Arabanın altından sular aktı

sahingk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi forumlar iyi akşamlar. Bilginize danışmak istiyorum
1999 model opel astram var. Bugün sabah çalıştırdım arabamı hiçbir sorun yoktu. Çarşıda bir iki işlerim vardı onları görecektim. Öğleyin yolda ilerlerken ciddi uğultular takırtılar geldi motordan. Neyse varacağım yere yakındı zaten işimi göreyim sonrasında sanayiye giderim diye düşündüm. 1 saat sonra arabayı tekrar çalıştırdım 50 metre ilerledim arabanın soğutma suyu tamamen döküldü alttan hızlıca. stop etmedim hemen hararet göstergesi hiç oynamamıştı yerinden kaputu açtım baktım kayışların ordan ses geliyordu sanki su ordan çıkıp yere dökülüyordu. Sonra düzgün bir yere çekeyim usta çağırayım diye arabayı bir yere koydum tam stop edecekken araba kendi kendine stop etti. Tekrar marşa bastığımda da araba çalışmadı. Sizce sorun ne olabilir 2 3 gün sonra ustaya çektireceğim arabayı masraf çok çıkar diye korkuyorum
Teşekkür ederim ilginiz için

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sanırım devirdaim (su pompası) arıza yapmış. Aracın durumunu görmeden, arızalanan parçaların neler olduğunu bilmeden, ne kadar masraf gider sorusuna cevap vermek zor.

sahingk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım devirdaim (su pompası) arıza yapmış. Aracın durumunu görmeden, arızalanan parçaların neler olduğunu bilmeden, ne kadar masraf gider sorusuna cevap vermek zor.

Teşekkür ederim verdiğiniz cevap için. Su pompası arızası varsa tekrar marşa bastığımda çalışmaması normal mi

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Hararet yaptırmadıysan sorun olmaz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

sahingk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal. Aşırı ısınma nedeniyle araç kendini korumaya almıştır.

Bugün daha önce aynı olay başına gelmiş bi arkadaşla görüştüm. Onunkide aynı şekilde stop etmiş. Usta su pompası kitlemiş demiş parçanın değişimi ile kurtarmış. Ben arabayı çalıştırmaya çalıştım. Arkadaşım keşke öyle bişey yapmasaydın diyor. Siboplar eksantrik falan dedide çok bişey anlamadım. Yarın sanayiye çektireceğim umarım büyük masraf yoktur

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bugün daha önce aynı olay başına gelmiş bi arkadaşla görüştüm. Onunkide aynı şekilde stop etmiş. Usta su pompası kitlemiş demiş parçanın değişimi ile kurtarmış. Ben arabayı çalıştırmaya çalıştım. Arkadaşım keşke öyle bişey yapmasaydın diyor. Siboplar eksantrik falan dedide çok bişey anlamadım. Yarın sanayiye çektireceğim umarım büyük masraf yoktur

Triger kayışı koptuysa o dedikleri olur, kayış sağlamsa subaplar zarar görmez.