Araç Muayne Meselesi

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muyanene

Merhaba dostlar.
Bu sabah ruhsata bakarken farkettim; muayne tarihini 1 ay geçirmişim bizim arabanın. Şimdiye kadar hiç araç muaynesine girmedim. O yüzden bu konuda inanılmaz bilgisizim. Ekte birkaç sorum olacak. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

1-İstanbul Anadolu yakasında Üsküdar-Altunizade-Kadıköy-Acıbadem taraflarında bir muayne istasyonu var mı? (Göztepe köprüsünün orda muayne istasyonu yazan yeri devamlı görüyordum. İnanılmaz kuyruk oluyordu. Her istasyon böylemidir? )

2-Muayne istasyonları haftasonları çalışıyormu?

3-Bir muayne kaça çıkıyor? (Toplam maliyetini bilip kendimizi ona göre ayarlayalım değil mi...Bildiğim kadarıyla ruhsatın bir sayfası değişiyor.)

4-Benim araç 41(Kocaeli) plaka. İstanbul da muayne ettirebilirmiyim? Sorun çıkar mı?

5-Bir araç muaynesi ortalama ne kadar zaman alır? (Eğer haftasonları çalışmıyorlarsa ona göre işten izin alacağım da)

6-Ben aracın henüz 2006 2. vergisini yatırmadım. Muayneye girmek için bu verginin yatırılmış olması mı gerek?

*)Cumartesi gunler calsiorlar
*)borcu yoktur kagidi almadan muayene yapmazlar
*)147 tl olmasi vize harcinin 1 ay gecirtirysen gecikme faizi alacaklar
*)60-70 arasi yeni ruhsat cikariosun takipciye 20 lira falan alacak senden
*)vizeye girmeden ek-1 diye bir evrak war genelde wize istasyonlariin onleri daktiloyla hallediyorlar 5 tl falan
*)tarihi gecmemis yangin tupu sorun cikarir unutma ilk yardim cantasi falan eksiksiz olacak
*)sileceklerrin iyi silmeli ve farlarinda sorun yoksa cok zorlanmadan gecersin

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hacı adam konuyu iki yıl önce açmış herhalde şimdi ikinci muayene vakdi bile gelmişdir :D

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın lastikleri üzerinden çıkartılıp balataların içine felan bakılıyor mu?

ens_mtn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar
1 ankara da cumartesi yarım gün çalışıyor istasyonlar
2 vergi dairesinden borcu yoktur yazısı değil muayene izin belgesi alınıyor
3 borcu olması durumunda zaten vergi dairesi bu yazıyı vermez
4 gecikme cezası uygulayacakları için fiyat değişir.

F

ferhatcira

Bilgi Girilmemiş
Arabanın plakası nereye ait olursa olsun istediğin ilde muayene yaptırabilirsin yeterki vergi borcu ve trafik cezan olmasın zaten olursa muayene kağıdı vermiyo vergi dairesi, ekipmanın tam olsun, farları stop lambalarını, sinyal lambalarını gitmeden kontrol ettir çünkü bunlara hassas olarak bakılıyor. Ocak 2009 itibariyle 129.9 TL gecikmelerde faiz uygulanıyor.

Ferhat ÇIRA

privatearies

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o araçda hemen girmez bakıma şehir içi kullanıyoruz onu daihatsu :D

yalnız şunu söyliyim daihatsu deyip geçmeyin iki yıldır araç bakım yüzü görmedi maşallah canavar gibi çalışıyor katır gibi araba yük taşıyoruz bir sürü pis işlere sürüyoruz :D banamısın demiyor :D

onun muayeneye girmesi için 1 milyar temiz harcamamız lazım tekerleri falanda çatlak içinde orjinal tekerlekler :D :D artık üstünde desen nerdeyse kalmamış :D