arabamızla yaptığımız acemilikleri paylaşalım mı

speedy20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık4 sene önce ehliyetde yok.Arabayı otoparka parketmişti abim.En ön tarafa koymuş.Neyse acil işimiz çıktı gidecez ama arkasında bi dünya araba var.Otoprakçıda tanıdık arabları çekmek için paylaştık işte anahtarları banada renault clio düştü.Ben hayatımda hiç renault kullanmadım ilk defa kullanacam o zaman tabi.Neyse oturdum arabyı çalıştıırdım.geri vitese takacam.Ben onların geri vitesi eski renault toroslar gibi sanıyordum.::))ONlarda bilen varsa vitesi havaya kaldırıp geriye takıyodun.Neyse ben tabi ordaki mandalı görmemişim aynen hafif havaya kaldırdım geçmedi 1.vitese geçti.bi daha denedim yine olmadı.sonra tüm gücümle hava kaldırdım ve vites kolu elimde :))))

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha 14 yaşındayım ve otomobil hastası bir çocuğuz işte. (ehliyet almadan hiç trafiğe çıkmadım) ablamlar eniştem filan denize gittik. bir ara arabanın anahtarını kaptığım gibi arabaya gittim. daewoo nexia (umarım doğru yazdım) vardı eniştemde. otopark bi geri bi ileri yapacaktım sadece. toplamda 10 metre bile yok. arabanın sol tarafında da çok yakın parketmiş bir araç var. zaten kapı çarpmasın diye zorla girdim arabaya ki arabayı çalıştırdım, elimi yan koltuğa attım. geriye bakarak çıkmaya başladım. malesef solumdaki arabayı unuttum ve arkadan da görünmüyor zaten. az bir şey gidiyorum araba gitmiyor "teyp açık son ses", zorluyorum sanki bir yere takılıyor ve zor gidiyor. allah allah... biraz daha gidince rahatladı sonra durdum bi bakim dedim. arabadan indim. :( :( :( bizim daewoo sol tarafa neler olmuş böyle :( ya yandaki ne???? bu görüntü ve pişmanlık insanı korkutur inanın... iyi güldüler bana.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kendi arabam ile değilde arkadaşımın arabası ile yapmışolduğum çılgınca bir hataydı .
Arkadaşımın arabası osmobil idi şehir içersinde bana göre 100 km sürat yaptım yol alırkende aynadan arkaya bakıyorum.Herkez ayaklanmış bana bakıyor Bende kendi kendime bunlar araba görmemiş herhalde diyorum,Oradan çevre yoluna çıktım . Orada 110 yaptım.
Yolun soluna göz atınca sürratin bu olmadığını anladım . Ön camdan hiç belli olmuyor. KM göstergesi mil e göre düzenlenmiş . Şehir içindeki neden bu ilginin olduğunu ozaman anladım. ;)

Son düzenleme:

UĞUR DÖNMEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı alalı 1 hafta oldu sonradan takılan ımobilayzır war lpg de yenı takıldı kontagı cevırıyorumm ses yok arabada bı daha bı daha derken heralde gaz yemıyo dedım araba bı baktım kartı takmamısım:

astra bor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arabamdan önce broadway vardı. alışkanlık işte. ilk defa astra ullanıyom. debriyaj alışkanlığı farklı tabiki. tamponu hafif kaldırıma vurdum. Allah tan siste bir şey yok. hafif tamponda döküntü bende sulu boya fırçasıyla hafif rutuş yaptım. aman ha uzaktan bak, yakından bakma.

astra bor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabalar yanyana park etmiş. bir bayan arabasını çıkaracak. tam sağkırdı direksiyonu, bende olayı izliyom şimdi araçlar reklerini birbirine aktaracak. hooop demeden cazır cuzur. olay malum kadın üzgün

slamdunk21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende arabayı ilk aldım beşiktaştan ve arkadaşa senin dedim şöförlüğün var dükkana kadar sen götür ben gerisini hallederim dedim.Dükkana kadar geldik.Arkadaş dediki ya beni şu metroya bırakta yok yürümiyim bende tamam dedim.Mertroya giderken gene o sürdü.Dönüşte arabanın koltuğuna oturdum ve hemen önümde de ileride yol ikiye ayrılıyor sağ sol diye.bende yol boş diye 1. viteste arabayı kaldırdı ve gaza bi anda abanınca başladı araba caddede dönmeye.Sanki bilerek yapıyormuşum gibide artistik dönüyo tabi araba milletde bana cins cins bakıyordu.Bilselerki acemiyim ve kazara dönüyor araba:)

bzgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir keresinde gece epey bir gittim belediyeye kızıyorum ne biçim ışıklandırma var yol görünmüyor diye..ilk zamanlarım tabi farları yakmayı unutmuşum..:D

ismailll

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık olarak 12 yaşındaydım renomuz vardı gizlice anahtarı alıp bahçenin içinde ileri geri oynatırdım bi gün gene bole uraşırken vitesi boşa aldım arabayı çalıştırdım sabah soğuk heralde ondan arabayı vitese takınca istop etti bende vites boşta diye ayağımla gaza yüklenip kontağa bastım tabi bahçenin kapısı yere yıkıldı ve aracın ön tampon mahfoldu babam koşarak geldi ne oldu oğlum dedi bende baba araba vitesteymiş dedim
:D:D