arabamızla yaptığımız acemilikleri paylaşalım mı

Um1t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Bi Acemilik Daha Yaşadım; Kar Yağıo, Bizim Çamlıcadada Fena Yağar, Neyse Bende Dışardaydım, Döndüm Siteye Giricem Bizim Sitede Otopark Aşağı Doru Eğimli, Neyse Kaya Kaya Arabayı Park Ettim, Aklımda "El Drenini Çekik Bırakmım Donmasın" die düşünüorum, öle düşünürken el frenini çekip vitesi boşa almışım, neyse indim arabadan kapıyı kapadım, araba arka lastikler kızaklanmış kayıyo, la nereye falan koştum arabaya durdu:D araba kayarken aklıma geldi boşta unuttuğum:D

pelOPEL42

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D
d

astra931

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin anlattıklarınızı arkadaşa okurken onunda bir anısını dinledim
arabayla dükkanlara yufka dağıtıyolarmış.dükkanın önünde arabayı durdurup malları teslim etmişler arabanın başına gelince arabayı çalıştıramamışlar

uğraştık uğraştık çalışmıyo-araba da murat 124-baktık olmuyo sanayiden usta çağırdık adam yattı arabanın altına yarım saat inceledi kalktı kantağı açacak benzin ibresi yarımda duruyo abi dedi benzin var mı bunda !

kazanova11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yil 2000. Renault 19 Europa'dan opel astra CD ye terfi etmişim 60-70 km hızla giderken önüme bi arac fırladı frene bi anda bastım tabi hız 40civarına düştü ama o an ABS devreye girdi bende frene bişi oldu sandım ve pedalı braktım ve CRASSHHHHHH......... O gün abs'yi yaşadım :)))

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bikaç yıl önce bende araba sürmenin keyfini yeni yeni yaşıyorum babamın opel combo'sunu sokakta ileri geri yapıp cesaret almaya calısıyorum yola cıkmak ıcın..herneyse dedım bari cıkim bi yola dedim vites mandalını kaldırdım geri vitese taktım azcık geri geldım,sonra birinci vitese taktım ileri gittim kurtarmadı bikez daha geri vitese taktım geri geri geldim dedim tamam artık kurtardı çıkar araba birinci vitese taktım tekrar tam kurtardı yola cıktım vitesi bıraktım elimden bi baktım vites yan yattı dik durmuyo kaldırıyorum elımle tekrar düşüyo.titreme geldı ıcıme bırden.araba 1.vıteste kaldı öle sadece ileri gidebiliyosun:D sonradan aklıma geldı park yerınden cıkana kadar heyecandan vites mandalını bırakmamısım hiç,şanzıman paramparça olmus babam arabanın altına yatınca avcunda kı parcalrı saydım 4 tane metal parcası vardı:)

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gözlüğü takmadıgım zaman ışıklara daha cok uzakken yavaslıyorum.arkadan kornalar calınca hemen gözlüğü takacagım aklıma geliyo ve takıyorum:)arabada yaptıgım acemiliklerden biri yokus asagı inerken vitesi boşa almak.ama cogu zaman yapmıyorum bunu cok nadir.sonra yokus yukarı kalkışlarda gaza fazla yüklenmek vs vs:)

D

dalyann

Bilgi Girilmemiş
Bende niğdede bi marketin önüne durdum.kibrit çaksalar uçacam tabiii.arabayı yeni almıştım ilk arabam.marketten çıkıp arabaya bindim.şoför mahaline değilde sağ tarafa binmişim.saniyeler sonra anladım.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıllar önce staj yapan arkadaşları ziyerete hastaneye gitmiştik.. Dönüşte bahçedeki R 9 brodwayin mandalını kaldırıp geri vitese taktım, kol yan koltukta, gözler camdan bizi izleyen kızlarda:)... gaza basmamla öndeki çarptığım çam ağacın ön kaputa dökülen kozalaklarını görmem bir oldu:) ee tabi durup kozalakları toplamadım:):):)

sonradan öğrendimde kızlar baya gülmüş, sempatik bulmuşlar beni.. Allahtan emanet arabaya bişey olmamıştı:)

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksik yazmışım ama anlamışsınızdır, mandal düşünce vites geri yerine 1'e geçmiş:)

melihklc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim en buyuk acemliligim 3 4 kez basıma geldi bu arabadan ınıyorm arkadamda arac falan yok bınıp geri taktıgımda her seferinde caat diye bı ses geliyo arabaya bınene kadar herifin biri gelip arkama duruyo anlamadıgım normalde hep geri bakarım hatta duz yolda dahi arkamı kontrol ederim frenlemelerde dahil buna ama su konuyu asamadım gitti ama suc bende degil herif sen ne yol kenarında arkama yanasıyosun isin garibi tam arkamı donmus araca binerken oluyoki onu gormıım arkamı da bos zannedıp vurim diye gerci yeni arabamla bunu hiic yapmadım ama her an olabileer lutfen basına gelenler yazsın bi bende mi olmus bu yaw cok kotu bıse:)