Araç Muayne Meselesi

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra Maniaa' Alıntı:
bnm arabada 2001 yılından biriken bi vergi borcu va en sn 2,5.000 ytl olmuştu ondan 2001yılında bitmiş muaynesesi o zamandan beri yapılmadı allaha şükür polislerde hiç fark etmio ama egzoz muayenesini geçirmiorm bak :p

bence heran bi köşede 2.500 Ytl hazır tut,yakalandığın an bağlarlar aracını.Muayene yaptırmadanda alamazsın aracını.Birde umarım bu 2.500 Ytl faizli fiyatıdır,yoksa vay haline :(

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.500 ytl hazırda olsa hemen öderim zaten bi ara af vardı kaçırdık bilmiyorduk ki bi akraba vardı bankada o otomatik ödüyodu ayrılınca öyle kalmış 2001den beri 2.500 faizli tabi ama o 3.000 olmustur bile

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
Kısmetse yarın göztepe deki muayne istasyonunda benim aracı muayneye götüreceğim. Bugün bankadan vergi borcunu ödedim. Birazdan gidip şubeden ödendi dekontunu alacağım. Araçta herhangi bir modifiye yok. Egsoz ölçümünü ağustos ayında yaptırmıştım. Araçta yangın tüpü, ilk yardım çantası çekme halatı ve şimdi adı aklıma gelmeyen parlak üçgen var:)) Bunların yanında olması gereken başka birşey var mı?. Muayneye sabah saatlerinde gideceğim. İşlerimin çabuk bitmesi için tavsiyelerinizi rica ediyorum.

TheOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.serkanuser.com
Akşam saatlerinde gitseydin daha çabuk çıkardın sabah yığılma oluyor ama sanırım geç bir tavsiye oldu bu :)

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok geç olmadı. Yarın gitmeyi düşünüyorum. Ama yarın cuma olduğundan birde millet tatil moduna girdiğinden akşama doğru işler sarpa sarabilir diye düşündüğüm için sabah gitmeyi düşünüyorum. Sabah orası 8 de açılıyordu değil mi?

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Havalar sogumadan (kar yagmadan ) halletmeye bak, yoksa arabadan da patinaj zinciri ve takoz da isteyebilirler

TheOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.serkanuser.com
kaçta açılıyor bilmiyorum ama genelde insanlar işlerinden sabah izin alıp gittiği için sabah daha yoğun oluyor. Ben 3 -3,5 gibi gidiyorum kuyruk olmuyor ama yine de sen bilirsin tabii...

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Yarın sabahtan gidip halledicem kısmetse. Umarım zincir mincir muhabbeti yapmazlar bana orda. Muayne de olduktan sonra bayramda gider arka camlara filmi de çektiririm:))

xflash

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar...
bu muayene ile ilgile çok merak ettiğim bir soru var...
benim aracın muayene süresi 2003 yılında dolmuş.yani 3 yıldır muayeneye girmedi acaba muayene harcı ödeyeceğim zaman bu üç yılın faiziyle birlikte mi ödeyeceğim, yoksa sadece bu senenin muayene ücretini mi yatıracağım kafama çok takıldı...bir de zorunlu trafik poliçemde 202 yılından beri yapılmadı sanırım bunu bu sene için tekrar yaptıracağım orada cezai bir durum yok sanırım...
son olarak ben kocaelideyim ama araç niğde plakalı bir sorun olur mu muayenede ve kocaeli de nerede muayene yapıyorlar biliyorsanız beni bilgilendirebilir misiniz?...
şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Araban hangi ilin Trafik Şubesi'ne kayıtlıysa muayenesini de sadece orda yaptırabiliyosun diye biliyorum ama hatalıysam lütfen düzeltin ... :)