2.0 vectrayı geçtim :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Vectra alana kadar Rekord, Kadett, Hacı 124, Doğan, Renault Flash kullandım. Dikkat ederseniz hepside eski nesil karbüratörlü, biri hariç arkadan itişli araçlar. Özellikle uzunyolda ve kalkışta Flash tartışılmaz, en güzel kalkış ise Kadett'de idi. İşin ilginç yanı Kadett'im 1100 cc idi ama sadece kalkışda seriydi, ikiye atana kadar geri kalmaya başlardı. Rekord kalkışlarda kötüydü çünkü araç 1100 Kg ve 1700 cc idi. Tofaş gurubu malümunuz. Vectra'yı ilk aldığımda hayal kırıklığı yaşadım, kalkışı ve hızlanması çok yavaştı. Utanmasan aracı arkadaşa geri verecektim. Daha sonra sorun halloldu. Hata bendeydi, ben alışkanlıklar gereği 2500-3000 devirde vites değiştiririm, eski nesil araçlarda devir saati her daim aktif, ama yeni nesil, özellikle büyük hacimli araçlarda 2500-3000 devirler ekonomi amaçlı yapıları nedeniyle biraz hantal oluyor. Ben Vectra'yı 4000 devirden sonra görün derim, elbette araç 4000 devirlere ulaşana kadar biraz geride kalabilir ama ondan sonra da yolu kazıyor. Siz hiç ışıkta seri kalkış yapan Mercedes'e denk geldinizmi, kalkışlarda sizin plakanız okunur, uzayınca siz plaka okursunuz. Uzak durun bu tür araçlarla dalaşmaya kalkmayın çok kötü bozum olursunuz :).

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bizim aydında arkdaşın babası var hacı, bildiğin kelli felli sakallı takkeli bir amcamız 2001 model Mercedes E320'si var. Adamın tipine bakıpta çok üzülen insan tanıyorum :)

seagate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk arabam 1.3(ohc) asconaydı uçağa bindiğimi sanıyordum araba bana çok seri geliyordu sonra 1.6 marea sahibi oldum farketim ki ascona gitmiyormuş dedimki ya adamlarda ne makinalar varmış basmıyormuş marea roketmiş meğer; Şimdi ise 2.0 vectra sahibi oldum butür konulara sadece gülerek bakıyorum :)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş doğru söylüyordur plotaj herşeyi değiştirir.

Bana da hep küçük hacimli araçlar musallat oluyor:)
Geçen bir Corsa CDTI kovaladım:) ilk ivmelenmesi çok iyi. Sonra ölü:)
Birde ışıkta Astra 1.3 CDTI musallat oldu. Gece gece :)
O da ilk önce iyi ivmeleniyor ama sonra ölüyor :)
Ha birde geçen Doblo musallat oldu ışıkta:) Beraber kalktık, ben çok zorlamadım aracı. Zaten çok kısa bi mesafe idi. İlk öne o çıktı, sonra arkadan hızla geçtim yanından:)
Geçince artık ben bıraktım. Ama halen benle uğraşıyordu:) Artık yüz bulamayınca bastı gitti :)

Kısada çok şansımız yok ama uzunda affetmeyiz :)

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectracı yarışıyormuydu?

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya gazlamamıştır yada artık motor emekliliğe doğru son yolculuğundadır.

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gazladı gazlamasınada, bende zaten diyorum ya sürücü işi bilmiyor yada adımın motor kör sağır dilsiz :)
Ama bir keresinde de teyzemler istanbuldan aydına geldiğinde kuzenim altında 2.0 vectra vardı (Kuzenim benden 4 yaş küçük ve emin olun benden ve çoğunuzdanda çok çok daha iyi gazlar 1.2palio ile adam neleri geçiyor biliyorum ). O zamanda bi bakalım abicim ne kadar yiyecek vectra astrayı diye. Hiçde plaka okuma mevzusu olmamıştı hızımız 140 lerde iken 2 yada 3 araba boyu fark vardı ve hızımızı arttırmamıza rağmen mesafe sabit kalıyordu.
Neyse konu baya bi uzadı. Ama işin açıkcası 1.6OPC corsa ile adam geçmek baya eğlenceli olur. O derece küçük kasada 192 beygirin kalkışı sonrasında bir çok merco bmw honda nın hali içler acısı olur :)

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalkışta UNO yu tek geçerim.Böyle bir araba görmedim 107 nm tork 75 beygir :D 820 kilo 11 saniyede 100e çıkıyor. Işıklarda her arabadan önde kalkmanız garanti :D