Araca Pasta Cila Yaptırmak Boyayı inceltir mi?

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Valla bence çok iyi fiyat almışsın;geçenlerdee ben sordum,250 ytl fiyat verdiler ama bu sadece dış koruma fiyatı ... :rolleyes:

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıc korumada koltuk koruma,gogus ve dıger plastıkler ıcın ozel bı koruma bıde tavan ıcın bısıler yapıyorlar.detaylı temızlık tabı oncesınde.dıs korumada ıthal boya koruma maddelerını uyguluyorlar.o senı 1 sene goturur ayrıca tam zamanı kıs oncesınde yaptırmak buyuk fayda saglar.belkı ek olarak motor korumada yapabılırler bıras zorla onuda araya sıkıstır...:good:

Bulent Oral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ek olarak motor korumada yapabılırler bıras zorla onuda araya sıkıstır...
Onu atlamışım, onuda söyledi oda fiyata dahil.
Bu arada servis : Bursa Neskar Otomotiv

Bulent Oral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyatlar yıl sonuna kadar geçerli imiş.
Bursa da birde Bursalı olanlar bilir yeni yalova üzerinde sistem2000 isminde özel servis var ona da sormuştum oda sadece boya koruma için 120 ytl fiyat verdi. Bakalım yaptıracam sanırım

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bulent Oral' Alıntı:
Onu atlamışım, onuda söyledi oda fiyata dahil.
Bu arada servis : Bursa Neskar Otomotiv

yetkili yani?

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cila Makinesi KOÇTAŞ ta 25 YTL

Merhaba arkadaşlar.
Benim gibi özellikle yazın arabası ile çok uğraşan, temizliği dış bakımı ile kendisi ilgilenen ve en önemlisi canı sıkıldıkça arabayı cilalayan birisi iseniz cila makinesine ihtiyacınız olacaktır. Zaten cila makinesi olmadan cila işine giren arkadaşları, kol ağrıları konusunda inanılmaz anlıyorum :))
Geçen gün koçtaşa gittiğimde cila makinesinin 25 ytl ye indiğini gördüm. Hemen birtane aldım. Tabiki bu havalarda deneme fırsatım olmadı:)
İlgilenenlere duyrulur.
NOT: Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Eğer farklı bir yerde açılması gerekiyorsa şimdiden özür dilerim.

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belli kuralları var.
1- araba kuru gölge bir yere çekilir. (kesinlikle güneş görmeyecek)
2-Araba güzelce yıkanır ve kurulanır. arabada tek damla su kalmayacak. Parmağını sürttüğünda o cırttt sesi gelecek.
3- Kaliteli cila kullanılır. (ben şahsen turtle wax kullanıyorum)
4-Cila arabanın heryerine aynı anda uygulanmaz. Parça parça yapılır. (örn: ilk önce tavanın yarısına sürülür sürme bittikten sonra parlatılır. Sonra diğer parçaya geçilir. Bu şekilde parça parça arabanın tamamına uygulanır.)
5- Uygulanacak parçaya önce yumuşak bir bezle (ben pamuk kullanıyorum) bastırmadan ufak daireler çizerek cila sürülür. Çok fazla sürülmesine gerek yoktur. İnce bir tabaka sürülmesi yeter. zaten 2-3 dak sonra sürülen yerlerde ince beyaz kuru bir tabaka ortaya çıkar. Hemen sonra yine teniz ve kuru bir bez ile (yine bunun için pamuk kullanıyorum) parlayana kadar bu bölge silinir.

Ben bu yöntem ile her 2 yıkamada bir cilaladım. (İzmite annemlerin ev bahçeli. Orda her yıkamada uyguluyorum. Şimdiye kadar hiç zararını görmedim. Hatta yıkatmaya, bakıma falan servise falan gittiğimde ordakiler 6 yıllık araba olduğuna inanmıyorlar. Üzeri kir tutmuyor. araba kendini fazlası ile gösteriyor. En önemlisi arabaya binerken daha bir keyif alıyorum. Şimdi bu makineyi de aldım ki kesin daha güzel olacak araba... (Bahara kadar beklicez tabiki)

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ar kadaşım sizin zannettiğinz gibi kolay değil.o aldığım makinada kaliteli birşeymi bilmiyorum.güğzel bir polisaj makinası çok pahalı ve devirlidir.bununda bir usulü vardır.biraz araştırın bence kötü sonuçar doğurmasın