
- bu bence kuvvetli bi ihtimal...
- dpf hic temizlik yapamadiginda yakit tuketimi anormal sekilde fazla oluor, yasayan tanidiklarim var...
- mesela dizel astranin, sehirici normali 6 - 6.5 lt iken bu arizanin yasanmasi halinde 8.5 yada fazlasi yakilabilior...

- bende dpf isik yakip temizlik yapmasi artik cok nadir oluor, malum 2.5 senelik araba.. eskiden sik olurdu...