2001 Opel Vectra Kaza

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla güzel kardeşim çok çok geçmiş olsun allah esirgemiş
bende arkadaşlar gibi parayı al derim çünkü yaptırdıktann sonra o araba içine sinmez daha
paranı al ve aynı arabadan temiz bi tane daha al
bir diğer hususda opel de emniyet kemeri takılı değilse air bag açılmıyor die biliyorum bende

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın

HAKANCEVİK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış anlaşılmasında audinin resmini çektinizmi acaba?sağ ön çamurluk demişsiniz çamurluğun neresine vurdunuz acaba?yandanmı öndenmi?çok merak ettim vectrayı bu hale getirirken audi ne durumda kaldı?bu resimdeki kaputun şekline göre bişeyin altına girmiş gibi bir izlenim oluşuyor. A6 nın tampon altına kadarmı girdiniz naaptınız?

arkadaşa aynen katılıyorum...Kaldıki a6 yı birakın x5 e çarpsan x5 te çarptıgın tarafın tekeri amortisörleri jantı rotu ...araç yürüyemezdi....Bnece direge çarpmış yada kamyona arkadan çarpmış gibi....a6 ya çarpsan ön bariyer içine girmez....40-50 km hızla vectra bu hale geldiyse satarım ben opelimi.....

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla bizim araçlar 90-100 km ile vurunca hava yastığını açıyo bir de emniyet kemerinin bağlı olması lazım

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla bizim araçlar 90-100 km ile vurunca hava yastığını açıyo bir de emniyet kemerinin bağlı olması lazım
40 km hızın üzerinde yastıkların yeri ve aracın vurduğu yere göre açılıyor.mesela bu resimdeki gibi bir çarpmada yadakiler açılmaz ama öndekiler 40 km üzerindeki hızda açılır.emniyet kemerinin takılı olması gerekmez.airbagler açıldığı zaman gergili emniyet kemerlerinin içinden sarı plastik bir dil çıkar üzerinde üçgen ve ünlem işareti olur.bir aracın kaza yapıp air bağinin patlayıp patlamadığını değişmemişse o kısmından anlarsınız.
bu resimle ilgili olarak benim bildiğim bütünn araçlarda en zayıf yerler çamurluklardır.yanı tam tekerin üst kısmı.eğer diklemesine girmişse ordan bu vectraya bişey olmaması lazım.dediğim gibi bende başka türlü başka bişeye çarpmış izlenimi verdi.

memoxi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Audinin sağ ön tekerine çarptık. resmini o telaşla çekemedik amam kayseri yerel televizyonun haberinden video kaydetmiştim. caps ı ekliyorum. aracın sadece çamurluğu içine göçmüş. yani tam tekere denk gelmişiz.
Aracın kasko değeri 20 bin ama yok noter değeri vs die 17 teklif ettiler itiraz ettik 18 e çıktılar. neden bu kasko değeri verilmiyor anlamadım.
Yetkili servis öyle bi hasar raporu çıkarmışki. emniyet kemeri, sis ampülü (araçta sis farı yok). 3 sayfa liste. işçilik dahil 16 bin. özel servise sorduk yarı fiyatına yapılır ama düzen tutmayabilir. boşverin yeni araç bakın dediler(Merkez Otomotiv)

pert vermeseler araca 16 bin tamir fiyatıda abartılı onu 12 bin desek sigorta bize 18 verecek bunuda 7-8 e satsa yine karlı. o yüzden aracın değerinin yarısından fazla masraf çıkınca perte ayırıyolar.

En cok da şuna üzüldüm. araca yeni lpg taktırmıştık. km de 18 kuruşa düşmüştü yakıt. Daha 3. depoyu bitiremeden bu başımıza geldi. neyseki daha ruhsata işletmemiştik. tekrar söktük. birde yeni lastik olayı var brigestone turanza :(((

Bu airbag olayıda çok uğraştıracak gibi o yüzden pek girmeye niyetli değilim. bir de ne davası açılır. ne zkazancımız yada kaybımız olur bilmiyorum.

Araç şimdi Ankaradaki Axa sigortanın garajında açık artırmaya çıkacakmış. daha sonra istersek alacağız ki bunada pak yanaşmıyorum. mama ilgilenen arkadaşlar varsa aracın önden ilk 20 cm hariç her yerine kefilim :) daha koltuğuna bile hiç oturmadık. sıfır aldığımız gün orjinal kılıf taktırmıştık :( deseni ne inanın bilmiyorum.

Son olarak bu kasa vectralar pek te sağlam araç olmadığını anladım. hız max 40-50 hasar bu. çarpılan aracın durumuda belli. onun hızıda belki 50-60 dır

Bundan sonra alacağımız paraya göre ybi araca bakacağız. böyle bi hasardan sonra opelden biraz soğusamda kullandığım diğer araçlara göre bu fiyatlara heralde yine bi opel alırım die düşünüyorum. yada caddy megane vs de bakıyorum.

Siz olsanız ne alırdınız belki 3-5 bin daha üzerine koyabiliriz???

Audi A6

Bizimkinin birkaç fotosu daha

Allah kimsenin başına kaza vermesin. Geçmiş olsun dileğinde bulunan arkadaşlarada teşekkürler.

Axa hasarlı araç açıkartirma sitesi ( yeni opellerde benzer hasarlarda airbag ler açılmış!!) bilginize
http://www.hasarliotopazari.com/previewPages/preview.asp

Son düzenleme:

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
megane gibi dağılmış. vectralar ncapta 3 yıldız almışlardı galiba ...

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci videoda 2001 vectra eskiye göre fena dağılıyo gibi geldi bana. hızlar aynımı aceba :)